דף הבית חינוך ולימודים ליקויי למידה אבחונים דידקטיים ופסיכודידקטיים
אבחונים דידקטיים ופסיכודידקטיים
הדס כהן 21/02/11 |  צפיות: 2534

מרכזים לאבחון דידקטי ולאבחון שיטות לטיפול בבעיות דידקטיות פועלים על פי טכניקות שפותחו במשך הרבה מאוד שנים בתחומי החינוך. אבחונים דידקטיים נועדו למצוא דרך דיאגנוזה ובאמצעות שיטות לאבחון בעיות תפקודיות או התנהגותיות של ילדים, נוער ובוגרים. תהליך של אבחונים דידקטיים נועד לפענח קשיי למידה, בעיות קשב וריכוז, בעיות רגשיות , וכן את המקור לבעיות אלו.

כדי לאתר את הליקויים התפקודיים והרגשיים, ניתן לגבש תהליך אבחוני הנקרא - אבחון פסיכודידקטי. תהליך פסיכודידקטי הינו שילוב של אבחונים דידקטיים בידי מאבחנים מומחים בתחומם, יחד עם אבחון פסיכולוגי בידי פסיכולוג חינוכי ומקצועי. האינטגרציה יוצרת אבחון פסיכודידקטי מצוין שמאתר גם בעיות רגשיות ואת הבעיות התפקודיות כמו בעיות קשב וריכוז או דיסלקציה וכדומה.

בפני המאובחנים קיימת מצוקה או מכשול עליהם ניתן להתגבר, או למצוא עזרים שיוכלו לסייע בתפקוד. לאחר אבחונים דידקטיים צוות המומחים מעניק ייעוץ מקצועי וטיפולי להורים או לאפוטרופוסים המלווים את המאובחן לביצוע טיפולים רגשיים בכל מיני דרכים ושיטות. אבחון פסיכודידקטי שהעלה בחכתו בעיה רגשית יוליד סגנון טיפול מסוים, ואילו אבחון שמצא בעיות קשב וריכוז יוכל לתמוך בליקוי דרך ריפוי בעיסוק, או טיפול פסיכולוגי. נקיטה באמצעי טיפול מודרכים, טיפולים תרפים או טכניים יוכלו להוליך את המאובחנים אל דרך המלך ולטפל בקשיים הספציפיים. יעילות של כל טיפול תוכל להימדד וניתן למצוא את האפקטיביות או את חוסר האפקטיביות של כל שיטה.

בהמשך לביצוע אבחון פסיכו דידקטי ניתן להמשיך ולטפל בבעיות התנהגותיות או רגשיות של ילד או בוגר דרך טיפול פסיכולוגי מהימן. בנוסף, ניתן להעניק לילדים טכניקות הוראה פרטניות שיוכלו להתאים לקשיים המסוימים בהם הם נתקלים. הטיפולים המותאמים אישית נועדו להעלות את הביטחון של המאובחנים ולהביא אותם לתפקוד יעיל ותקני בצורה הטובה ביותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI