דף הבית חוק ומשפט גישור ובוררות לימודי גישור כמקצוע או כתחביב
לימודי גישור כמקצוע או כתחביב
ד"ר כרמי אומרו 17/08/11 |  צפיות: 2735

גישור הינו מקצוע מעניין, מספק ומלא משמעות שיכול להיות הפתרון האידיאלי לכל מי שמחפש את ייעודו, חפץ בהרחבת תחומי העשייה שלו, מעוניין להחליף את תחום עיסוקו הנוכחי ו\או אף למי שחש שיש בו את כל אותן התכונות המתאימות ליישוב מחלוקות ולפתרון סכסוכים.

מהם לימודי גישור?

לימודי גישור מאפשרים לתלמידים לרכוש את מכלול הידע הנדרש על מנת לפתור סכסוכים וליישב מחלוקות במגוון נושאים שונים בניהם: סכסוכי שכנים, סכסוכי מדינות, סכסוכי בני זוג, סכסוכים פוליטיים ועוד. קורס גישור מאפשר ללומדיו ללמוד כיצד לאפשר הידברות נכונה בין צדדים מסוכסכים, לבנות אמון ולהוביל להסכמות ולפשרות שיאפשרו משא ומתן שיפיק תוצאות משביעות רצון לכלל הצדדים המעורבים. במסגרת לימודי גישור התלמידים רוכשים הסמכה מקצועית ומוגדרים כמגשרים מקצועיים בעלי הרשאה מוכרת בחוק, שמאפשרת להם לפתור וליישב וויכוחים ומחלוקות בין גורמים מסוכסכים שונים.

מי יכול להתקבל ללימודי גישור?

על אף הדעה הרווחת כיום, לימודי גישור אינם רק למשפטנים ולעורכי דין. נכון, ישנם עורכי דין רבים שמרחיבים את לימודיהם ורוכשים גם את ההסמכה שמעניקים לימודי גישור וכך הופכים לעורכי דין מגרשים. אולם, ניתן לפנות ללימודי גישור גם ללא כל תואר במשפטים, ולסיים עם אותה תעודת הסכמה כמגשר מקצועי. תנאי הקבלה ללימודי גישור יאפשרו בדרך כלל לכל בעל השכלה אקדמאית כלשהיא, ללמוד את קורס הגישור כל זמן שאין לו איזושהי הרשעה פלילית או תיק פלילי.

היכן ניתן ללמוד גישור?

עם התפתחות ענף הגישור בארצנו, התפתחו גם מגוון מכללות, אוניברסיטאות ומוסדות לימוד שונים, שמאפשרים לכלל המעוניינים לימודי קורס גישור. ניתן לפנות ישירות לכל אותן מוסדות לימוד ולתור אחר קורס גישור, וניתן אף לעיין באתרי האינטרנט השונים ולחפש אחר קורס גישור מקצועי. ככלל, משך קורס גישור יהיה כ-10 מפגשים שבועיים שיכללו סימולציות, דיונים והרצאות עיוניות. חשוב לבדוק בעת חיפוש קורס גישור, מה מציעה על מכללה ומה מציע כל מוסד לימודי לעומת האחר ולבחור בזה שממצה את מכלול התנאים והאפשרויות.

יתרונות לימודי גישור

לימודי גישור מאפשרים לתלמידיהם להרחיב את האפיקים שלהם ולהתנסות בתחומים חדשים ומאתגרים. גישור כשלעצמו הינו מקצוע מאתגר שמציב את המגשר כל הזמן בפני סכסוכים ומחלוקות שונות שעליו לסייע לפתור וליישב. ולכן, בין אם אתה מחפש מקצוע נחשק ובין אם סתם יש לך את התכונות הנדרשות על מנת להרגיע את הרוחות וליישב סכסוכים, לימודי גישור יכולים להיות המקפצה שלך לעבודה מאושרת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי 


מאמרים נוספים מאת ד"ר כרמי אומרו
 
זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

אני מעוניין להתחיל עם נשים אחרות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

המסת הקרח במהלך הייעוץ הזוגי
כיצד מתנהג זוג כשהוא מגיע ליועץ זוגי - מאמר מנקודה קצת אחרת

אימון אישי לכל מטרה
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

תרגילי דמיון מודרך
אחד הענפים הטיפוליים שזוכים להכרה בימנו הוא לא אחר מאשר – דמיון מודרך. טיפול באמצעות דמיון מודרך, נחשב לשיטה נהדרת, פשוטה, ובעלת תוצאות חיוביות מאוד, מה שהופך את הפופולאריות הרבה שנצברת סביב ענף זה להגיונית ומובנת מאליה.

גישור כחלופה משפטית לפתרון סכסוכים
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

לימודי דמיון מודרך בדרך אל האושר
13/03/12 | NLP
במאמר קצר זה, נבאר את המושג דמיון מודרך ואף נפרוש בפניכם את התכנים הנלמדים בקורס.

יעילות טיפול זוגי
במאמר זה שלפניכם, נרחיב מעט ונסביר מתי טיפול זוגי מסייע לבני זוג לשקם את הקשר הזוגי שלהם, ואף באילו מקרים טיפול זוגי ייחשב כפחות יעיל.

ייעוץ זוגי ומשפחתי
ידוע לכל, כי כל מערכת יחסים חווה עליות וירידות, פנייה אל ייעוץ זוגי תסייע לבני הזוג ובכלל, למשפחה להתגבר על משבריהם ולשקם את הקשר הזוגי שלהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI