דף הבית בית משפחה וזוגיות חיות בית האסקי סיבירי
האסקי סיבירי
לילך כהן 26/01/12 |  צפיות: 1559


ההאסקי סיבירי הינם כלבים מסיבים, חזקים ועובדים. האסקי מגיע לגובה של כ- 55 ס"מ, משקלו כ- 25 ק"ג ותוחלת חייו תהיה כ- 14 שנים, פעמים רבות נראה כלבי האסקי שעניהן לא באותו הצבע. פרוותו הכפולה של ההאסקי סיבירי מאפשרת לו לחיות בטמפרטורה נמוכה, אף מתחת ל- 0 והשערות שבין אצבעותיו מאפשרות לו ללכת על הקרח. בשל עובדה זו רצוי להחזיק את ההאסקי סיבירי במקומות קרים, במקומות לחים וחמים ירגיש ההאסקי סיבירי לא רצוי.

ההאסקי סיבירי הוא כלב משפחה מושלם, זהו כלב אוהב, נאמן, עדין ושמח אשר ישתלב באהבה בחברת ילדים קטנים. הצעירים שבהאסקי סיבירי יהיו מלאי אנרגיה ופעלתנים במיוחד.  ההאסקים הם כלבים אוהבי אדם ולכן ייטו ללכת בקלות לכל אחד, מכאן הם גם לא יהיו כלבי שמירה מצטיינים...

ההאסקי סיבירי ניתן לאילוף בקלות, הוא כלב אינטליגנט, אך זקוק לקבלת הוראות מבעלים שיציגו לו הוראות ברורות הניתנות על ידי מנהיג. על מנת להשיג תוצאות מאימון ההאסקי סיבירי יש להקפיד על אימון יומיומי.

ההאסקי סיבירי בנשמתו ובזכרונו הוא כלב של מרחקים ארוכים ולכן בבית תהיה להאסקי סיבירי נטייה לשעמום. מומלץ שלא להשאיר את ההאסקי סיבירי יותר מידיי שעות לבדו כיוון ששעמום יחד עם הנטייה ליהנות מלעיסה יובילו להרס הבית. יש להציב בפניי ההאסקי אתגרים הקיימים גם משחקים חכמים. כאשר אנו עוזבים את ההאסקי סיבירי לבד בבית יש להעניק לו את אחד המשחקים החכמים ולאסוף אותו במהלך שעות היום שאנו איתו. כאשר המשחקים החכמים יהיו כל היום מפוזרים בבית ההאסקי יאבד בהם עניין, כמו כן רצוי להחזיק בבית יותר ממשחק חכם אחד כדי להוסיף עניין להאסקי ולתת כל פעם את אחד מהם.

ההאסקי הוא כלב "אנושי", אוהב חברה ומהווה חברה נהדרת בבית ובחוץ. ההאסקי סיבירי יתאים מאד להצטרפות לטיולים ארוכים וריצות. בימים חמים ניתן לוותר על ריצה עם ההאסקי הסיבירי וביציאה משותפת חשוב להקפיד לקחת גם לו מימיה מתאימה. בגיל צעיר יש להקפיד על הליכות משותפות עם רצועה, אפילו בחוף הים וזאת עד שההאסקי סיבירי יכיר בבעליו ויידע לחזור אליהם.

מבחינה רפואית, ההאסקי סיבירי נוטה יותר לבעיות עיניים כמו קטרקט ולעיתים בעיות עור שונות, בעיקר בשל החום. ההאסקי המבוגר ייטה גם לבעיות מפרקים ולכן חשוב להקפיד על מעבר למזון כלבים מבוגרים כבר מגיל שבע. מזון לכלבים מבוגרים מכיל כמויות רבות יותר של גלוקוזמין וכונדריטים המסייעים בשמירה על המפרקים.

ניתן לקנות אוכל לכלבים ולכלבי האסקי כאן http://www.pet-bar.co.il


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 לילך כהן


 


מאמרים נוספים מאת לילך כהן
 
יעוץ זוגי
על מנת לשפר את איכות הזוגיות שלהם ואת איכות חייהם בכלל מרגישים זוגות רבים כיצד עליהם לבצע מהלכים חשובים וצעדים נכונים.

משבר בזוגיות
את המשפט "אף אחד לא מלקק דבש בחיים" כולנו מכירים. נראה כי הדבר נכון גם לגבי זוגיות מאחר ובפעמים רבות למרות כוונות טובות של שני בני הזוג נוצרים חיכוכים לא נעימים שיכולים רק להזיק.

ייעוץ זוגי
בני זוג רבים חושבים שהם עושים את הכול נכון. לכן הם מופתעים לגלות לעתים כיצד אין כל הסכמה בינם לבין השותף לחיים או כיצד הם מגיעים לחיכוך מר בעקבות דבר פעוט.

טיפול זוגי
בלא מעט פעמים אפשר לראות כיצד מערכת יחסית מסוימת נתקעת לה והיא זקוקה לרענון או להתנעה מחדש,

הפעלות לימי הולדת
ברגע שמתקרב יום ההולדת אנו מנסים לעשות פעולות שונות על מנת להבטיח את ההנאה ממנו.

מיטת מעבר
17/10/12 | הורות
ברגעים רבים של חיי התינוק אנו מזהים כיצד יש לבצע מהלכים שונים על מנת לעזור לו. בכל חודש וחודשו אפשר לראות כיצד על התינוק עוברים שיוניים רבים וכיצד הוא מתפתח מול עינינו.

מיטה לגיל שנתיים
17/10/12 | הורות
חודשים מספר לאחר לידתו מתחיל הילד להתפתח ולבצע פעולות שונות.

מיטת מעבר לתינוק
17/10/12 | הורות
חייו של התינוק נראים לנו לעתים כשגרתיים או ככאלו שמתנהלים להם על מי מנוחות.

סדנא לחשיבה חיובית
לא אחת אנו רואים כיצד גישה שלילית אינה מביאה אותנו למקומות טובים והיא בעצם מונעת מאתנו הצלחה או מימוש שאיפות שונות.

סדנאות צחוק ליום הולדת
הגעתו שלו יום ההולדת מסמנת גם חיפושים אחר אטרקציה מיוחדת שתהפוך את המסיבה לכזו שבה כולם ייהנו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI