דף הבית קניות וצרכנות צרכנות טרייד אין: מענה לצורך
טרייד אין: מענה לצורך
אירה פינסקר 04/03/13 |  צפיות: 1275

המונח טרייד אין מתאר עסקת חליפין. באופן עקרוני, ניתן לבצע טרייד אין בכל תחום שהוא. יחד עם זאת, המשמעות המקובלת של הביטוי מתייחסת לתחום המכוניות, וכוונתה החלפת רכב ישן בחדש יותר תוך השלמת הפרשי המחירים.

ענף הטרייד אין הופיע כאשר יזמים החליטו למסד נטייה צרכנית מקובלת לשדרג מכוניות קיימות. מכונית היא מוצר המאופיין בבלאי גבוה יחסית ובירידת ערך מהירה. ניתן לעיין במחירונים ולראות שרכב מאבד כמחצית ממחירו בתקופה של שנים בודדות. אובדן הערך נובע מירידה בביצועים הטכניים, מעלייה במספר התקלות ומבלאי טבעי. נהגים רבים אינם מוכנים להמשיך ולנסוע ברכב ישן; הם מוכרים אותו ורוכשים רכב חדש יותר.

ההרגל הצרכני לנהוג במכונית חדשה יחסית חוזק גם על ידי התפתחות ענף הליסינג. כיום חברות רבות מעניקות לעובדיהן אפשרות לקבל רכב בהשכרה תמורת תשלום חודשי מסוים. כתוצאה מכך העובד חוסך לעצמו את הצורך במתן טיפולים לרכב ובאחזקתו.

זה מתאים מאוד לעובדים צעירים שעדיין לא צברו הון עצמי המספיק לרכישת רכב חדש ברמת דומה לרכבים שניתנים בליסינג. בסיום תקופת ההשכרה העובד יכול לרכוש את המכונית בה נהג במחיר אטרקטיבי. רבים מתפתחים לכך, ורוכשים את המכונית. כעבור תקופה קצרה הם מרגישים צורך בשדרוג הרכב שכן עמיתיהם שמשתמשים בשירותי ליסינג נוהגים כבר במכוניות חדשות יותר.

בנקודה הזאת שירות הטרייד אין מתחיל להיות מבוקש. במקום לפרסם מודעות, לענות לטלפונים, ולהתמקח עם כל קונה פוטנציאלי, יכול בעל הרכב להגיע אל סוכנות טרייד אין, למסור את המכונית הישנה שלו ולרכוש מכונית חדשה (חדשה לגמרי או חדשה יותר) תוך השלמת פער המחירים. הוא יכול להיעזר גם בשירותי המימון שמרבית הסוכנויות הרציניות מעניקות, ובחבילות ביטוח שהן מציעות.

לסיכום, טרייד אין הוא שירות הנותן מענה לצורך שלנו כצרכנים לשדרג את המכוניות שלנו. צורך זה נובע גם מהתבלות מהירה של מכוניות ואובדן  האיכויות המקוריות שלהן לאחר זמן קצר יחסית, וגם מלחץ חברתי שבגינו אנחנו רואים במכונית סמל של סטטוס סוציו אקונומי.  שירותי הטרייד אין חוסכים לנו זמן, מאמץ וטרחה, ומאפשרים לבצע את עסקת החליפין במהירות ובקלות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI