דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר החלפת צנרת ברחובות העיר על ידי קבלן ביוב
החלפת צנרת ברחובות העיר על ידי קבלן ביוב
אירה פינסקר 07/03/13 |  צפיות: 1131

קבלן ביוב מבצע מגוון רחב של עבודות, החל מהנחת צינורות חדשים לפרויקטים בהקמה וכלה בתיקונים מקומיים זעירים כגון פתיחת סתימות. לעתים אנו נתקלים בקבלן ביוב שמחליף צנרת ברחובות העיר, תוך יצירת הפרעה לתנועה. במקרים רבים ההפרעה המקומית לתנועה גורמת לנו לרגשות שליליים. יחד עם זאת, חשוב להבין שהחלפת צנרת יזומה מחויבת המציאות וחוסכת לנו טרחה רבה ומפגעים חמורים בעתיד.

צנרת ביוב תקינה מאפשרת לנו לסלק את מי הדלוחין והשפכין מהקבועות הסניטריות אל המט"שים (מתקנים לטיהור שפכים) במהירות ובקלות. למעשה, כאשר המערכת פועלת כראוי, אין אנו מרגישים בקיומה כלל. פעילות תקינה של המערכת מתבססת על מספר גורמים, וביניהם בחירת חומרים נכונים, תכנון נכון של קטרי הצינרות, שיפועים נכונים המאפשרים זרימה חפשית והיעדר סתימות, התקנה נכונה של שוחות ביוב, ביצוע הגנות מכאניות מתאימות לצינורות שימנעו פגיעה ועיוות, ועוד ועוד. קבלן ביוב המבצע את עבודתו על פי כל הנחיות המקצועיות הקיימות בנושא מבטיח לנו שקט נפשי לשנים רבות.

יחד עם זאת, גם הצנרת האיכותית ביותר שהותקנה על ידי קבלן הביוב האידאלי ועל פי כל ההוראות והמפרטים, זקוקה לתחזוקה ולהחלפה לאחר תקופת שירות מסוימת. הצנרת נשחקת כתוצאה ממגע תמידי עם חומרים מזהמים שונים הזורמים בתוכה, כתוצאה מתזוזות הקרקע ומשינויים בהרכבה. לעתים גם המספר הצרכנים המשתמשים באותה המערכת גדל, וכתוצאה מכך יש להגדיל את קטרי הצינורות ולהוסיף שוחות. בנוסף לכך, יש לזכור הטכנולוגיות ממשיכות להתפתח, ולעתים פתרון שהיה נחשב לטוב לפני עשרים שנה, אינו משביע את רצון המתכננים כיום.

לסיכום, קבלן ביוב שמבצע התקנה של מערכת ביוב בפרויקט חדש, פועל על פי מיטב הידע והאמצעים הקיימים לרשותו באותה העת. יחד עם זאת, השינויים במספר המשתמשים והשחיקה הטבעית של המערכת מחייבים ביצוע עבודות אחזקה יזומות, אשר כוללות לעתים גם החלפת צנרת. חשוב לזכור שאין בכוונתו של קבלן ביוב החוסם לנו את הרחוב, ליצור הפרעה לתנועה; מטרת עבודתו במקרה הזה היא למנוע הפרעה משמעותית ונזקים רבים שיכולים להגרם כתוצאה מהזנחה. לכן בפעם הבאה, כאשר תיתקלו בנתיב חסום כתוצאה משדרוג תשתית הביוב, זכרו שזהו מחיר זעום שכדאי לשלם על השקט הנפשי שלנו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI