דף הבית הודעות לעיתונות תרבות ובידור חמש הפקות חדשות יועלו במסגרת פסטיבל SMALLבמה
חמש הפקות חדשות יועלו במסגרת פסטיבל SMALLבמה
חיים נוי 07/10/13 |  צפיות: 5126

חמש הפקות חדשות יועלו במסגרת פסטיבל Smallבמה 12

חמש הפקות חדשות יועלו השנה במסגרת פסטיבל SMALL במה 12.

הפסטיבל,המתקיים זו השנה ה-12 מעניק במה להפקות שנכתבו ובוימו על ידי סטודנטים ובוגרים של החוג לאמנות התיאטרון באוניברסיטת תל אביב. לצד ההצגות מתקיימים אירועי חוצות, מיצגים והופעות של הרכבים מוסיקליים שונים.

הפסטיבל, שנוסד בשנת2002 ע"י סטודנטים מהחוג לתיאטרון, מנוהל אומנותית על ידי תומר כהן (לשעבר יו"ר איגוד היוצרים העצמאיים בתיאטרון וסמנכ"ל תיאטרון הספריה ובית צבי)ומופק על ידי פול מימרן ולי שטי. הפסטיבל מציע לקהל חמש הפקות חדשות המוצגות כל אחת כעשר פעמים במהלך שבוע הפסטיבל (ימים א'-ה', 13-17/10, החל מהשעה 18:00 מדי יום) המתקיים בבניין מקסיקו של אוניברסיטת תל אביב.

במסגרת הפסטיבל יועלו ההצגות: תפוחים אדומים מבריקים (דרמה ספרותית מקורית בעקבות היצירה "תפוחים אדומים מבריקים" מאת ריימונד קארבר, פרי עטה של עדן אוליאל ובבימויה של נופר ברקול), מתחת לעור (דרמה אנושית המבוססת על סיפור אמיתי מפרי עטו של יונתן קלדרון ובבימויה של רקפת בנימין), הוראות הפעלה(תיאטרון תנועה פיוטי פרי יצירתה של אנה מינייב), נבכים (דרמה מקראית פרי עטה של איילת שינברג ובבימוי שרון רוזנבאום) וסימנים (תיאטרון תנועה לירי בליווי הקרנות ותאורה פרי יצירתן של אדווה פרס ותהילה שדה.

כמו כן יוצגו: הפקת החוצות פרסונז', פרי יצירתו של עמית פורת, המעמתת פרסונות פייס בוקיות וירטואליות עם המציאות האכזרית, הקריאה המבוימת "לבדנו, ביחד", העוסקת בפער שבין הרגש האנושי לטכנולוגיה המרוחקת, פרי עטו של ליאור זלמנסון בבימויה של מאיה מגנט, והצגת היחיד של תהילה שדה "ודן" המוקדשת לאלה דן, מפיקת הפסטיבל בעבר, שנפלה אל מותה בדרך המוות בבוליביה באפריל 2010.

הפסטיבל מתקיים בתמיכתם ובמימונם של אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב ושל החוג לתיאטרון ונהנה מחסויות שהוענקו לו על ידי בנק הפועלים, סטודיו B ועיריית תל אביב – יפו, ותקציבו הינו כמאה אלף ₪. הכרטיסים לפסטיבל נמכרים במחירים נגישים של 20-30 ₪.

פירוט ההצגות:

"הוראות הפעלה"

אישה צעירה הוזה בעיני רוחה את בחיר ליבה, בוראת אותו ומנכיחה אותו. כשמטשטשים הגבולות בין מציאות לדמיון, בין המצוי לרצוי והגבר מתחיל להתנגד להוראות ההפעלה שלה היא נאלצת לבחור בין הפנטזיה למציאות, בין אידיאל האהבה ומימושה.

תיאטרון תנועה פיוטי

"מתחת לעור"

תל אביב. 1991.כתבת גרמניה צעירה מתדפקת על דלתה של ניצולת שואה וחוקרת אודות רומן סודי שהתרחש בין אסירה למפקדת שלה. בערב סוער אחד, בין אזעקה לאזעקה, עולות רוחות העבר, סודות משפחתיים ושאלות של מוסר ואהבה.

דרמה אנושית המבוססת על סיפור אמיתי.

"נבכים"

בחור צעיר מוצא עצמו נאלץ להמלט לעיר מקלט לאחר רצח שביצע בשגגה בעודו מנסה להציל אדם חף מפשע.בעיר המקלט הוא נאלץ להתמודד עם תהליך טיפולי שנכפה עליו, תהליך שחושף קרעים במשפחת המטפל וסבך משפחתי מוסתר. עבר ועתיד, מחילה ונקם, נשים וגברים מוצאים עצמם בקלחת בה צפים ארועי והרגלי העבר שנשכחו זה מכבר.

דרמה מקראית.

"סימנים"

בעולם שבו אנו נמצאים רק לשנייה אחת בים הזמן, מכתיבים המיליונים שמסביבנו את חוקי חיינו ומותנו.אלו סימנים נשארים עלינו, ואלו סימנים אנו משאירים על העולם? עד מתי, אם בכלל,אנחנו נזכר? המופע מעמת את הארעיות של האדם, הפחד מהמוות והצורך בזיכרון.

תיאטרון תנועה לירי בשילוב תאורה והקרנות.

"תפוחים אדומים מבריקים"

סיפורו של סופר מתחיל המוצא את השראתו במסע בדרכים באמריקה שלאחר מלחמת ויאטנם נשזר בסיפור של משפחה אמריקאית שפצעי המלחמה והמשבר הכלכלי שמלווה את סיומה מרסקים את שגרת חייה.סיפור חייו של ריימונד קארבר ועיבוד לסיפור קצר שלו נשזרים יחדיו על מנת להציג את סיפורה של אומה שבורה ומדממת המנסה להתאושש מזוועות המלחמה.

דרמה ספרותית מקורית בעקבות היצירה "תפוחים אדומים מבריקים" מאת ריימונד קארבר.

הצגות אורחות ואירועים מיוחדים:

"לבדנו ביחד"


קריאה מבוימת.
שמונה אפיזודות על אנשים שמתחברים כדי להתנתק ומתנתקים כדי להישאר אנושיים, בעולם בו לא תמיד ברור איפה מתחיל האדם ונגמר המכשיר.

אולם 121, ראשון13/10, שלישי 15/10, חמישי 17/10 בשעה 18:30, רביעי 16/10 בשעה 20:30.

דנה ידלין

מופע מוזיקלי תיאטרלי במילים וצ'ילו מאת אמנית הספוקן וורד דנה ידלין והמוזיקאי יונתן ניב.

בימת tau music,יום שני,14/10 בשעה 19:00.

"ודן?"

מבוסס על סיפור אמיתי. ב-12.5.2004 יצאה קבוצה של שבעה צעירים ישראלים לשיט רפסודות בנהר הטואיצ'י בבוליביה. ב-16.5.2004 נפל דן רוזנבך למים ונעלם. גופתו לא נמצאה עד היום. שמונה שנים לאחר היעלמותו של דן, תהילה, אחת ממשתתפות השיט,עדיין מנסה להבין מה בדיוק קרה שם ואיך. בהדרגה היא חושפת את סיפור היעלמותו,ניסיונות החילוץ ודרכי התמודדותה עם הטראומה שחוותה.
מוקדש באהבה לזכרה של אלה דן.

אולם121, יום רביעי 16/10 בשעה 18:30.

פרטים נוספים:

הכניסה להצגות בתשלום: סטודנט-20 ₪. אורח- 30 ₪. הכניסה להופעות ולאירועי החוצות ללא תשלום.

החל מהשעה 20:00 הכניסה לאוניברסיטה משער 8 (דן בוכנר) ברח' חיים לבנון.

טקס נעילת הפסטיבל והענקת הפרסים למופעים יתקיים ביום חמישי ה-17.10.13 בשעה 22:45ברחבת בניין מקסיקו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
Farmers Edge מוסיפה בינה בקבינה לפלטפורמה דיגיטלית מדויקת
כלי מבוסס אפליקציות מספק חיבוריות אוניברסלית, בקבינה ומרחוק, כדי לספק תמיכה בהחלטות ושמירת רישומים פשוטה יותר לניתוח רווחים מדויק

Twelve Seas Investment Company חותמת על הסכם להתאחד עם חברה מאיחוד האמירויות
Twelve Seas Investment Company ("Twelve Seas") (לשעבר NASDAQ:TWLV ועכשיו NASDAQ:BROG), חברה שהוקמה מתוך מטרה להתקשר באיחוד עסקי, וחברה מאיחוד האמירויות בעסקי האחסון והשירותים של נפט, הודיעו שהן חתמו היום על הסכם לאיחוד עסקי

סול-ג'ל טכנולוגיות מודיעה על הרשמה של 50אחוז בתוכנית הפיבוטלית שלב 3 של TWIN לטיפול באקנה וולגריס
16/04/19 | בריאות
הרשמת החולים לניסויים שלב 3 הפיבוטליים ב-TWIN נמשכת לפי התוכנית תוצאות ראשוניות צפויות ברבעון הרביעי של 2019

CPE וירטואלי חדש תומך בפתרונות הייפרוויזור VNF ל-SD‑WAN
משפחת מוצרי ה-CPE הווירטואלי SmartNode וירטואלי (vSN) מפשטת, מאיצה ומורידה עלויות בהתקנות של שירותי טראנק SIP, PBX מתארח, SDN, גישת IP ו-VPN

הנוכחות של אנדרסן גלובל מתפשטת בספרד
אנדרסן גלובל הודיעה היום על הרחבת הנוכחות שלה בספרד עם ההוספה של חברת שיתוף פעולה חדשה, Perez Moreno Abogados, שנמצאת בסביליה. התוספת תהיה המקום השישי של אנדרסן גלובל במדינת ספרד והשנייה בסביליה.

IDeas מציגה קוראי מקטעים מאובטחים עבור כרטיסים חכמים ללא מגע של LEGIC
RF IDeas, הספקית של הפלטפורמה הארגונית המובילה לרכישת זהויות בתוך פתרונות של אימות וגישה מאובטחים, מציעה עכשיו קוראי כרטיסים חכמים עבור אישורי LEGIC המתוכננים לשילוב קל במערכות צד שלישי מכל הסוגים, כולל מדפסות רב תפקודיות, מכשירי בריאות, בקרי אוטומציה ועוד.

מרי קיי ממשיכה בתמיכה שלה בהעצמה ומנהיגות של נשים בכנס אבן הפינה של פורום הנשים הבינ"ל
חברת הקוסמטיקה הגלובלית נותנת חסות לאירוע בברצלונה למובילות מחשבה, חדשניות ומפלסות דרכים

מועדון המחבטים של אונטריו הגדיל את מספר החברים שלו ב-20% באמצעות גג מתקפל של אופנאייר
ענף הבריאות והכושר באמריקה שהיקפו 30 מיליארד דולר גדל ב-3 עד 4 אחוז בשנה בעשר השנים האחרונות. והוא לא מראה שום סימני האטה, לפי IHRSA (האיגוד הבינ"ל של בריאות, מחבטים ומועדוני ספורט). בראיון לפורבס, מנכ"ל הזיכיון קראנץ' בן מידגלי אמר ש-20% מהמבוגרים באמריקה חברים במועדון כושר והמספר הזה יכול בקלות להכפיל את עצמו ב-10 עד 15 השנים הבאות.

הופעת בכורה של Andersen Tax ו-Andersen Legal ביוון ובקפריסין
העלייה של השם אנדרסן ממשיכה ברחבי אירופה עם החדשות שחברות שיתוף הפעולה של אנדרסן גלובל Unity Four ו-Pistiolis-Triantafyllos & Associates יהפכו לחברות חברות מלאות של האיגוד הבינ"ל ויאמצו את השם אנדרסן ביוון וקפריסין.

ביקורת: אחד פלוס אחת - הצגה קצבית, מרגשת ומצחיקה על מערכת יחסים של בני זוג - תיאטרון הספרייה
07/04/19 | תיאטרון
"אחד פלוס אחת" היא הצגה המורכבת מפכים קטנים במערכת יחסים של בני זוג העוברים לגור ביחד. ההצגה , העולה בתיאטרון הספרייה ברמת גן, מיסודו של בית צבי, היא קצבית וקולחת, מצחיקה וגם מרגשת.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI