דף הבית הודעות לעיתונות תרבות ובידור חמש הפקות חדשות יועלו במסגרת פסטיבל SMALLבמה
חמש הפקות חדשות יועלו במסגרת פסטיבל SMALLבמה
חיים נוי 07/10/13 |  צפיות: 4788

חמש הפקות חדשות יועלו במסגרת פסטיבל Smallבמה 12

חמש הפקות חדשות יועלו השנה במסגרת פסטיבל SMALL במה 12.

הפסטיבל,המתקיים זו השנה ה-12 מעניק במה להפקות שנכתבו ובוימו על ידי סטודנטים ובוגרים של החוג לאמנות התיאטרון באוניברסיטת תל אביב. לצד ההצגות מתקיימים אירועי חוצות, מיצגים והופעות של הרכבים מוסיקליים שונים.

הפסטיבל, שנוסד בשנת2002 ע"י סטודנטים מהחוג לתיאטרון, מנוהל אומנותית על ידי תומר כהן (לשעבר יו"ר איגוד היוצרים העצמאיים בתיאטרון וסמנכ"ל תיאטרון הספריה ובית צבי)ומופק על ידי פול מימרן ולי שטי. הפסטיבל מציע לקהל חמש הפקות חדשות המוצגות כל אחת כעשר פעמים במהלך שבוע הפסטיבל (ימים א'-ה', 13-17/10, החל מהשעה 18:00 מדי יום) המתקיים בבניין מקסיקו של אוניברסיטת תל אביב.

במסגרת הפסטיבל יועלו ההצגות: תפוחים אדומים מבריקים (דרמה ספרותית מקורית בעקבות היצירה "תפוחים אדומים מבריקים" מאת ריימונד קארבר, פרי עטה של עדן אוליאל ובבימויה של נופר ברקול), מתחת לעור (דרמה אנושית המבוססת על סיפור אמיתי מפרי עטו של יונתן קלדרון ובבימויה של רקפת בנימין), הוראות הפעלה(תיאטרון תנועה פיוטי פרי יצירתה של אנה מינייב), נבכים (דרמה מקראית פרי עטה של איילת שינברג ובבימוי שרון רוזנבאום) וסימנים (תיאטרון תנועה לירי בליווי הקרנות ותאורה פרי יצירתן של אדווה פרס ותהילה שדה.

כמו כן יוצגו: הפקת החוצות פרסונז', פרי יצירתו של עמית פורת, המעמתת פרסונות פייס בוקיות וירטואליות עם המציאות האכזרית, הקריאה המבוימת "לבדנו, ביחד", העוסקת בפער שבין הרגש האנושי לטכנולוגיה המרוחקת, פרי עטו של ליאור זלמנסון בבימויה של מאיה מגנט, והצגת היחיד של תהילה שדה "ודן" המוקדשת לאלה דן, מפיקת הפסטיבל בעבר, שנפלה אל מותה בדרך המוות בבוליביה באפריל 2010.

הפסטיבל מתקיים בתמיכתם ובמימונם של אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב ושל החוג לתיאטרון ונהנה מחסויות שהוענקו לו על ידי בנק הפועלים, סטודיו B ועיריית תל אביב – יפו, ותקציבו הינו כמאה אלף ₪. הכרטיסים לפסטיבל נמכרים במחירים נגישים של 20-30 ₪.

פירוט ההצגות:

"הוראות הפעלה"

אישה צעירה הוזה בעיני רוחה את בחיר ליבה, בוראת אותו ומנכיחה אותו. כשמטשטשים הגבולות בין מציאות לדמיון, בין המצוי לרצוי והגבר מתחיל להתנגד להוראות ההפעלה שלה היא נאלצת לבחור בין הפנטזיה למציאות, בין אידיאל האהבה ומימושה.

תיאטרון תנועה פיוטי

"מתחת לעור"

תל אביב. 1991.כתבת גרמניה צעירה מתדפקת על דלתה של ניצולת שואה וחוקרת אודות רומן סודי שהתרחש בין אסירה למפקדת שלה. בערב סוער אחד, בין אזעקה לאזעקה, עולות רוחות העבר, סודות משפחתיים ושאלות של מוסר ואהבה.

דרמה אנושית המבוססת על סיפור אמיתי.

"נבכים"

בחור צעיר מוצא עצמו נאלץ להמלט לעיר מקלט לאחר רצח שביצע בשגגה בעודו מנסה להציל אדם חף מפשע.בעיר המקלט הוא נאלץ להתמודד עם תהליך טיפולי שנכפה עליו, תהליך שחושף קרעים במשפחת המטפל וסבך משפחתי מוסתר. עבר ועתיד, מחילה ונקם, נשים וגברים מוצאים עצמם בקלחת בה צפים ארועי והרגלי העבר שנשכחו זה מכבר.

דרמה מקראית.

"סימנים"

בעולם שבו אנו נמצאים רק לשנייה אחת בים הזמן, מכתיבים המיליונים שמסביבנו את חוקי חיינו ומותנו.אלו סימנים נשארים עלינו, ואלו סימנים אנו משאירים על העולם? עד מתי, אם בכלל,אנחנו נזכר? המופע מעמת את הארעיות של האדם, הפחד מהמוות והצורך בזיכרון.

תיאטרון תנועה לירי בשילוב תאורה והקרנות.

"תפוחים אדומים מבריקים"

סיפורו של סופר מתחיל המוצא את השראתו במסע בדרכים באמריקה שלאחר מלחמת ויאטנם נשזר בסיפור של משפחה אמריקאית שפצעי המלחמה והמשבר הכלכלי שמלווה את סיומה מרסקים את שגרת חייה.סיפור חייו של ריימונד קארבר ועיבוד לסיפור קצר שלו נשזרים יחדיו על מנת להציג את סיפורה של אומה שבורה ומדממת המנסה להתאושש מזוועות המלחמה.

דרמה ספרותית מקורית בעקבות היצירה "תפוחים אדומים מבריקים" מאת ריימונד קארבר.

הצגות אורחות ואירועים מיוחדים:

"לבדנו ביחד"


קריאה מבוימת.
שמונה אפיזודות על אנשים שמתחברים כדי להתנתק ומתנתקים כדי להישאר אנושיים, בעולם בו לא תמיד ברור איפה מתחיל האדם ונגמר המכשיר.

אולם 121, ראשון13/10, שלישי 15/10, חמישי 17/10 בשעה 18:30, רביעי 16/10 בשעה 20:30.

דנה ידלין

מופע מוזיקלי תיאטרלי במילים וצ'ילו מאת אמנית הספוקן וורד דנה ידלין והמוזיקאי יונתן ניב.

בימת tau music,יום שני,14/10 בשעה 19:00.

"ודן?"

מבוסס על סיפור אמיתי. ב-12.5.2004 יצאה קבוצה של שבעה צעירים ישראלים לשיט רפסודות בנהר הטואיצ'י בבוליביה. ב-16.5.2004 נפל דן רוזנבך למים ונעלם. גופתו לא נמצאה עד היום. שמונה שנים לאחר היעלמותו של דן, תהילה, אחת ממשתתפות השיט,עדיין מנסה להבין מה בדיוק קרה שם ואיך. בהדרגה היא חושפת את סיפור היעלמותו,ניסיונות החילוץ ודרכי התמודדותה עם הטראומה שחוותה.
מוקדש באהבה לזכרה של אלה דן.

אולם121, יום רביעי 16/10 בשעה 18:30.

פרטים נוספים:

הכניסה להצגות בתשלום: סטודנט-20 ₪. אורח- 30 ₪. הכניסה להופעות ולאירועי החוצות ללא תשלום.

החל מהשעה 20:00 הכניסה לאוניברסיטה משער 8 (דן בוכנר) ברח' חיים לבנון.

טקס נעילת הפסטיבל והענקת הפרסים למופעים יתקיים ביום חמישי ה-17.10.13 בשעה 22:45ברחבת בניין מקסיקו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
ביקורת: מישהו לרוץ איתו - חוויה תיאטרלית ומענגת על פי ספרו של דויד גרוסמן - בית צבי
18/02/19 | תיאטרון
"מישהו לרוץ איתו" המבוסס על ספרו הנודע של דויד גרוסמן, העולה עתה בבית צבי ברמת גן הוא מחזה המעניק לצופים חוויה תיאטרלית מרגשת ומענגת. מפגן של צליל וקצב, וסיפור על התבגרות, אהבה ומלחמה בסמים.

GA-ASI הדגימה המראה והחזרה באמצעות תקשורת לוויינית של MQ-9B באמצעות שליטה ובקרה בשטח XC2
ב-4 בדצמבר General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI) הדגימה משימת MQ-9B שלמה ללא שימוש בתחנת בקרה קרקעית (GCS) עם אלמנט שיגור והחזרה (LRE).

ביוטיים מוסרת עדכון עסקי שכולל מידע על AgeX, OncoCyte ו-Asterias
BioTime, Inc. (NYSE American ו-TASE: BTX), חברת ביוטק בשלב הקליני שמתמקדת במחלות ניווניות, מסרה היום עדכון עסקי שכלל מידע על AgeX Therapeutics, Inc. (AgeX) (NYSE American: AGE) ועל שתי החברות המסונפות של ביוטיים, OncoCyte Corporation (OncoCyte) (NYSE American: OCX) ו-Asterias Biotherapeutics, Inc. (Asterias) (NYSE American: AST).

FXCM Arabic רוצה לפגוש אתכם בדובאי FXCM תארח פורום
FXCM Arabic, המחלקה שמיועדת לשרת את בסיס הלקוחות במזרח התיכון והמפרץ של FXCM Group, LLC ("קבוצת FXCM" או "FXCM"), ספקית בינ"ל מובילה של שירותי מסחר מקוון במטבע חוץ, מסחר בחוזי הפרשים, מטבעות קריפטו ושירותים קשורים, מזמינה משוגעים למסחר בעבר, בהווה ומתעניינים לקבוע פגישות אישיות עם FXCM.

אנדרסן גלובל מרחיבה את הנוכחות שלה בהודו: Nangia Advisors פותחת משרדים בבנגלורו ופונה
אנדרסן גלובל הודיעה היום על התרחבות נוספת בהודו, כש-Nangia Advisors, חברת שיתוף פעולה של אנדרסן גלובל, פותחת משרדים חדשים בבנגלורו ופונה. אנדרסן גלובל התחילה בהתרחבות שלה בהודו לפני פחות משנה, ועכשיו יש לה נוכחות בעשרה מקומות במדינה באמצעות חברות שיתוף הפעולה שלה Vaish Associates ו-Nangia Advisors.

המדען הראשי של אנדגיים היירום אנדרסון ינאם בפסגת הגנת הסייבר וישבור את המיתוסים של בינה מלאכותית באבטחת סייבר
בכנס CDS שמתקיים בריאד, ערב הסעודית, ישתתפו מומחי אבטחת סייבר מובילים

Galimedix Therapeutics תציג בכנס המנכלים והמשקיעים BIO
Galimedix Therapeutics, שמפתחת פתרונות חדשים למחלות עיניים וניוון עצבים, הודיעה היום שאנדרו פרלמן, Ph.D., מנכ"ל גלימדיקס, יגיש מצגת בכנס המנכלים והמשקיעים BIO בעיר ניו יורק. המצגת של ד"ר פרלמן תהיה ביום שלישי, 12 בפברואר 2019, בשעה 11:00 שעון החוף המזרחי בחדר Chelsea. הכנס מתקיים ב-New York Marriott Marquis בעיר ניו יורק.

ביקורת: מלאכים באמריקה - פנטזיה הזויה על שנות ה-80 העליזות בארה"ב - נוצץ, נוקב, מרגש ותוסס - בית צבי
09/02/19 | תיאטרון
מלאכים באמריקה הוא פנטזיה, שזורה בהזיות, העוסקת בשנות השמונים העליזות בארה"ב, סערת האיידס ועלילות מספר גיבורים מכל שכבות החברה, כולם מתנקזים לגורל בלתי צפוי, נוצץ, נוקב, מרגש ותוסס.

Harry Potter: Hogwarts Mystery מביא בחירות חדשות, אתגרים ואופנה עם קווסט צדדי לפברואר, הנשף השמימי
הרפתקה מיוחדת חדשה נותנת לשחקנים הזדמנות להשתתף באירוע חברתי בהוגוורטס שמאוד ציפו לו

Gong.io מגייסת 40 מיליון דולר כדי לשנות את המכירות באמצעות בינה מלאכותית
חברות כמו לינקדאין, GE, ZipRecruiter ודריפט מעצימות את הצוותים שלהן וזוכות בעסקאות באמצעות טכנולוגיית בינת השיחות של גונג
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI