דף הבית מחשבים וטכנולוגיה מחשבים וטכנולגיה - אחר מעבדת קספרסקי מכריזה על הקמת מועצה מייעצת בינלאומית
מעבדת קספרסקי מכריזה על הקמת מועצה מייעצת בינלאומית
אסף מואב 20/02/14 |  צפיות: 4464

מעבדת קספרסקי מייסדת מועצה מייעצת בינלאומית, שתאגד מומחי אבטחת סייבר מוכרים בעולם, ותספק לחברה ייעוץ אסטרטגי בתחום אבטחת המידע. במועצה המייעצת יהיו חברים שבעה מומחים מוכרים מתעשיית אבטחת המידע, מהמגזר הציבורי ומהאקדמיה, אשר יספקו קווים מנחים, תובנות ואישרור של תוכניות אסטרטגיות ושל תחומי פיתוח עסקי. המועצה המייעצת החדשה תערוך את פגישתה הראשונה ב- 11 בפברואר 2014 במקביל למפגש Security Analyst Summit השנתי שמקיימת קספרסקי.

הווארד שמידט, יועץ אבטחת מידע לשעבר עבור הנשיא בוש והנשיא אובמה, ישמש כראש המועצה המייעצת ואליו יצטרפו, ברוס שנייר, ג'א-וו לי, לתה רדי, הברונית פאולין נוויל ג'ונס, נורברט פוהלמן ו-וויטלפילד דיפי. חברי המועצה חולקים שנות ניסיון רבות המתחברות בנקודות בהן תעשיית אבטחת המידע פוגשת ממשלות וקובעי מדיניות אסטרטגית, סייבר ואקדמיה. הם צפויים להביא למעבדת קספרסקי מומחיות והכוונה שאין שניה לה.

"המוכנות של מועצה זו לספק ייעוץ אסטרטגי למעבדת קספרסקי, מחזקת את המוניטין ארוך השנים של החברה כמובילת אבטחת מידע עם פעילות עסקית פתוחה ושקופה. איומי סייבר נוכחיים הם בעיה גלובלית שלא ניתן להכיל באף גבול גיאוגרפי – לכן המועצה היא בינלאומית באמת", אמר האוורד שמידט, יו"ר המועצה המייעצת של מעבדת קספרסקי.

אסטרטגיית הפיתוח והאסטרטגיה העסקית של מעבדת קספרסקי מבוססת על המודיעין הנרחב של החברה בתחום אבטחת המידע. יוג'ין קספרסקי, יו"ר ומנכ"ל מעבדת קספרסקי, הוא לא רק יזם מצליח, אלא גם אחד המומחים  ומובילי החדשנות החשובים בעולם אבטחת המידע.

"זהו הישג נהדר וכבוד גדול לצרף מומחים מוערכים כל כך אל המועצה. צירפנו אנשים שמבינים את החשיבות ואת היקף הבעיות במציאות הנוכחית של הסייבר, יותר מכל אחד אחר. אנו חשים מוחמאים מכך שכולם הסכימו להצטרף למעבדת קספרסקי ולתרום למאבק שלנו נגד עבריינות סייבר", אמר יוג'ין קספרסקי, יו"ר ומנכ"ל מעבדת קספרסקי. "ייסוד המועצה המייעצת היא אבן דרך עבור החברה, וצעד לוגי המבטיח כי הפיתוח שלנו ימשיך להתקדם בכיוון הנכון".

מתוך נחישות להישאר חברה המסתכלת קדימה, מעבדת קספרסקי משקיעה רבות במחקר ופיתוח, ומתמקדת באיכות הטכנולוגיה והחדשנות שלה, במקום להיות כבולה רק ליעדים פיננסים הממוקדים בטווח הקצר. החברה ידועה בזכות המומחיות המובילה שלה, שמספקת עומק של ניתוח והבנה ללא תחרות לגבי כל סוגי האיומים, החל מנוזקות נפוצות ועד להתקפות ממוקדות ונשקי הסייבר המתוחכמים ביותר, כגון פליים, דוקו, אוקטובר האדום, נטרוולר וכו'.

מעבדת קספרסקי מבינה את הסביבה הגלובלית הרחבה של איומי סייבר מודרניים, ואת ההשפעה שלהם על מצב הכלכלה והפוליטיקה המודרנים. לכן, החברה לוקחת חלק בפעילות משותפת לאבטחת סייבר עם ארגונים בינלאומיים, לאומיים ורשויות אכיפת חוק מקומיות וסוכנויות ממשלתיות, כגון האינטרפול וצוותי תגובה בחירום (CERT) בעולם.

המועצה המייעצת החדשה תחזק את יסודות מודיעין הסייבר של החברה, ותספק נקודות מבט חדשות ומומחיות של החברים השונים. הדבר יסייע לחברה לפתח טכנולוגיות חדשניות ושירותים, אשר יענו על הצרכים הייחודיים של השוק ועל האיומים המסוכנים ביותר כיום ובעתיד.

אודות חברי המועצה המייעצת של מעבדת קספרסקי:

האוורד שמידט (Howard A. Schmidt), ארה"ב, הוא עוזר מיוחד לשעבר של הנשיא אובמה והיה מתאם אבטחת סייבר עבור הממשלה הפדראלית, כחלק ממשרדו של נשיא ארה"ב. שימש כסמנכ"ל אבטחת מידע (CISO), וראש אבטחת מידע במיקרוסופט, וכן כסגן נשיא וסמנכ"ל אבטחת מידע, ואסטרטג אבטחת מידע ב- eBay. הוא משמש כיום כמנהל בכיר של פורום הבטחת תוכנה למצוינות בקוד (SAFEcode).

ברוס שנייר (Bruce Shneier), ארה"ב, מומחה הצפנה ידוע וסמנכ"ל טכנולוגיות ב- Co3 Systems. הוא טכנולוג אבטחת מידע מוביל ונבחר כ"גורו אבטחת מידע" על ידי האקונומיסט. שנייר הוא עמית במרכז ברקמן לאינטרנט וחברה בבית הספר למשפטים של הארוורד, עמית בתוכנית המכון לטכנולוגיה פתוחה של קרן אמריקה החדשה, חבר וועד קרן קדמת האלקטרוניקה, וחבר מועצת היועצים של מרכז הידע לפרטיות אלקטרונית.

ג'א-וו לי (Jae-Woo Lee), קוריאה, שימש במספר תפקידי הובלה וייעוץ בתעשייה, בהם: הנשיא הראשון של הסוכנות הלאומית של קוריאה לאבטחת מידע, מייסד של סוכנות המחשוב הלאומית של קוריאה וחבר בוועדת אבטחת המידע של ממשלת קוריאה, הוא משמש כיום כפרופסור ראשי בבית הספר ליחסים בינלאומיים ומידע של אוניברסיטת דונגוק (Dongguk), ומנכ"ל של איגוד מומחי ניתוח הסייבר בסאול - קוריאה.

לתה רדי (Latha Reddy), הודו, היא יועצת אבטחת מידע לשעבר של הודו. בנוסף לסיוע ליועץ הלאומי שיב שנקר מנון, רדי הייתה אחראית להגנת סייבר ולבעיות אבטחת מידע קריטיות אחרות – פנימיות וחיצוניות. רדי גם שימשה בתפקידים שונים במשרד החוץ ובמשרד המסחר בניו דלהי. היא שימשה כמנהלת של מועצת היחסים התרבותיים וכראש חטיבת הניהול של במשרד החוץ.

הברונית נוויל ג'ונס (Baroness Neville-Jones), בריטניה, היא לשעבר מנהלת BBC ויו"ר מועצת המודיעין המשותפת של בריטניה (JIC). היא שירתה כשרת המדינה לאבטחת מידע ולחימה בטרור, עם תפקיד קבוע במועצת הביטחון הלאומי. נוויל ג'ונס השלימה לאחרונה 3 שנים בתפקיד הנציג המיוחד של ראש ממשלת בריטניה לאבטחת מידע בעסקים.

נורברט פוהלמן (Norbert Pohlmann), גרמניה, הוא מדען מחשוב ופרופסור באוניברסיטת ווסטפאליה למדעים יישומיים, וכתב את הדוקטורט שלו אודות "האפשרויות והמגבלות של מערכות פיירוול". הוא היה מנהל של KryptoKom ולאחר מיזוג עם Utimaco Safware AG, היה חבר בדירקטוריון Utimaco Safeware AG.

וויטפילד דיפי (Whitfield Diffie), ארה"ב, הוא קריפטוגרף אמריקאי ואחד מהחלוצים בהצפנה עם מפתח פומבי. לאחר קריירה ארוכה ב- Sun Microsystems, דיפי שימש במשך שנתיים וחצי כסגן נשיא לאבטחת מידע וקריפטוגרפיה, בתאגיד האינטרנט לשיוך שמות ומספרים.

אודות קספרסקי
Kaspersky Lab היא ספקית פתרונות האבטחה הפרטית הגדולה ביותר בעולם. החברה מדורגת בין ארבע המובילות בעולם בתחום פתרונות האבטחה למשתמשי קצה*. מעבדת קספרסקי נוסדה לפני 16 שנה ומאז ממשיכה לחדש בתחום אבטחת ה-IT ולספק פתרונות הגנה אפקטיביים למשתמש הפרטי, לעסקים קטנים ובינוניים ולתאגידים. החברה פועלת כיום בכמעט 200 מדינות ומספקת אבטחה ליותר מ-300 מיליון משתמשים מסביב לעולם. לפרטים נוספים בקרו ב-www.kaspersky.com
*החברה דורגה כרביעית בבדיקת ספקי פתרונות אבטחה שביצעה IDC ב-2012. הדירוג פורסם בדו"ח ה-IT העולמי של IDC ובתחזית 2013-2017 ובדו"ח נתח שוק מ-2012 (Worldwide Endpoint Security 2013–2017 Forecast and 2012 Vendor Shares). הדו"ח דרג את ספקי התוכנה לפי רווחי מכירת פתרונות קצה במהלך 2012.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אסף מואב


 


מאמרים נוספים מאת אסף מואב
 
גניבת מידע, סוסים טרויאנים וציטוטים מהתנ"ך: עולם הצללים של מלווי הכספים בדואר הזבל
למרות הפעולות האינטנסיביות נגד מפיצי דואר הזבל, החוקים שנחקקו נגדם והפילטרים שאמורים לצמצם את שכיחותם, עדיין מצליחים מדי פעם להגיע אל תיבות הדואר שלנו הצעות הלוואה שונות ומשונות שמאחוריהן עומדים עבריינים וארגוני פשע. איך מזהים דואר זבל כזה ואיך לא נכנסים לסטטיסטיקת הונאות האינטרנט. מומחי קספרסקי מסבירים

מעבדת קספרסקי מכריזה על הקמת מועצה מייעצת בינלאומית
מעבדת קספרסקי מייסדת מועצה מייעצת בינלאומית, שתאגד מומחי אבטחת סייבר מוכרים בעולם, ותספק לחברה ייעוץ אסטרטגי בתחום אבטחת המידע. במועצה המייעצת יהיו חברים שבעה מומחים מוכרים מתעשיית אבטחת המידע, מהמגזר הציבורי ומהאקדמיה, אשר יספקו קווים מנחים, תובנות ואישרור של

אמזון, BMC ומטריקס עורכות לראשונה אירוע משותף בישראל
בכירים מ- Amazon Web Services, ספקית גלובלית של פתרונות מחשוב הענן ו- BMC Software, המספקת פתרונות ניהול ושליטה בענן, מגיעים לישראל ויהיו אורחי הכבוד באירוע, שייערך במשותף עם CloudZone - יחידת שירותי הענן של מטריקס.

מידע פיננסי ממשיך להוות מטרה מרכזית של נוזקות דואר זבל זו שנה שלישית ברציפות
שיעור דואר הזבל ממשיך לצנוח – בשלוש השנים האחרונות אחוז ההודעות שאינן ממוענות ירד ב- 10.7 נקודות אחוז. נראה כי מפרסמים מעדיפים לפנות לסוגים שונים של אפיקים חוקיים של פרסום מקוון הזמינים כעת, ואשר מייצרים אחוזי תגובה גבוהים יותר בעלויות נמוכות מאשר הספאם.

ארתור שמונק מונה למנהל יחידת CloudZone המרכזת את פתרונות הענן במטריקס
ארתור שמונק, מונה למנהל יחידת CloudZone, יחידה ייעודית חדשה בחטיבת אינטגרציה ותשתיות המרכזת את פתרונות הענן במטריקס. היחידה מציעה לארגוני Enterprise, לארגוני SME ולסטרטאפים שירותי מחשוב ענן מנוהלים ע"י צוות מקצועי ומנוסה.

פאלו אלטו משיקה את הדור הבא של ה-Firewall: חזק, מהיר ועמיד יותר
Palo Alto Networks, מובילה עולמית באבטחת רשתות מידע והמיוצגת בישראל על ידי אינוקום מקבוצת אמן, השיקה בשבוע שעבר את ה-PA-7050, פיירוול מדור חדש, הנחשב לחזק ביותר בתעשייה. הפיירוול כולל יכולות IPS/AV/DLP/QoS/URL Filteringו-) Wildfireהגנה בפני התקפות

ווינד ריבר מצטרפת לקהילת ה- OpenStack ותקדם תשתיות ענן עבור ספקי התקשורת
ווינד ריבר, ספקית מובילה בעולם בפיתוח תוכנות למערכות משובצות מחשב ומערכות ניידות, הודיעה כי הצטרפה לקהילת ה- OpenStack ותיתן חסות לקרן לקידום ה- Open Stack. במסגרת ההצטרפות לקהילת ה- OpenStack, תסייע ווינד ריבר ליישם את תפיסת

יקיר אביסרור מונה לתפקיד מנהל סניף ירושלים של חברת הליסינג ליסקאר
יקיר אביסרור מונה לתפקיד מנהל סניף ירושלים של חברת הליסינג ליסקאר. סניף ליסקאר בירושלים כולל מתחם לשיווק עסקאות ליסינג לכלי-רכב, מתחם למכירת רכב יד שניה ושירותי טרייד אין. סניף ירושלים הוא אחד מבין 4 מתחמי ליסקאר, הפועלים גם בחיפה, פתח תקוה ובאר שבע.

דאסו סיסטמס פתחה את השנה בברצלונה
דאסו סיסטמס ישראל, הסניף המקומי של ענקית התוכנה הצרפתית Dassault Systèmes, פתח את השנה באירוע מיוחד שנערך בברצלונה. כ-1300 נציגים שהגיעו לאירוע מכל רחבי אירופה ראו את בכירי החברה, וביניהם ברנרד שארלס, נשיא ומנכ"ל דאסו סיסטמס, וכן

ליבי חונכת אתר אינטרנט חדש שמאפשר ללקוחות לעקוב אחרי קריאות שירות שלהם
ליבי טכנולוגיות תוכנה, המתמחה מזה כשני עשורים בתחום הבינה העסקית, העלתה לאוויר את אתר האינטרנט החדש שלה – www.libi.co.il.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI