דף הבית עיצוב ואדריכלות אדריכלות שלבי העבודה עם אדריכל
שלבי העבודה עם אדריכל
יחי כהן 27/07/14 |  צפיות: 3912

איתור אדריכל

כמעט כל מי שבנה בית פרטי (ראשון) התחיל את התהליך עם סימני שאלה רבים.

ובדרך כלל השאלה הקשה מכל היא איזה אדריכל לבחור או יותר נכון לומר מי מבין כל האדריכלים מתאים לי.

ראשית חשוב לקבל כמה שיותר המלצות. חשוב גם לזכור כי לא דווקא אדריכל שדורש סכומי עתק הוא זה המומלץ או המתאים. לכן חשוב לפגוש את האדריכל שאיתו אנו מתככנים לעבוד, לבחון פרויקטים שבוצעו על ידו ואפילו לפגוש חלק מלקוחותיו ולקבל ישירות מהם חוות דעת.

שיקוף ציפיות

אחד השלבים החשובים ביותר לאחר בחירת אדריכל הוא שיקוף ציפיות, חשוב להבהיר כבר בשלב ראשוני זה את הרצונות שלנו ואת החלום שלנו. אדריכלים רבים מתכננים בית עבור עצמם ולא עבורנו. הכוונה היא שישנם אדריכלים שרואים בתכנון הבית אבן ציון נוספת בתיק העבודות שלהם.

לכן, חשוב להבהיר לאדריכל אותו בחרנו מה אנו צריכים ומה הציפיות שלנו. אדריכלים שיודעם לנתח את הצורך שלנו הם אלו שיתאימו לנו יותר.

בחירת גימורים

שלב נוסף בתהליך העבודה עם אדריכל הוא בחירת הגימורים.

הכוונה בגימור היא איך אנו מעצבים את הבית שלנו, כמה חלונות ואיך הם בנויים וממה.

איזה אריחים נבחר וכמה נקודות חשמל. איזה סנטריה נתקים אמבטיות או מקלחות. כל הגימורים האלו חייבים לעמוד בקו אחד עם שיקוף הציפיות. אדריכלים מקצועיים יודעים להתאים חלופות לגימורים שיאפשרו להוזיל עלויות.

חשוב לבדוק עם האדריכל טרם בחירתו מה קשריו עם קבלני משנה ובעלי מקצוק. כמובן חשוב לא פחות לבדוק עם האדריכל מה טיב קשריו עם ספקי ציוד שונים.

איתור בעלי מקצוע

השלב המסיים לפני תחילת העבודה הוא שלב בחירת אנשי מקצוע. בהתאם לתכנון האדריכלי תוכנית הבנייה מחולקת לשכבות כלומר לבעלי מקצוע שונים. אדריכל שיש לו קשרים עם בעלי מקצוע יתן מענה טוב יותר מאשר שנצטרך לאתר את בעלי המקצוע בעצמינו. הסיבה לכך ברורה מאוד אדריכל מומלץ גם בשל עבודתו שלו וגם בשל קשריו. אדריכל שאפשר בניית שלד לשביעות רצון הלקוח עם קבלן שהוא עובד איתו באופן שוטף יומלץ על ידי לקוחותיו.

לרוב אדריכלים נמצאים באתר הבנייה במשך כל התהליך על מנת לוודא ולבדוק שאכן העבודות מתבצעות על פי התכנון.

בעלי מקצוע שונים כגון חשמלאים , שרברבים וכדומה צריכים גם הם להיבדק ולהיבחן על ידינו וזאת על מנת להבטיח את איכות ביצוע העבודה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחי כהן


 


מאמרים נוספים מאת יחי כהן
 
יותר יפה, יותר מושך, יותר מתקני תצוגה מפרספקס
20/11/16 | צרכנות
קידום מותגים בימינו הפכו למשימה די מורכבת, אנו נדרשים כל פעם מחדש להמציא את הגלגל, מבין כל הפעולות שמבצעים על מנת לקדם ולדחוף מוצר כזה או אחר יש את אולמות התצוגה בה אנו מציגים את המוצרים שלנו או שיש תערוכות ואירועי קידום מכירות

יום הולדת שמח ואפילו יותר מזה
מי לא אוהב לחגוג יום הולדת? אין ילד שלא רוצה את שכולם יכבדו אותו בברכת מזל טוב, יביאו לו מתנות ובכלל ישמחו יחד איתו ביום הולדתו.

פתרונות הצללה לאירוח מושלם בחורף בדיוק כמו בקיץ
20/11/16 | שיפוצים
אנשי שררה, רמי דרג, אריסטוקרטים ובעלי ממון ויכולת אלו הם שנהנו מפתרונות הצללה מימי קדם ועד לפני שנים לא רבות. כיום המצב השתנה לגמרי, פתרונות הצללה בהישג יד של כולם ללא יוצא מן הכלל.

פרגולות מאלומיניום, להוציא את היופי הפנימי
20/11/16 | שיפוצים
פרגולות אלומיניום לא אחת יוצרות לנו הקשר מוטעה של קרירות, מונוטוניות וחוסר עניין אולם בפועל הדברים הפוכים לגמרי. אם בעבר הלא רחוק העדיפו כולם פרגולות עץ או ברזל הרי שעם הזמן הם הבינו כי יש אלמנט משמעותי בבניית פרגולות מחומרים אלו והוא התחזוקה שנדרשת.

למה להתאמץ עם עץ?
עץ הינו חומר גלם מדהים, יפה ומרשים. אין חומר גלם בטבע שמשתווה לעץ מבחינת האסטטיות, המרקם והגוונים, יחד עם זאת על מנת שהעץ יראה במיטבו וישמר לאורך שנים צריך לטפל ולשמר אותו.

למה קופות רושמות לאט לאט נעלמות מן העולם
16/11/15 | ניהול
ראשית דרכם של הקופות הרושמות החלה למעשה על מנת למנוע מעובדי החנות לגנוב כספים, למעשה אותם קופות כלל לא היו רושמות אלא מצלצלות בלבד

שיפוצים ובדק בית
25/08/15 | נדל"ן
רגע לפני שאתם מתחילים בשיפוץ כדאי שתבצעו בדק בית מסיבות רבות אולם הבולטת שבהן היא החיסכון העתידי שלכם בהוצאות. בדק בית מלמד אותנו שלא אחת קורה שנכנסים לעבודות שיפוץ בבית ומגלים בעיות כמו בעיות צנרת, חשמל, ניקוז ורטיבויות

נברשות, האלמנט לעיצוב הבית
עיצוב הבית כידוע הפך בשנים האחרונות יותר ויותר נדרש, למעשה כיום לא בונים בית או משפצים אותו ללא עירוב של מעצב

מנורות בכלל ומנורות בפרט
מנורות הן למעשה גופי תאורה שאליהן מחברים נורות. כיום המנורות משמשות הרבה יותר כאלמנט לעיצוב החלל מאשר כמתקן לנורה עצמה

גופי תאורה מעוצבים, היום יותר מפעם
גופי תאורה מטרתם להכיל נורות מסוגים שונים. לרוב עד לא מזמן הנורות ששלטו בגופי תאורה היו נורות ליבון אולם מאז חל איסור לייבוא של נורות ליבון בהספקים של יותר מ 60W התחזק השימוש בנורות חסכוניות מסוגים שונים כאשר ה CFL הם הסוג הבולט ביותר כיום
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI