דף הבית מחשבים וטכנולוגיה מחשבים וטכנולגיה - אחר מחקר של IDC מציג: יותר מ-60% מהארגונים בישראל מאמצים DevOps
מחקר של IDC מציג: יותר מ-60% מהארגונים בישראל מאמצים DevOps
אולמדיה פי. אר 12/03/19 |  צפיות: 272

70% מכלל היישומים החדשים שיפותחו בשנת 2020 יהיו מוטי-ענן (Cloud-driven)

הכלכלה הדיגיטלית מעלה את הצורך לספק יישומים איכותיים במהירות גבוהה. הצרכנים דוחפים את העסקים להאיץ את הפונקציונליות של היישומים, ולשפר את חווית השימוש בהם. צורך זה הוא הכוח המניע לפתח, להטמיע ולעדכן מהר יותר יישומים ושירותים. עם הדגש הנוכחי על מהירות לחדשנות ואספקת חווית לקוח מעולה, הופכים כלים וגישות של Agile ו- DevOps לברירת המחדל של כל הארגונים.

DevOps הינה תרבות ארגונית ומתודולוגיית עבודה אשר שמה דגש על שיתוף הפעולה והתקשורת בין מפתחי התוכנה לבין שאר אנשי ה-IT. השאלה אינה האם ארגונים צריכים לאמץ, אלא על ביצוע כהלכה של DevOps ופריסתו ברחבי הארגון.

חברת המחקר IDC ורד האט – חברת פתרונות קוד פתוח המובילה בעולם, ביצעו מחקר גלובלי שנועד להעריך את מידת התפתחותן של אסטרטגיות ניהול ואוטומציית IT לאור מגמות מחשוב ענן, DevOps וטרנספורמציה דיגיטלית.

ישראל השתתפה במחקר זה, בו לקחו חלק 100 מנהלי IT, מנהלי תפעול, DevOps, ארכיטקטים של IT ומנהלי ענן מ- EMEA (אירופה מזרח תיכון ואפריקה).

מהמחקר עולה כי יש הבדלים ברורים בין מדינות במונחי יעדי מימוש DevOps, גישות, ואסטרטגיות השקעות IT. המחקר חושף שיותר מ- 60% מהארגונים בישראל מאמצים עתה DevOps, וללא קשר למידת הבשלות, אומרים עורכי המחקר כי הם רואים ש- DevOps מספקת תוצאות. חדשנות עסקית היא יתרון ברור עבור יותר מ- 66% מהארגונים ב- EMEA, ולא רק ההיבט של יעילות מפתחים.

השגת היעד של מהירות ואג'יליות דורשת שינוי יסודי. השלב הבא של המסע לאג'יליות עסקית, דורש שינוי באסטרטגיות השקעות IT. ארגונים נדרשים לתשתית היכולה לקלוט עומסי עבודה קיימים ואת אלה של הדור הבא, במטרה להאיץ ביצועים ואג'יליות עסקית בדרך בת קיימא. היום, רק שליש מהארגונים ב- EMEA מאמינים כי משאבי תשתית וניהול קיימים שלהם יכולים לענות ביעילות לדרישות העסקיות של שלוש עד חמש השנים הבאות.

בישראל בולטות אג'יליות, אבטחה וקוד פתוח כנקודות מפתח עבור תשתית מוכנה ל- DevOps. החתיכה האחרונה בפאזל המהירות היא אוטומציה, הממלאת תפקיד מרכזי – אם לא המרכזי ביותר, באפשרות של ארגונים לספק ביצועים טובים יותר. קרוב ל- 60% מהארגונים בישראל מציינים אוטומציה כקריטית עבור DevOps. עם 63% מהארגונים המדגישים את הצורך בתוכנות ניהול ואוטומציה חדשות במהלך 18 החודשים הבאים, יש תחושה ברורה שאוטומציה משפיעה באופן חיובי על פרודוקטיביות עסקית.

ממצאים מהמחקר - אוטומציה, DevOps ודרישות עולם ריבוי העננים בישראל

DevOps מאיצה חדשנות עסקית – בשנת 2020 יפותחו 27% מעומסי העבודה של אפליקציות תוך שימוש במתודולוגיות - DevOps.

עבור האצת החדשנות זקוקה DevOps לאוטומציה. 59% מהנשאלים ציינו אוטומציה כקריטית. 62% מהארגונים ציינו כי היא חייבת להיות סקלאבילית - מדרגית, פתוחה וניתנת לתיכנות.

63% מארגוני ה- IT אמרו כי הם יצטרכו תוכנות ניהול ואוטומציה חדשות לפני 2020.

הסיבה מס' 1 לצורך באוטומציה היא מגבלות אינטגרציית פתרונות קיימים בשילוב עם צריכת משאבים מהענן הציבורי (ענן הייברידי). הקריטריון מס' 1 עבור השקעה בתשתית IT חדשה: תאימות עם תשתית קיימת ומשאבי ניהול קיימים.

השפעות צפויות על IT והעסק הן ב: תצורות אבטחה, בקרה ותאימות-ציות משופרות.

בהיבט היתרונות אוטומציה ומודרניזציה של תשתיות, 75% מדרגים הפחתת עלויות פיתוח יישומים, בחינתם ו- QA (הבטחת איכות). 66% - אופטימיזציה של ההוצאה התאגידית הכוללת, ו- 59% - ניצולת תשתיות ורמות אופטימיזציה.

בהיבט של אג'יליות - אבטחה ופתיחות הן המפתח עבור תשתית מוכנה ל- DevOps. התכונות החשובות ביותר של אוטומציה עבור הענן ו- DevOps : 90% - אוטומציה ניתנת לתיכנות, 73% - אוטומציה מאוחדת, ו- 77% - אנליטיקה מתקדמת.

כיצד ייראה עולם ריבוי העננים הישראלי בשנת 2020

לפי המשיבים למחקר, 70% מכל היישומים החדשים שיפותחו ב- 2020 יהיו מוטי-ענן (Cloud-driven). 86% מאמינים כי סקלאביליות ואג'יליות של תשתית הן קריטיות לארגונים.

81% רואים אוטומציה כחשובה מאוד עבור אסטרטגיות ענן העתידיות שלהם.

87% רואים תשתית ענן ציבורי כשירות כפלטפורמה העיקרית עבור יישומים חדשים, וארגונים ישתמשו בשנת 2020 בממוצע בארבעה ספקי עננים שונים.

הדיגיטליזציה והתפתחות הענן יובילו החלטות השקעות IT בשלוש השנים הבאות. המסקנה הכוללת של המחקר היאששילוב האוטומציהעבור IT מסורתי, ענן ומימוש DevOps הוא השילוב המנצח להאצת הצלחת הארגונים בכלכלה החדשה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אולמדיה פי. אר


 


מאמרים נוספים מאת אולמדיה פי. אר
 
דויטשה בנק מקדם טרנספורמציה דיגיטלית עם רד האט
רד האט (Red Hat) – הספקית המובילה בעולם של פתרונות קוד פתוח, הודיעה בכנס Red Hat Summit שהתקיים בבוסטון, כי דויטשה בנק (Deutsche

רד האט הכריזה על Red Hat Enterprise Linux 8
רד האט (Red Hat) – הספקית המובילה בעולם של פתרונות קוד פתוח, הכריזה בכנס Red Hat Summit 2019 שהתקיים בבוסטון על Red Hat Enterprise Linux 8, מערכת ההפעלה שתוכננה לתת מענה להיקף ההטמעות ברחבי IT ארגוני

רד האט הכריזה על OpenShift 4
רד האט (Red Hat) – הספקית המובילה בעולם של פתרונות קוד פתוח, הכריזה בכנס Red Hat Summit שהתקיים בבוסטון על Red Hat OpenShift 4 – הדור הבא של פלטפורמת Kubernetes הארגונית שלה

חמש המלצות לחופשה משפחתית בארצות הברית למשפחות שהטכנולוגיה זורמת להם בכפות הידיים
כל משפחה והחופשה המשפחתית שלה, אם המשפחה שלכם חובבת טכנולוגיה, ההמלצות הבאות במיוחד בשבילכם. Booking.com, המובילה העולמית בחיבור מטיילים עם המגוון הרחב ביותר של

לוגו חדש לרד האט – עיצוב עם הקהילה
בשנה שעברה יצאה רד האט (Red Hat) – הספקית הגדולה בעולם של פתרונות קוד פתוח עם הכנסות של יותר מ- 3 מיליארד דולר בשנה, למסע פתוח ושיתופי במלואו, שמטרתו פיתוח וחידוש הלוגו ומערכת המיתוג שלה.

סקר מצב הקוד הפתוח הארגוני מוכיח את חשיבותו
דוח מחקר חדש של רד האט (Red Hat) - חברת פתרונות קוד פתוח הגדולה בעולם, שבוצע על ידי חברת Illuminas, מספק תמונה מקיפה על מצבו של הקוד הפתוח בארגונים. הפרשנות לאורך הדוח נכתבה על ידי גורדון האף

רד האט משיקה את Red Hat CodeReady Workspaces – סביבת פיתוח משולבת מוטת-Kubernetes ראשונה בתעשייה
רד האט (Red Hat) – הספקית המובילה בעולם של פתרונות קוד פתוח, הודיעה על אספקת Red Hat CodeReady Workspaces – סביבת פיתוח מבוססת דפדפן שהינה מוטת-Kubernetes (Kubernetes-native), המאפשרת

רד האט קיימה סדנה תלת-יומית בנושא Agile Integration למפתחים ובתי תוכנה
רד האט ישראל קיימה במשך שלושה ימים במשרדיה שברעננה, סדנה מיוחדת למפתחי תוכנה ובתי תוכנה (ISVs) בנושאAgile Integration , אותה העבירו וניה פרנאט

רד האט פרסמה תוצאות הרבעון הרביעי של שנת הכספים 2019 ותוצאות השנה כולה
רד האט (Red Hat) – הספקית הגדולה בעולם של פתרונות קוד פתוח, דיווחה על תוצאותיה לרבעון הרביע של שנת הכספים 2019 שלה שהסתיים ב- 28 בפברואר 2019, ולשנת הכספים 2019 שלה כולה.

Booking.com חושפת כיצד הלאום שלך משפיע על העדפות הטיול
לכל אחד יש את הדרך האהובה עליו לטייל. עבור חלק מהאנשים, זה הזמן להרפתקה ואדרנלין, ואילו עבור אחרים זוהי הזדמנות להירגע ולהשתחרר. מחקר חדש שהוזמן על ידי Booking.com , המובילה העולמית בחיבור מטיילים עם המגוון הרחב ביותר של מקומות לינה נהדרים, מגלה
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI