דף הבית מחשבים וטכנולוגיה מחשבים וטכנולגיה - אחר מחקר של IDC מציג: יותר מ-60% מהארגונים בישראל מאמצים DevOps
מחקר של IDC מציג: יותר מ-60% מהארגונים בישראל מאמצים DevOps
אולמדיה פי. אר 12/03/19 |  צפיות: 457

70% מכלל היישומים החדשים שיפותחו בשנת 2020 יהיו מוטי-ענן (Cloud-driven)

הכלכלה הדיגיטלית מעלה את הצורך לספק יישומים איכותיים במהירות גבוהה. הצרכנים דוחפים את העסקים להאיץ את הפונקציונליות של היישומים, ולשפר את חווית השימוש בהם. צורך זה הוא הכוח המניע לפתח, להטמיע ולעדכן מהר יותר יישומים ושירותים. עם הדגש הנוכחי על מהירות לחדשנות ואספקת חווית לקוח מעולה, הופכים כלים וגישות של Agile ו- DevOps לברירת המחדל של כל הארגונים.

DevOps הינה תרבות ארגונית ומתודולוגיית עבודה אשר שמה דגש על שיתוף הפעולה והתקשורת בין מפתחי התוכנה לבין שאר אנשי ה-IT. השאלה אינה האם ארגונים צריכים לאמץ, אלא על ביצוע כהלכה של DevOps ופריסתו ברחבי הארגון.

חברת המחקר IDC ורד האט – חברת פתרונות קוד פתוח המובילה בעולם, ביצעו מחקר גלובלי שנועד להעריך את מידת התפתחותן של אסטרטגיות ניהול ואוטומציית IT לאור מגמות מחשוב ענן, DevOps וטרנספורמציה דיגיטלית.

ישראל השתתפה במחקר זה, בו לקחו חלק 100 מנהלי IT, מנהלי תפעול, DevOps, ארכיטקטים של IT ומנהלי ענן מ- EMEA (אירופה מזרח תיכון ואפריקה).

מהמחקר עולה כי יש הבדלים ברורים בין מדינות במונחי יעדי מימוש DevOps, גישות, ואסטרטגיות השקעות IT. המחקר חושף שיותר מ- 60% מהארגונים בישראל מאמצים עתה DevOps, וללא קשר למידת הבשלות, אומרים עורכי המחקר כי הם רואים ש- DevOps מספקת תוצאות. חדשנות עסקית היא יתרון ברור עבור יותר מ- 66% מהארגונים ב- EMEA, ולא רק ההיבט של יעילות מפתחים.

השגת היעד של מהירות ואג'יליות דורשת שינוי יסודי. השלב הבא של המסע לאג'יליות עסקית, דורש שינוי באסטרטגיות השקעות IT. ארגונים נדרשים לתשתית היכולה לקלוט עומסי עבודה קיימים ואת אלה של הדור הבא, במטרה להאיץ ביצועים ואג'יליות עסקית בדרך בת קיימא. היום, רק שליש מהארגונים ב- EMEA מאמינים כי משאבי תשתית וניהול קיימים שלהם יכולים לענות ביעילות לדרישות העסקיות של שלוש עד חמש השנים הבאות.

בישראל בולטות אג'יליות, אבטחה וקוד פתוח כנקודות מפתח עבור תשתית מוכנה ל- DevOps. החתיכה האחרונה בפאזל המהירות היא אוטומציה, הממלאת תפקיד מרכזי – אם לא המרכזי ביותר, באפשרות של ארגונים לספק ביצועים טובים יותר. קרוב ל- 60% מהארגונים בישראל מציינים אוטומציה כקריטית עבור DevOps. עם 63% מהארגונים המדגישים את הצורך בתוכנות ניהול ואוטומציה חדשות במהלך 18 החודשים הבאים, יש תחושה ברורה שאוטומציה משפיעה באופן חיובי על פרודוקטיביות עסקית.

ממצאים מהמחקר - אוטומציה, DevOps ודרישות עולם ריבוי העננים בישראל

DevOps מאיצה חדשנות עסקית – בשנת 2020 יפותחו 27% מעומסי העבודה של אפליקציות תוך שימוש במתודולוגיות - DevOps.

עבור האצת החדשנות זקוקה DevOps לאוטומציה. 59% מהנשאלים ציינו אוטומציה כקריטית. 62% מהארגונים ציינו כי היא חייבת להיות סקלאבילית - מדרגית, פתוחה וניתנת לתיכנות.

63% מארגוני ה- IT אמרו כי הם יצטרכו תוכנות ניהול ואוטומציה חדשות לפני 2020.

הסיבה מס' 1 לצורך באוטומציה היא מגבלות אינטגרציית פתרונות קיימים בשילוב עם צריכת משאבים מהענן הציבורי (ענן הייברידי). הקריטריון מס' 1 עבור השקעה בתשתית IT חדשה: תאימות עם תשתית קיימת ומשאבי ניהול קיימים.

השפעות צפויות על IT והעסק הן ב: תצורות אבטחה, בקרה ותאימות-ציות משופרות.

בהיבט היתרונות אוטומציה ומודרניזציה של תשתיות, 75% מדרגים הפחתת עלויות פיתוח יישומים, בחינתם ו- QA (הבטחת איכות). 66% - אופטימיזציה של ההוצאה התאגידית הכוללת, ו- 59% - ניצולת תשתיות ורמות אופטימיזציה.

בהיבט של אג'יליות - אבטחה ופתיחות הן המפתח עבור תשתית מוכנה ל- DevOps. התכונות החשובות ביותר של אוטומציה עבור הענן ו- DevOps : 90% - אוטומציה ניתנת לתיכנות, 73% - אוטומציה מאוחדת, ו- 77% - אנליטיקה מתקדמת.

כיצד ייראה עולם ריבוי העננים הישראלי בשנת 2020

לפי המשיבים למחקר, 70% מכל היישומים החדשים שיפותחו ב- 2020 יהיו מוטי-ענן (Cloud-driven). 86% מאמינים כי סקלאביליות ואג'יליות של תשתית הן קריטיות לארגונים.

81% רואים אוטומציה כחשובה מאוד עבור אסטרטגיות ענן העתידיות שלהם.

87% רואים תשתית ענן ציבורי כשירות כפלטפורמה העיקרית עבור יישומים חדשים, וארגונים ישתמשו בשנת 2020 בממוצע בארבעה ספקי עננים שונים.

הדיגיטליזציה והתפתחות הענן יובילו החלטות השקעות IT בשלוש השנים הבאות. המסקנה הכוללת של המחקר היאששילוב האוטומציהעבור IT מסורתי, ענן ומימוש DevOps הוא השילוב המנצח להאצת הצלחת הארגונים בכלכלה החדשה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אולמדיה פי. אר


 


מאמרים נוספים מאת אולמדיה פי. אר
 
פרויקט מסלול: לחוות את אירועי שבוע האופנה ביעד מעבר לים
מטיילים רבים הרחיבו את האופקים בחופשה, אספו חוויות חדשות וצברו מזכרות, אך כמעט מחצית (47%)* מהנוסעים ברחבי העולם חוזרים מלאי השראה ורצון לשנות את הסטייל האישי שלהם. הקשר בין אופנה לחופשה מסביב לעולם מתחזק כאשר שליש (31%)* מהמטיילים ברחבי העולם אמרו שהם נוסעים כדי לגלות טרנדים

המטסים הטובים ביותר בעולם
אם אהבתם את הצגת הכלים הצבאיים באירועי 4 ביולי בארה"ב או לא הספקתם לצפות במטס חיל האויר הישראלי לכבוד יום העצמאות ואתם לא מעוניינים לחכות שנה עד למטס הבא, תוכלו לצפות במופעי מטס-אווירי גם ברחבי העולם.

נוסעים למונדיאל הנשים בצרפת? אלו ששת המקומות עם חווית הכדורגל הטובה ביותר במדינה
בחודש האחרון מארחת צרפת את גביע העולם בכדורגל נשים, כאשר בימים אלו הטורניר מגיע לישורת האחרונה עם משחקי חצי הגמר והגמר. הטורניר כולל 24 נבחרות מכל רחבי העולם אשר משחקות 52 משחקים ב-9 אצטדיונים שונים ברחבי צרפת. חובבי

רד האט מדווחת תוצאות הרבעון הראשון של שנת הכספים 2020
רד האט (Red Hat) – הספקית המובילה בעולם של פתרונות קוד פתוח דווחה על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של שנת הכספים 2020 שלה, שהסתיים ב- 31 במאי 2019. "אנו ממשיכים לקדם

לראשונה בעולם: טכנולוגיה מבוססת בלוטות' תיכנס לשימוש רופאי השיניים בעת טיפולי השורש
23/06/19 | בריאות
טכנולוגיית השן הכחולה מגיעה למרפאות השיניים: חברת פורום טק הישראלית השיקה בימים האחרונים את הגרסה המתקדמת של מכשיר ה- apex locator – מכשיר צג דיגיטלי שמודד את אורך תעלת השן ומסייע לרופאי השיניים למקם

הסוף לאפצ'י: שישה יעדי חופשה לרגישים לאלרגיה
חברת Booking.com, המובילה העולמית בחיבור מטיילים עם המגוון הרחב ביותר של מקומות אירוח, בדקה יותר מ-28 מיליון מקומות אירוח ביותר מ-146,000 יעדי החופשה באתר - ובחרה מתוכם שישה יעדים אידיאליים למטיילי

7 יעדים מהממים לחתונה על החוף
תתארו לכם חתונה באמצע יום יפה, שמיים מעליכם, האהבה אתכם ואתם מביטים עמוק בעיניים של בחיר/ת לבכם בזמן שהשמש שוקעת מעל האוקיינוס והאורחים שלכם שותים שמפניה סביבכם. נשמע כמו אגדה? Booking.com

Booking.com חוגגת 10 שנים בישראל באירוע חגיגי עם שותפיה הוותיקים, אורחים מחו"ל והרצאה של ג'ורדי
Booking.com, פלטפורמות הנסיעות הדיגיטלית המובילה בעולם, חגגה 10 שנים בישראל עם אירוע מיוחד לציון המעמד במשרדי חברת Booking.com בתל אביב. באירוע השתתפו אורחים רבים שתרומתם

חזרה לילדות עם מקומות אירוח בהשראת הצעצועים האהובים
Booking.com, המובילה העולמית בחיבור מטיילים עם המגוון הרחב ביותר של מקומות אירוח, בחנה יותר מ-28 מיליון מקומות אירוח ויותר מ-145,000 יעדים שונים כדי ליצור רשימה של מקומות אירוח שיגרמו לילד שבכם לצאת החוצה ולהיזכר בצעצועי הילדות של פעם.

ארבעה יעדים קסומים ומסתוריים שיגרמו לכם להרגיש כמו אורחים של הסולטאן
בכל רחבי העולם עוקבים בקוצר רוח אחר יציאתו של גרסת הלייב-אקשן של ההרפתקה הערבית המצוירת והמרגשת המגוללת את סיפורם של מכשפים, ילדי רחוב, שדי ג'יני ושטיחים מעופפים. מטיילים רבים יבחרו לנצל את אחת מתוך שלושת
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI