דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים מחקר של המכון לניהול פרויקטים מזהה שש טכנולוגיות בינה מלאכותית שמשפיעות על אנשי המקצוע בתחום הפרויקטים
מחקר של המכון לניהול פרויקטים מזהה שש טכנולוגיות בינה מלאכותית שמשפיעות על אנשי המקצוע בתחום הפרויקטים
חיים נוי 18/06/19 |  צפיות: 403
מחקר של המכון לניהול פרויקטים מזהה שש טכנולוגיות בינה מלאכותית שמשפיעות על אנשי המקצוע בתחום הפרויקטים

פילדלפיה, 17 ביוני 2019, (BUSINESS WIRE):

המכון לניהול פרויקטים (PMI) פרסם היום את הדוח המעמיק שלו Pulse of the Profession® 2019: חדשנים בבינה מלאכותית: פיצוח הצופן בביצועי פרויקטים. הדוח מספק מבט מעמיק על האופן שבו הבינה המלאכותית משפיעה על פרויקטים ועל המקצוע של ניהול פרויקטים. הממצאים מגלים שהשיבוש של הבינה המלאכותית מתרחש בקנה מידה גדול: 81 אחוז מהמשיבים מדווחים שהארגון שלהם מושפע מטכנולוגיות בינה מלאכותית; 37 אחוז אומרים שאימוץ טכנולוגיות בינה מלאכותית נמצא בעדיפות גבוהה בארגון שלהם; ואנשי מקצוע בתחום הפרויקטים אומרים שהם צופים שאחוז הפרויקטים שהם מנהלים באמצעות בינה מלאכותית יזנק מ-23 ל-37 אחוז בשלוש השנים הבאות.

התובנות האלה מסקר של 551 אנשים שעוסקים בניהול פרויקטים בכל העולם מראה שהנוכחות של טכנולוגיות בינה מלאכותית תמשיך לגדול, ותחייב שינויים באופן שבו פרויקטים מנוהלים ובאופן שבו ארגונים מיישמים אסטרטגיה. הדוח מזהה שש טכנולוגיות בינה מלאכותית שמשפיעות על ארגונים בכל העולם. שלוש טכנולוגיות הבינה המלאכותית שמשפיעות כיום על המספר הגדול ביותר של ארגונים הן:

 • מערכות מבוססות ידע: הבנת ההקשר של הנתונים שמעובדים, עזרה בתמיכה בלמידת אנוש וקבלת החלטות.
 • למידת מכונה: ניתוח נתונים כדי לבנות מודלים על ידי זיהוי תבניות, הפקת קבלת החלטות משופרת עם התערבות אנושית מינימלית.
 • ניהול החלטות: יצירת תהליך חכם או סדרה של תהליכים על סמך כללים ולוגיקה כדי להפוך קבלת החלטות לאוטומטית.

בשלוש השנים הבאות,  אנשי המקצוע בתחום הפרויקטים צופים שההשפעה של טכנולוגיות הבינה המלאכותית האלה תגדל:

 • מערכות מומחה: אמולציה וחיקוי של הבינה, המיומנויות או ההתנהגות של בני אדם בתחום, נושא או מיומנות ספציפיים.
 • למידה עמוקה: בנייה, אימון ובדיקה של רשתות עצביות שחוזות תוצאות ו/או מסווגות נתונים לא מובנים על סמך הסתברויות.
 • אוטומציה רובוטית של תהליכים: חיקוי ואוטומציה של מטלות של בני אדם כדי לתמוך בתהליכים תאגידיים.

בדוח Pulse of the Profession® מהזמן האחרון, PMI קרא לארגונים לחזק את ה‑PMTQ (מנת הטכנולוגיה של ניהול פרויקטים) שלהם, שהיא דרך להעריך את היכולת של ארגון לנהל ולשלב טכנולוגיה על בסיס הצרכים של הארגון או של הפרויקט שעוסקים בו. ככל שארגונים מאמצים יותר טכנולוגיות בינה מלאכותית, PMTQ חזק יהיה חיוני.

"מה שמראה הדוח הזה הוא שעכשיו הזמן להתחיל לחשוב על איך ארגונים יכולים לנצל טכנולוגיות בינה מלאכותית כדי להשיג הצלחה בפרויקטים", אמר מייקל דהפריסקו, סגן נשיא לפתרונות גלובליים ב-PMI. "היות שאנשי המקצוע בתחום הפרויקטים אחראים במידה רבה לעזור ליישם שינויים, הם ימלאו תפקיד קריטי בהשפעה על האימוץ של הטכנולוגיות האלה בארגונים שלהם. על סמך מחקרים של PMI, אנחנו יודעים שארגונים עם PMTQ (מנת הטכנולוגיה של ניהול פרויקטים) גבוה מבינים שלכידת הערך של הבינה המלאכותית תחייב יותר מרק להכניס לשימוש את הטכנולוגיה. היא תצריך דפוס חשיבה חדש, תרבות למידה ותמיכה מלמעלה כדי ליצור תשתית ארגונית שמובילה להצלחה".

למעשה, מחקר של Accenture מוצא שרוב הארגונים בעלי החזון מיישמים חמישה עקרונות מפתח בהשקעות שלהם בבינה מלאכותית. הם נקראים עקרונות MELDS, וקוראים לארגונים:

 • לעודד את דפוס המחשבה (Mindset) הנכון
 • לקדם עריכת ניסויים (Experimentation)
 • לתמוך במנהיגות (Leadership) שמעורבת באופן פעיל
 • לשלב נתונים (Data) באסטרטגיה
 • לטפח מיומנויות (Skills) חדשות

ארגונים שמאמצים את חמשת העקרונות האלה נקראים חדשנים בבינה מלאכותית ויש להם סיכוי גדול יותר מאשר לארגונים שלא מאמצים אף אחד מהעקרונות (המשתרכים מאחור בבינה מלאכותית) ליצור תשתית ארגונית שמובילה להצלחת פרויקטים. לפי הנתונים של Pulse®, לארגונים שמתקדמים מבחינת בינה מלאכותית יש יתרון ברור. הביצועים של חדשנים בבינה מלאכותית עולים על אלה של משתרכים מאחור בבינה מלאכותית בכמה מדדים חשובים של פרויקטים:

 • מסירה בזמן טובה יותר: חדשנים בבינה מלאכותית מדווחים שהם מסרו 61 אחוז מהפרויקטים שלהם בזמן, לעומת 47 אחוז אצל משתרכים מאחור בבינה מלאכותית.
 • מימוש טוב יותר של יתרונות: חדשנים בבינה מלאכותית מדווחים ש-69 אחוז מהפרויקטים שלהם מימשו 95 אחוז או יותר מהיתרונות העסקיים שלהם, בהשוואה ל-53 אחוז מהפרויקטים אצל משתרכים מאחור בבינה מלאכותית.
 • תשואה גבוהה יותר על ההשקעה: חדשנים בבינה מלאכותית מדווחים ש-64 אחוז מהפרויקטים שלהם עמדו או עברו את ההערכות המקוריות לגבי התשואה על ההשקעה, לעומת 52 אחוז מהפרויקטים אצל משתרכים מאחור בבינה מלאכותית.

יישום מוצלח של בינה מלאכותית מחייב ארגונים לשנות את העדיפויות שלהם. חשוב לא רק להסתכל על PMTQ כמדד של מוכנות, אלא גם איך ארגון דבק בעקרונות MELDS. זה יהיה חשוב במיוחד כשיותר ויותר טכנולוגיות בינה מלאכותית ישולבו לתוך פעילויות בשנים הקרובות.

תקראו עוד על הדוח המעמיק Pulse of the Profession® 2019: חדשנים בבינה מלאכותית: פיצוח הצופן בביצועי פרויקטים כאן: www.PMI.org/Pulse

אודות הסקר Pulse of the Profession® של PMI:

המחקר המעמיק Pulse of the Profession® הזה נערך באינטרנט באפריל/ מאי 2019 בין 551 אנשים שעוסקים בניהול פרויקטים בכל העולם.

אודות המכון לניהול פרויקטים (PMI)

המכון לניהול פרויקטים (PMI) הוא האיגוד המוביל בעולם לאלה שמחשיבים ניהול פרויקטים, תוכניות או תיקים למקצוע שלהם. PMI, שהוקם ב-1969, מביא ערך ליותר משלושה מיליון אנשי מקצוע שעובדים בכל מדינה כמעט בעולם באמצעות תמיכה, שיתוף פעולה, לימוד ומחקר גלובליים. אנחנו מקדמים קריירות, משפרים הצלחה ארגונית ומפתחים עוד את מקצוע ניהול הפרויקטים באמצעות תקנים שמוכרים בכל העולם, הסמכות, קהילות, משאבים, כלים, מחקר אקדמי, פרסומים, קורסים להתפתחות מקצועית ואפשרויות רישות. כחלק ממשפחת PMI, ProjectManagement.com יוצר קהילות מקוונות גלובליות שמספקות יותר משאבים, כלים טובים יותר, רשתות גדולות יותר ונקודות מבט רחבות יותר.

בקרו אותנו בכתובות www.PMI.org, www.projectmanagement.com, www.facebook.com/PMInstitute ובטוויטר @PMInstitute.

אנשי קשר

Mary Ortega
Public Relations Specialist
Project Management Institute
14 Campus Blvd.
Newtown Square, PA 19073
Phone: +1 610 356 4600 X7030
E-mail: mary.ortega@pmi.org
Website: www.pmi.org

צפו בהודעה הזאת במקור בשפה האנגלית באינטרנט בכתובת:
http://www.businesswire.com/news/home/20190617005558/en

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
Mary Kay מקדמת את המחויבות להעצמה נשית גלובלית בפורום של ההסכם של האו"ם לשוויון מגדרי
ההסכם הגלובלי, שתומכים בו מנהלים כלליים, הוא מסגרת מעשית לפיתוח, יישום וגילוי של מדיניות ופרקטיקות של קיימות, שמציעה למשתתפים קשת רחבה של זרימות עבודה, כלי ניהול ומשאבים, שכולם מיועדים לעזור לקדם מודלים עסקיים ושווקים בני קיימא.

אולפני אמזון הזמינו עונה רביעית של הקומדיה זוכת פרס האמי גברת מייזל המופלאה
בעונה השלישית של גברת מייזל המופלאה, מידג' וסוזי מגלות שהחיים בסיבוב הופעות עם שיי אפופי זוהר אבל מעוררי ענווה, והן לומדות לקח בעסקי השעשועים שלעולם לא ישכחו. ג'ואל מתקשה לתמוך במידג' כשהוא רודף אחרי החלומות שלו, אייב מאמץ משימה חדשה ורוז מגלה שיש לה כישרונות משלה.

אנדרסן גלובל מחזקת את הנוכחות בניגריה באמצעות The New Practice
אנדרסן גלובל התקשרה בהסכם לשיתוף פעולה עם חברת עורכי הדין מלאגוס The New Practice (TNP) ומגדילה את הנוכחות של הארגון הגלובלי שלה באפריקה ומחזקת את הנוכחות שלה בניגריה.

Madison Realty Capital מספקת הלוואת בנייה של 210 מיליון דולר למלון ארבע העונות ובתי מגורים פרטיים בפורט לודרדייל
המימון מאפשר ל-Fort Partners, חברת פיתוח מאוד מכובדת, להשלים את הבנייה האנכית בפרויקט עם 22 קומות של המותג ארבע העונות

וויפרו מקבלת הכרה כמובילה בחברות ייעוץ בבינה מלאכותית על ידי חברת מחקר בלתי תלויה
החברה העריכה את החברות המשתתפות על ידי מחקר, ניתוח ומתן ציונים ב-23 קריטריונים שונים בשלוש קטגוריות עיקריות - היצע נוכחי, אסטרטגיה ונוכחות בשוק.

המועצה לקבלה ללימודי ניהול למוסמכים בוחרת בארבעה בתי ספר למינהל עסקים חדשים לחברות
בתי הספר החדשים מייצגים אזורים ג"ג מגוונים, ומביאים נקודת מבט חשובה שתומכת במשימה של GMAC

MoEngage Inc. מקבלת מעמד של כשירות חוויה קמעונאית של Amazon Web Services
MoEngage Inc, פלטפורמה חכמה למעורבות לקוחות, הודיעה היום שקיבלה כשירות קמעונאות של Amazon Web Services (AWS).

זיהאד וולס חוזר ל-True Religion Apparel כמנהל הקריאטיבי
True Religion Apparel, Inc. הודיעה היום שזיהאד וולס, מונה למנהל הקריאטיבי החדש שלה, בתוקף מיידי. מר וולס היה בעבר סגן הנשיא לעיצוב של True Religion Apparel מ-2006 עד 2017 ותפקידו האחרון היה סגן נשיא לעיצוב וקריאטיב ב-AG Jeans

OKEx תשיק מסחר באופציות
בורסת הקריפטו הראשונה שתציע מסחר ב-C2C, ספוט, חוזים עתידיים, החלפות תמידיות ואופציות באותו מקום

Hawk Security Limited התחילה למכור כונן SSD חיצוני מוגן על ידי חומרה עם הצפנה בדרגה צבאית AES 256 XTS
הכונן נקרא Hawk S-Drive. ההתקן הקומפקטי מגיע עם USB 3.1 Gen 1 מודרני, מארז אלומיניום (84 * 40 * 10 mm) עם משקל של 42 גרם בלבד, וזיכרון פנימי (מ-128 GB עד 2 TB).
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI