דף הבית רוחניות גלגול נשמות נשמות תאומות וזוגיות
נשמות תאומות וזוגיות
ד"ר זיו מאיר 27/06/08 |  צפיות: 1483

נשמות תאומות וזוגיות

הקדמה: מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר: היוצא לאור בקרוב"נשמות תאומות וזוגיות"          

 

קוראים יקרים, כמי שעוסק מזה זמן רב בתחום הטיפולי של שחזור גלגולים, בין אם במתן הרצאות, הנחיית סדנאות וטיפולים, נתקלתי במקרים רבים, בהם נדרשתי לסייע בנושא הזוגיות. לאור הפניות הרבות והשאלות בהן אני ניתקל מידי שבוע על ידי קוראים רבים, אשר קראו את ספריי השונים ולנוכח המקרים הרבים בהם טיפלתי, החלטתי להקדיש את ספרי זה לנושא  "נשמות תאומות  וזוגיות". לדאבוני  קיימת אי בהירות רבה בנושא זה, כולי תיקווה כי אצליח להאיר את עיני הקוראים.

במסגרת עבודתי עם מטופלים רבים, קשה להתעלם ממקרים שונים החוזרים על עצמם, המהווים חומר רב למחשבה, להלן חלק מהנושאים.

1.     קיימים מצבים בהן שתי נשים שלא הכירו "מעולם" נפגשות ב"פעם הראשונה" ונוצר בניהן מן "קליק", זמן קצר אח"כ כל אחת מהן מספרת לרעותה את כל סיפור חייה ולו אף הכמוס ביותר. היא אינה חשה בשום דחף להסתיר או להסוות דבר מה, נראה לה  כי היא מכירה את חברתה מזה שנים רבות, כאשר לכאורה הייתה זאת הפגישה הראשונה בניהן.

2.     לעיתים, הגיעו אליי לטיפול בני זוג, כאשר בפיהם, "אנו יודעים שהקשר בנינו לא טוב, אנו הורסים אחד את השני, אך אין ביכולתנו להתנתק, עשה משהו שנוכל להתנתק ולהפסיק את הזוגיות ההרסנית בנינו".

3.     במקרים אחרים, מגיע בת זוג ובפיה, "אני לא יודעת מה לעשות, הקשר ביני לבין בעלי הוא ממש מתחת לכל ביקורת, אין בנינו כלום, כבר שנים שהקשר בנינו הוא של שני אנשים זרים, אך אני לא יכולה להתנתק ממנו, אני לא חוששת כלכלית, כי אני עצמאית, בעלת מקצוע חופשי ולא תלויה בו כלל, אולם אני לא מצליחה להתנתק ממנו..."

4.     מקרה אחר, מגיעה בחורה ומתארת את יחסיה עם חברתה, כקשר שלא ניתן להתנתק ממנו, "אני כל הזמן רוצה לצאת מהמעגל של להיות לסבית אבל אני לא מצליחה, אני לא יכולה לעזוב את חברתי, היא בשבילי כמו אויר לנשימה, בלעדיה קשה לי לנשום,  אני נתקפת חרדה ומיד חוזרת אליה, אני מתה כבר להיות נורמאלית, להקים בית, משפחה אבל אני לא יכולה..."

5.     מקרה נוסף: "אני כבר בת 40 ומתה להתחתן ולהקים משפחה אבל אני לא יכולה, כל פעם שמשהו מתחיל לזוז ביחסים ביני לבן בן הזוג שלי זה "מתפקשש", קורה משהו והקשר מסתיים".

6.      "אני יוצאת תמיד עם גברים שאני יודעת בתוך תוכי שלא יצא מהקשר הזה כלום, או שהם נשואים, או שהם גרושים המצהירים מראש, כי הם לא בנויים לקשר עם אישה אחת. או כאלה שזועקים אני בשום אופן לא אתחתן שוב וכו'. אני ממש מתוסכלת מעצמי, אני לא מבינה מדוע אני לא יכולה להימשך לגברים פנויים ונורמאלים."

7.     מקרים אחרים, נשים הנמשכות לגבר המוכר להם מילדותם, כחבר ילדות, אשר לא מצליחות להתנתק ממנו בבגרותם, הן לא יוצאות עם גברים אחרים, אין להן כל משיכה לאחרים וכל העת מייחלות לחידוש הקשר, על אף שהילד מילדותם כבר הספיק להתחתן, להוליד ילדים  ולעיתים אף להתגרש פעם או פעמיים, הוא כלל לא מתייחס אליהן, אולם הן כאילו "נעולות", אין להן כל יכולת ליצור קשר אינטימי עם גברים אחרים . לדברי אחת המטופלות: "אין לי מה לעשות כאן בעולם הזה בלעדיו..."

8.     גברים נשואים, הנמשכים לבחורים צעירים מסוימים, "אני לא שולט במצב כלל, אני פשוט מרגיש שאני חייב להיות איתו, אני לא מצליח להתנתק ממנו, ואני רוצה שתבין אני לא הומו" הדגיש לפני המטופל....

9.     בני זוג החיים בהרמוניה ללא עליות וירידות רבות, "חיים משעממים כאלה, שאני לא יודעת מה לעשות עם עצמי..."

10. "מדוע כאשר אני בזוגיות, אני מוחקת את עצמי, אני מוותרת על עצמי לטובתו, אני טרודה כל הזמן בוגד בי לא בוגד..."

 

 

נשאלת השאלה, מה קורה במצבים הללו? מדוע ולמה קיימות תחושות כאלה? האם יש קשר בין אותם מקרים? אם כן,  מה הקשר בין אותם מקרים?

על שאלות אלה ואחרות אנסה להשיב באמצעות מטופלי בהמשך הספר. קריאה מהנה.

 

לפירוט מסלולי לימוד ב מכללת ברק ראו במסלולי לימוד של מכללת ברק 

www.barakcollege.com


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר זיו מאיר

ד"ר זיו מאיר פרפסיכולוג ונטורופט. 


מאמרים נוספים מאת ד"ר זיו מאיר
 
N.L.P לחיים טובים ומשופרים.
11/01/19 | NLP
לימודי ה-N.L.P. במכללת ברק מתקיימים באווירה משפחתית, קבוצות קטנות, יחס אישי. איך פועלת התפיסה וכיצד עובד המוח. מהו מבנה האישיות ע"פ ה-NLP, מה משפיע עלינו יותר – התורשה או הסביבה והכי חשוב: למה זה חשוב לנו כמובילי שינוי. איך יוצרים כימיה בין אישית ברמה גבוהה, ומרחב בטוח המאפשר טרנספורמציה והצלחה מרבית בתקשורת בינאישית/ בטיפול. כיצד להתגבר על פוביות... הנושאים הנלמדים בקורס מה זה NLP. מהי ההיסטוריה של הNLP ואת מה אנחנו "מתכנתים". מה ההבדל בין דמיון מודרך לדמיון מונחה? – כולנו משתמשים בדמיון על

תטא רייקי
תטא רייקי, אנרגיית העל של העידן החדש. באמצעות אנרגיית תטא רייקי שהיא אנרגיית העל של העידן החדש, ניתן לאזן ולחדש תאים מתים, ניתן לאזן השפעות מגלגולים קודמים המצויים ב-ד.נ.א. האנרגטי שבחלקו מושפע מה-ד.נ.א. של ההורים, ובחלקו הוא יצירת רסיסי נשמה החוזרים בגוף חדש. כיצד נוכל להשפיע על המיטוכונדריה של התאים בגופנו למניעת הזדקנות וליצור תאים צעירים במקום שכפול תאים התואמים את גילנו הכרונולוגי? על כך בקורס החדש במכללת ברק לרפואה משלימה שלוחות ירושלים אשקלון באר שבע.

חלומות וברביטורטים
27/09/10 | חלומות
חלומות וברביטורטים מאת ד"ר זיו מאיר מכללת ברק במחקרים שונים שנערכו בדבר שימוש בתרופות לשינה התבררו עובדות מעניינות. לדוגמא: במחקר שנערך על ידי פרופ'''' איאן אוסוולד מאוניברסיטת אדינבורו שחקר את השפעת הברביטורטים על השינה, התברר כי תרופות רבות מדכאות את שנת החלום.

כיצד מופיעות נשמות חדשות?
כיצד מופיעות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "לדעתי, יש להבחין בין שתי מקרים מרכזיים שונים: הראשון הוא רצון מצד ההורים לילד במשפחה, כלומר שני בני הזוג רוצים לצרף אליהם נשמה נוספת. =מתוך בחירה. כאשר הרצון יוצר את סוג האנרגיה להיווצרותה. האופן השני הוא מצבים מאולצים, כגון אונס, או שמירה מפני הריון בלתי רצוי שנכשל, או מתוך פחד או אי רצון לבצע הפלה מאמונה זו או אחרת.=כלומר הריון שלא מבחירה, אזי סוג האנרגיה היא שונה.

כיצד נוצרות נשמות חדשות?
כיצד נוצרות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות". "לכאורה כפי שאמרת קודם לכן" המשיך ידידי המלומד, "מאותן ניצוצות שנוצרו מהתנפצות נשמתו של האדם הראשון, אשר חיכו לירידה. אולם מה יקרה בעוד חמישים שנה? בעוד מאה שנה? כאשר אוכלוסיית העולם תכפיל ותשלש את עצמה"? המשיך ושאל.

האם יש נשמות חדשות?
האם יש נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" פרופ' קליין הגיע אליי ביום שישי בשעה שקבענו. הפעם הוא חייך אליי עם היכנסו, בניגוד לפגישתנו הקודמת. "אני יכול להגיד לך שהשבוע הזה היה לי השבוע הארוך בחיי" ציין והתיישב על הכיסא. "מדוע"? שאלתי, אף שידעתי את התשובה, הרי גם אני ציפיתי בכיליון עיניים לפגישה. "מפני שכל השבוע חיכיתי לפגישה איתך, כל יום הייתי סופר את הימים לפגישה איתך", ציין בהתלהבות. "תראה במהלך השבוע חשבתי רבות על השיחה שלנו, רציתי להבין האם לדעתך קיימות גם נשמות חדשות לחלוטין? למען האמת בדקתי גם במאמרים שלך באינטרנט אבל לא התייחסת לזה בשום מקום, רק דע לך שקראתי

האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות?
האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "האם אני ורעייתי המנוחה אכן נשמות תאומות"? חזר פרופ' קליין לשאלתו הראשונה. "הסברת לי מה היא נשמה, או מה הן התפיסות בעניין זה, אך אני עדיין מאוד מוטרד מכך שרעייתי המנוחה נמצאת איתי. אני ממש מרגיש בה, אמר הפרופ' והמשיך, "אתה יודע מה יכול להיות כאשר אני בקשר עם אישה אחרת? בודאי זה ברור לך לחלוטין". המשיך תוך שהוא משכל רגליים

האם יש נשמות תאומות?
מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" האם יש נשמות תאומות שאל פרופ' קליין? "כן ולא" השבתי לו. "כן ולא" השבתי לו. הוא נעץ בי מבט משתאה, "מה הכוונה? או שיש או שאין" פסק חד משמעית. "לא יתכן תשובה והיפוכה" המשיך. "נכון" השבתי. "אכן התשובה לכך לא פשוטה כלל, אבהיר את דברי.

הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
מאת ד"ר זיו מאיר

בסיס הפסיכותרפיה הגופנית הוא טיפול ריגשי /נפשי המשלב בין הצד הפיזי לצד הנפשי, כלומר הוצאת הרגש המודחק הטמון בזיכרון באמצעות תהליך הטיפול הפיזי.
הטיפול ב פסיכותרפיה גופנית גורם לשחרור הצורך להדחיק, שכן המטופל חווה את הסיבה לטראומה שהדחיק והזיכרון אינו גורם עוד לכאב ריגשי, לא יהיה למטופל קושי לזכור את האירוע, כך האנרגיה המושקעת בהדחקה תשמש לתפקידי חיים אחרים כגון: יציבה, בריאות גופנית, שמחת חיים ועוד.


מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית
מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית

מאת ד"ר זיו מאיר

בבסיס הטיפול ב פסיכותרפיה ההתנהגותית קיימת ההנחה, שכל ביטוי התנהגותי בלתי מסתגל, הוא הרגל שנרכש בעבר. באמצעות התאמה אישית של מערך התניות וחיזוקים, ניתן להביא לידי שינוי הרגליו הבלתי רצויים של המטופל ובאמצעות החיזוקים שיקבל ירכוש את ההרגלים הרצויים. בגישה זו הפסיכותרפיסט פעיל בטיפול, עליו לתכנן מערך של למידה,של חיזוקים והתניות, כדי להכחיד התנהגות בלתי רצויה,ולעודד הופעת התנהגות רצויה. עתה הוא אינו מאזין ומפרש בלבד את העבר או את סיבת ההפרעה...אלא עוסק בעיצוב ההתנהגות בהווה.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI