אבטחה במדינתנו הקטנה
נכתב על ידי: אורי
תאריך: 23/11/10

שירותי אבטחה – ללכת על בטוח

ככל שמגמת הבנייה של מגדלי ענק נעשית נפוצה כך מתעורר גם הצורך בשירותים נוספים, כגון שירותי אחזקת מבנים ושירותי אבטחה. אם בעבר שירותי אחזקת מבנים ושירותי אבטחה היו מנת חלקם של מבנים משרדים ועסקים, בלבד, הרי שכיום, כאשר מדובר במבנים ובהם עשרות רבות של דירות, לא ניתן עוד לספק מענה לצרכים אלה באופן פרטי ויש צורך לפנות לקבלת שירות מקצועי.

ישנן חברות אבטחה רבות המציעות שילוב של שירותי ניקיון, אחזקת מבנים ואבטחה, והכול תחת קורת גג אחת. עם זאת, יש לציין כי במקרים רבים אין החברות מציעות מאבטחים, אלא שומרים או פשוט אנשי לובי. ההבדל הוא במידת הכשרתם המקצועית בנושא האבטחה ובכישוריהם. שומרים יכולים להיות גם אנשים בעלי ניסיון צבאי לא מבצעי, אנשים ללא ניסיון צבאי כלל וגם מבוגרים. כאשר מדובר באנשי לובי שכל תפקידם הוא להשגיח על הכניסה, הם יכולים להיות גם אנשים מבוגרים ושאינם חמושים כלל.

עבור מבנים רבים די בשירותי חברת אבטחה המספקת את שירותיהם של שומרים וסדרנים. הדבר נקבע בין השאר על ידי דרישות חברות הביטוח. אולם, כאשר מדובר בבנייני יוקרה או במבנים בהם מתגוררים אנשים בעלי סטטוס מיוחד, מעדיפים לעתים קרובות שלא להסתפק בשומרים או בסדרנים ופונים לחברת אבטחה מקצועית המתמחה באבטחה. מטבע הדברים, ככל שהמאבטחים מנוסים יותר ועוברים הכשרה מקיפה יותר, כך עלותם עולה בהתאם.

במסגרת השירות של חברות אבטחה מקצועיות, חברת אבטחה המתמקדת בשירותי אבטחה יכולה לספק מענה גם להיבטים נוספים של מערך האבטחה, כגון התקנה ואחזקה של מערכות מעקב, טלוויזיה במעגל סגור, מוקד אבטחה ומערכות אזעקה. כך, במקרה הצורך, יתוגברו כוחות האבטחה שבמקום על ידי כוחות אבטחה נוספים או על ידי רשויות האכיפה, כגון משטרה, מכבי אש ומגן דוד אדום.

בחירתה של חברת אבטחה למבני מגורים יכולה להתבצע על ידי ועד הבית או על ידי חברת האחזקה אשר אמונה על הטיפול במבנה ואחזקתו. חברות אחזקה רבות עובדות עם חברות אבטחה מוכרות, עמן יש להן שיתוף פעולה, דבר אשר מבטיח במידת מה את אמינותן. כאשר הבחירה מתבצעת על ידי חברת האחזקה, נמנעות גם מחלוקות בין הדיירים באשר לבחירה. עם זאת, יכולים דיירי הבניין לברר ולמצוא בכוחות עצמם חברת אבטחה המתאימה לצורכיהם ולדרישותיהם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article12018.aspx