מסחר באופציות מעו"ף
נכתב על ידי: LoadSEO - קידום אתרים
תאריך: 27/01/11

מסחר באופציות מעו"ף – מסחר למומחים בלבד

מקורות מסחר באופציות מעו"ף מצויים אי שם בשנת 1992, והן עדיין חיות ובועטות גם כיום, שלא לומר – מהוות את חלק הארי של המסחר בבורסה התל אביבית, המיוצגת במקרה זה על ידי מדד ת"א 25. חשוב לדעת כי מסחר באופציות מעו"ף דורש מיומנות והבנה של החומר, וכי ההמלצה הטובה ביותר היא להיכנס לתחום בהדרגתיות, אפילו לשחק תחילה בכסף וירטואלי, משמע ביצוע סימולציות בטרם משקיעים כסף, זאת על מנת להכיר את אסטרטגיות ההשקעה באופציות שוק ההון וללמוד להתנהל במסחר תנודתי המאפיין מסחר באופציות מעוף.

שוק מסחר באופציות מעו"ף ומאפייניו הבולטים

אופציות הן הזכות למכור או לרכוש ניירות ערך במחיר ובזמן שהוגדרו מראש לפי נוסחה מוסכמת. הבורסה בת"א מקימת מסחר באופציות מעו"ף, אופציות על שער השקל/דולר או אופציות של מניות. הטענה הרווחת היא מדובר בשוק המרתק ביותר בבורסה הישראלית.
מדד ת"א 25 הוא המדד המוביל במסחר באופציות. שוק האופציות נחשב לשוק תנודתי במיוחד, המושפע מאוד מאירועים ביטחוניים, פוליטיים, ולכן זכה לכינוי " בעל סיכון גבוהה במיוחד". ישנם משקיעים ההופכים מסחר באופציות מעו"ף לזירת הימורים, משמע סוחרים לפי כיוונים , עליות או ירידות, לרב על פי תחושות בטן או שיטות שפותחו על ידם.

לצערנו הרב, מי שלא משקיעים מחשבה, שלא לומדים את התחום, מסכנים את כספים וכך נוצרת תדמית שלילית למסחר באופציות מעו"ף. הניסיון מוכיח כי במסחר באופציות מעו"ף , הסוחרים חסרי הלימוד הניסיון והכישרון נושרים מהשוק לאחר תקופה ממוצעת של כ שלושה חודשים. אולם רק מעט הם סוחרי מעו"ף של ממש, המכירים את התחום ויודעים כיצד לפעול בו בצורה נכונה.
הסטטיסטיקה מלמדת כי רבים מסוחרי המעוף הפרטיים "יוצאים המשחק" לאחר 3 חודשי מסחר. אחת הטענות כלפי מסחר באופציות מעו"ף היא כי השוק נשלט על ידי כוחות בעלי יכולות כספית משמעותית, ואכן – היכן שיש כסף רב, שחקני שוק ההון מתערבים באינטנסיביות וידוע לא מעט על מניפולציות.המשפיעות על השוק כולו. הדבר בא בעיקר לידי ביטוי לקראת יום הפקיעה.

ומהו מסחר באופציות מעו"ף על בסיס יומי?

שוק מסחר באופציות מעו"ף נתון לתנודתיות רבה, באמצעות מסחר באופציות מעו"ף המתקיים על בסיס יומי, הרי שניתן לנצל את התנודתיות, להגיב במהירות לשינויים, ולהפיק מהם רווחים מבלי להישאר בפוזיציה ליום שלמחרת. מסחר יומי שכזה דורש ידע רב והיכרות עם עקרונות מסחר באופציות מעו"ף, זאת על מנת לנצל את יתרונות המסחר היומי לרווחים. כמובן שסוג מסחר זה טומן בחובו סיכונים לא מבוטלים שכן השוק לעיתים משנה כיוון מספר פעמים ביום והסוחר שלול למצוא עצמו רודף כל פעם אחרי הכיוון ולאו דווקא לחזות אותו.


 
אודות המחבר

LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט.לפרטים התקשרו למספר:  08-6466820 או פנו אלינו בכתובת המייל: Info@LoadSEO.co.il

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article13554.aspx