מהו דמיון מודרך?
נכתב על ידי: shimi
תאריך: 10/09/11

דמיון מודרך היא שיטה אשר באמצעותה ניתן להביא את החלומות והרצונות הפנימיים לידי מציאות אמיתית לשינוי דפוסי המחשבה הרגילים והמקובעים על ידי שימוש בדמיון שבו ניתן לראות כתמונה חיה את הכל מתגשם תוך כדי מתן דגש ותשומת לב לכל פרט ופרט ותחושה כאילו המדובר בחוויה עצמה עד אשר היא תתגשם.

ההבנה כי המציאות נרקמת קודם כל במחשבה היא זו העומדת בבסיס השיטה של הדמיון המודרך ובאם אנחנו נבחר את המחשבות נוכל לייצר את המציאות שאנחנו רוצים אך כדי שזה יקרה צריך כלים אשר ינטרלו את המחשבות אשר משאירות אותנו באותה דרך אם זה מתוך פחד לשינוי ואם זה מתוך הרגל גם אם אינו טוב עבורנו.

מתי כדאי להתחיל בשיטת הדמיון המודרך?

נראה כי כל אחד מאתנו צריך לעצור את שגרת החיים ולבדוק היטב אם הוא נמצא במקום שהוא בחר ורוצה או שהוא מובל ולא מוביל אם התחושה היא כזאת הרי שזהו בדיוק הזמן לעשות את השינוי ודרך הדמיון המודרך להגיע לנקודות גבוהות יותר שתואמות את אשר רציתם ותכננתם וזה אכן אפשרי אם רק בוחרים להיפתח למשהו חדש.

הדמיון המודרך יכול לעזור גם לילדים ובמיוחד כאשר יש להם בעיות התנהגותיות וחברתיות ורוצים לחזק להם את הביטחון העצמי או ליצור בהם איזון ויציבות נפשית שכן דרך הדמיון המודרך הילדים יכולים לדמיין את עצמם בסביבה תומכת ועם החברים שהם אוהבים ובסופו של תהליך המציאות תוביל אותם בדיוק למקומות הללו.

היכן ניתן ללמוד דימיון מודרך?

קיימים קורסים רבים ללימוד דמיון מודרך אם זה בהדרכה יחידנית ואם זה בקבוצה ובאם תכנסו לאינטרנט ותעשו חיפוש תגלו אפשרויות רבות ומגוונות ללימוד דמיון מודרך, עם זאת חשוב לוודא  כי מי  שמעביר את הקורס הוא מדריך מיומן ומנוסה שירתק אתכם ויעביר את השיעורים באופן בו הלימוד יהיה מהנה ומועיל. (NLP)

ישנה אפשרות ללמוד דמיון מודרך דרך האינטרנט, בלמידה עצמית אך דווקא הלימוד הקבוצתי עשוי ליצור סוג של הפרייה הדדית ולהוות קבוצת תמיכה, תוך בחינת השינוי שנוצר גם על שאר חברי הקבוצה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article20854.aspx