זוגיות ואהבה לחיות יחד
נכתב על ידי: אוסנת אברמוב
תאריך: 12/02/12

רוצים אהבה טובה יותר?

מערכת יחסים תקינה היא הכוח לחיי שמחה ואושר. אם מצב היחסים אינו כשהיה הרי שחשוב ביותר לטפל במה שמפריע לפני שסוגרים את הגולל.

זוגות רבים במשבר שואלים את עצמם האם מיצו את כל הדרכים הקיימות להצלחת החיים המשותפים? האם אין מוצא אחר, או אולי קיימת עוד אפשרות לחדש את מה שנהרס? טיפול זוגי יכול להעניק מסגרת מעודדת וטובה לפתרון הבעיות שעלו בזוגיות. אימון או ייעוץ זוגי מציע לבני הזוג כלים אשר יסייעו עם ההתמודדות בעיות בחיי המשפחה.

מאות סיבות מסוגלות להוביל קשיים בין בני הזוג, החל בבעיות בחדר המיטות ועד אלימות פיזית ומילולית. אבל פירוק החבילה אינו התשובה היחידה כי אם האחרונה. לפני שפונים לצעדים דרסטיים כמו גירושין, תמיד קיימת האופציה לקבוע פגישה אצל אדם מנוסה בטיפול זוגי שמסוגל לסייע בפתרון משברים בחיי הזוגיות.

יש זוגות שמדיפים ללכת על צעד אחר למשל לפנות לחוקר פרטי פתרון נורא בעייתי אבל במקרים קשים יכול גם לעזור. חוקרים פרטיים חייב להיות פתרון במקרים קייצונים וכדאי לשקול פתרונות אחרים לפני שתעשו את הצעד הזה.

חשוב מאוד לדעת כי טיפול זוגי הוא לא פיתרון של קסם ושלא כל בעיה בקשר אפשר לפתור בטיפול. הכל כרוך במאמץ משותף המתבצע בהכוונה מקצועית, שמטרתה לגשר על פערים. ברוב המקרים התהליך הטיפולי לא מסוגל להציע מזור לזוגות שפשוט אינם מתאימים זה לזו, אולם מגלים זאת לאחר שמנהלים זוגיות של שנים.

אולם חשוב לזכור שאילו אתם לא מאושרים ומסופקים מהקשר הזוגי, התעלמות ממצבכם יכול להיווצר מצב שבו שהיחסים ידרדרו מאוד, והטיפול לא יהיה יעיל. אך אם בעקבות הטיפול תחליטו להיפרד, יעוץ זוגי עשוי לפחות לעזור להגיע לפרידה טובה ככל האפשר, וגם זה הישג.

אם דרוש לכם מידע על זוגיות במשבר או משרד חקירות חזרו אל הבלוג לקרוא את הטקסטים בנושאים או בקרו לאתר שלנו בו תקבלו המון מידע מגוון, המלצות וטיפים ועוד.


 
אודות המחבר

מידע והמלצות על ניתוחים פלסטיים וגם על הסרת שיער לצמיתות הרמת חזה ועוד ניתוחים פלסטיים תוכלו למצוא באתר שלנו www.iaer.org.il

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article26062.aspx