איך בוחרים מדביר?
נכתב על ידי: אוסנת אברמוב
תאריך: 13/02/12

המלצה ירוקה- איך להיפטר מ נמלים בבית ובחצר? לוקחים, ענפי רוזמרין. שמים אותם בסיר מכוסה עם מעט מים ואז מביאים לרתיחה עכשיו מחכים שהכל יתקרר. מסננים ומזליפים באזור הבית או החצר שבו הנמלים נמצאות והנמלים לא יחזרו למקום תמיד כיף למצוא דוחה נמלים ירוק.

עברתם דירה וגיליתם הפתעות מעופפות במקלחת? האם אתם זוכים לביקור של ג'וקים כל ערב היונים מתעקשות לכלכך דווקא לכם את האוטו נחשים מצאו להם בית בחצר שלכם הגיע הזמן להביא הדברה!

הדברת נמלים זה דבר הכרחי, כי לא זאת בלבד שמעופפים וזוחלים למיניהם מהווים מטרד לא נעים, ריבוי מזיקים כמו תיקנים, פשפשים ונמלים עלול לגרום לסכנה בריאותית של ממש.

מספר פרטים חשובים לגבי הדברת דירה:

- איש הדברה הגון ואמין, אשר משתמש בחומרים תקניים ואיכותיים נוהג לתת אחריות, בכדי שתהיו בטוחים שאתם מכוסים לכל מקרה שלא יהיה ושלא תזכו לביקור חוזר מטעמם של המזיקים תוך חודש-חודשיים.

- כמו כן, בקשו מהמדביר שיציג בפניכם רשיון מדביר, כך תהיו בטוחים שקיבל את ההסמכה הדרושה לעבוד בתחום.

- לאחר ריסוס מותר וחשוב לנקות את הרצפות והמשטחים בסמרטוט לח בלבד, אולם בשום אופן לא לעשות ספונג'ה, וזאת בכדי שלא להפחית את יעילות פעילות החומרים.

- במידה ויש חיות מחמד בבית, שימו לב לברר כמה זמן להמתין לפני שמותר יהיה להכניס אותן הביתה. כמו כן בררו אם יש האפשרות לעשות שימוש בחומרים שאינם מזיקים להן.

- בנוגע למכרסמים וליונים, ריסוס והדברה הם לא רק לא הומאניים, הם גם לא מועילים, לכן יש להרחיק אותם ללא שימוש ברעל או במלכודות מסוכנות. חולדות ועכברים, לשם הדגמה, יכולים לזהות רעל ממרחק רב ולכן בעלי חיים אלה פשוט נמנעים מלהתקרב לרעל. יונים יכולות להכלא בתוך הגג, למות מהחומרים הרעילים ולהפוך למפגע בריאותי, שמאוד קשה לטהר.

אך בכלליות, סילוק של אחד מבעלי החיים האלו מאזור המחייה שלו מוביל להשפעה אקולוגית חמורה, ולבסוף דווקא לריבוי במזיקים אחרים, גרועים הרבה יותר, שפשוט יתפסו את מקומם בשרשרת המזון.

- הקפידו לבצע ריסוס בתקופה קבועה במהלך השנה, בעדיפות לתחילת הקיץ, על מנת לשמור על בית נקי באופן ממושך.


 
אודות המחבר

מידע והמלצות על ניתוחים פלסטיים וגם על הסרת שיער לצמיתות הרמת חזה ועוד ניתוחים פלסטיים תוכלו למצוא באתר שלנו www.iaer.org.il

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article26156.aspx