אוכל לכלבים - על תזונה, בריאות ודברים אחרים
נכתב על ידי: Shira
תאריך: 11/03/12

בין אוכל לכלבים לבין משקל עודף של הכלב קיים קשר מאוד גדול. תזונה היא מרכיב משמעותי מאוד בגידול חיית מחמד ואם לא מקפידים לשמור עליה, אז רמתה בריאות של הכלב עלולה לרדת. משקל עודף הוא לא רק מעיק על הכלב מבחינת תזוזה, אלא הוא הגורם לבעיות בריאותיות רבות שפוגעות בכלב ועלולות אף להעמיד אותו בסכנת חיים. במאמר הבא אפרט על הקשר הבלתי נפרד בין אוכל לכלבים לבין המשקל העודף של כלבכם ועל ההשלכות של זה.

מדוע חשוב להקפיד על אוכל לכלבים?

חיות וכלבים בפרט תמיד יאהבו לקבל שאריות של אוכל של בני אדם, כל מיני מאפים ומתוקים, אפשר להגדיר אותם כחיה נהנתנית, כי הם רוצים לטעום הכל אך לא בהכרח יודעים מה טוב להם. דווקא בגלל זה, מי שמגדל את הכלב צריך לקחת אחריות על התזונה שלו ועל מה שנכנס לו לפה. כולנו רוצים לפנק את הכלבים שלנו אך באיזה מחיר? מזון של בני אדם הוא לא טוב לכלבים, יכול לגרום להם למשקל עודף ולהזיק לבריאותם. את הכלבים יש להאכיל אך ורק עם אוכל לכלבים שמותאם להם וייטיב עם תזונתם. אוכל לכלבים מגיע במגוון של סוגים וגדלים וצריך למצוא את הסוג שיתאים לכלב שלכם, לגודל שלו ולגילו.

יש לכם כלב חדש? רוצים עזרה בבחירת שמות לכלבים? היכנסו

אוכל לכלבים לתזונה נכונה

בדומה לבני האדם, גם כלבים סובלים מעודף משקל ומבעיות בריאותיות, אם הם לא שומרים על תזונה נכונה. מכיוון שכלב כאמור אינו יכול לדאוג לעצמו, על הבעלים שלו לצייד אותו באוכל לכלבים המיוחד לו. פרט לאוכל, ניתן למצוא חטיפים שונים לכלבים שאפשר לתת לכלבים בתור צ'ופר על התנהגות טובה וכחלק מתהליך אילוף כלבים. חשוב מאוד לא להתפתות למבטים המתחננים של הכלב שרק רוצה לטעום מהעוגה שלכם או מהחטיף. לכלבים יש את האוכל שלהם המכיל ויטמינים ורכיבים חיוניים לגדילתם.

אוכל לכלבים – כי הכל בפרטים הקטנים

לגזעים שונים של כלבים קיימת נטייה לסבול מעודף משקל, לכן כאשר מגדלים כלב אשר משתייך לגזע כזה צריך לקחת בחשבון את הסיכון הבריאותי ולדאוג להם לתזונה נכונה ולפעילות ספורטיבית. גם גילו של הכלב הוא גורם מרכזי בבריאותו, לכן כאשר מגדלים כלב מבוגר יש לדאוג לו לאוכל לכלבים שיהיה לו מספיק קל ללעוס ולעכל. כלבים בגיל מבוגר לא זקוקים למזון עשיר בדומה לגורים, לכן יש לבחור אותו בהתאם לגיל. כלבים אשר עברו סירוס, משתנים להם תהליכים בגוף ולכן חשוב להקפיד להזין אותם באוכל לכלבים על מנת למנוע מקרים של עודף משקל ובריאות לקויה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article27030.aspx