המרת מטבע חוץ באינטרנט
נכתב על ידי: יוסי בוזגלו
תאריך: 12/06/12

 

שירות המרת מטבע חוץ באינטרנט נועד להעניק שירות מהיר ויעיל ללקוחות המעוניינים להמיר שקלים למט"ח כלשהו, מט"ח לשקלים או מט"ח למט"ח. באמצעות פתיחת חשבון מט"ח בבנק ניתן לשלוט על כל הפעולות הנדרשות עבור המרת מטבע חוץ וכך להמיר שקלים מחשבון העו"ש בקלות ובמהירות למט"ח או להיפך. אנשים הממירים כספים באופן שוטף יכולים ליהנות מפתיחת חשבון מט"ח וחשבון בנק דולרי וכך להרוויח עמלות נמוכות יותר מאשר ביצוע פעולות אלה דרך הפקיד בבנק.

איזה מטבעות אפשר להמיר?

המרת מטבע חוץ באינטרנט דרך חשבון הבנק מאפשרת ללקוחות הבנק הנרשמים לשירות זה להמיר שקלים המופקדים בחשבון העו"ש לחשבון שוטף במטבע חוץ (חשבון דולרי, אירו או לירה שטרלינג). כמו כן ניתן להמיר מט"ח המופקד בחשבון המט"ח לחשבון העו"ש ע"י המרתו לשקלים. בחשבון המט"ח ניתן לרכוש ולמכור מט"ח למט"ח וכן לנהל מספר חשבונות מט"ח ולהעביר כספים מחשבון אחד לאחר.

איזה שערים מקבלים?

כאשר מבצעים המרת מטבע בחשבון המט"ח ניתן להחליט על שער חליפין אשר נקבע סמוך למועד ביצוע העסקה. את ההמרה ניתן לבצע לפי שער מוסכם של העברות ובמחאות או לקבוע את שער החליפין לפי שער המחאות והעברות שהבנק קובע. השער המוסכם לביצוע ההמרה שנקבע על ידי הבנק ישמש לביצוע ההמרה ויתועד במסמך ההמרה.

למי מיועד השירות

שירות המרת מטבע חוץ בחשבון המט"ח באינטרנט מיועד ללקוחות הבנקים אשר סוחרים במט"ח או שיש להם עסק והם עוסקים ביבוא ויצוא. כך, במקום לקבל הפקה במט"ח ולהמיר אותה לשקלים ולאבד ערך וכן לשלם עמלות המרה יכול הלקוח לקבל את ההפקדה בחשבון המט"ח ולפי מידת הצורך להמיר את המט"ח לשקלים ולהפקידם בחשבון העו"ש או להשתמש בכספים המופקדים בחשבון המט"ח על מנת לממן השקעות את לבצע תשלומים במט"ח לספקים בחו"ל. את העסקאות ניתן לבצע כאשר חדר העסקאות בבנק פתוח ולכן יש לשים לב לשערי ההמרה כאשר מבצעים פעולה במט"ח. במידה ונותנים הוראה כאשר חדר העסקאות בבנק סגור יקבע שער לעסקה בעת ביצוע הפעולה לכן יש לבחור מועד מתאים לביצוע העסקה.

 


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article29862.aspx