יום גיבוש לצוות עובדים – פעילות איכותית לקבוצות
נכתב על ידי: גרפולוג
תאריך: 22/07/12

הטרנד כיום שסטודנטים/יות המסיימים/ות ללמוד במכללות ובאוניברסיטאות בחו"ל ומגיעים/ות לישראל לעבוד מלמד את כוח המשיכה שיש לחברות בארץ. יום גיבוש לצוות עובדים הפך בשנים האחרונות לחוד החנית של ארגונים שרוצים ליצור במקום עבודה תחושה של משפחתיות. כיצד ניתן למקסם את ימי גיבוש בכדי להגיע לתוצאה מקסימאלית.

מיפוי צרכים ומטרות

הפקת יום גיבוש בנויה על קונספט ועל תקציב. גם אם זאת הפעם העשירית שאתם מנהלי/ות משאבי אנוש ורווחה עורכים יום גיבוש לצוות עובדים אל תוותרו על הישבה עם ראשי הצוות והמנהלים/ות ונציגים של מספר עובדים/ות בכדי לעלות צרכים לא ידועים ולגבש את מטרות יום הגיבוש. סקירה על פי צוות הומוגני או הטרוגני, וותיק או חדש יחסית, נציגות למגזרים מסוימים יוכלו לעזור לכם לקבוע את הפעילות המתאימה. לדוגמא צוות חדש אפשר להזמין סדנה משעשעת בתקשורת בין אישית לחיזוק ההכרות ואילו לצוות וותיק אפשר להזמין סדנת יוגה צחוק לשחרור מלחצים. חשוב לעבור על פעילויות שנערכו בעבר בכדי לדעת מה הצליח יותר ומה פחות.

פעילות בטבע

יום גיבוש לצוות בטבע בהתאם לעונות השנה יכולה להיות חוויה מגבשת. הטבע מעניק עוצמה. החמצן, המרחבים הפתוחים יגרמו לייתר פתיחות. האמרה כי "משנה מקום משנה מזל" מקבלת משמעות אחרת שכן בטבע שינוי המקום יכול לשנות את האווירה הבין צוותית. בימי החורף אפשר ללכת ליער הרקפות שבפארק רמת מנשה שבגליל התחתון. בחודשי דצמבר ומרץ היער מתמלא באלפי הרקפות וזאת תופעה מרהיבה. כאשר בתוך היער ניתן יהיה לערוך סדנאות אימפרוביזציה , תחרויות ומשחקי גיבוש קלילים ומדליקים. אם למשל יש מבין העובדים/ות נכה על כיסא גלגלים ניתן לערוך טיול בנחת השופט שמימיו זורמים במשך כל השנה, לצד שיחי פטל ועצי הערבה ישנו שביל המותאם לכיסאות גלגלים ונמצא בחלקו היפה שבו ממוקם הנחל. הכניסה ליד קיבוץ זורע ועין עמי.

פעילות אקסטרים

לצוות צעיר ברוחו ובנפשו אפשר לבחור פעילות שבו הם ייהנו דרך האדרנלין. סקי בגלבוע מספק אטרקציה נהדרת לגלישה בכול ימות השנה, סנפלינג יגרום לצוות לחוויה משותפת ומגבשת, פיינטבול (יריות בכדורי צבע) הוא אחד מההפעלות הפופולאריות בארץ. רכיבה על סגוואי, קארטיניג, רנג'רים, סוסים הם גם חלק מהתפריט. ניתן לרכב על כדור פורח אם הצוות הוא בסביבות שמונה איש. פעילות אקסטרים תלויה במיקום שלכם.

פעילות אורבאנית לצוות

יש עובדים/ות שלא יתחברו לפעילות בטבע. אם כך ניתן לקחת אותם לטיול בתוך העיר. יום גיבוש בתל אביב יפו בראש פינה, בזיכרון יעקב, ירושלים יכול להיות מרגש ומעניין. מה שמחבר הורים וילדים אילו הסיפורים. מדריך טיולים ואפילו מישהו מהעובדים/ות שמכיר את הסיפורים שמסתתרים מאחורי "האבנים" ושמות הרחובות יכול להפוך את הטיול למרתק. ישנם חברות הפקת אירועים שמתמחים בעשיית פעילות כגון "לרוץ למיליון". בטיול נוצרת דינאמיקה בין אישית דרך הקרבה הפיזית והחוויה המשותפת שתמיד יכולה לקדם את שיתוף הפעולה והתקשורת.

יום כיף בספא

תאמינו או לא אבל יום גיבוש לקבוצות עובר גם דרך מכוני הספא ובתי המלון. אם החלטתם על יום כיף מפנק במיוחד שייתן את הדגש על הרפיה אפשר לקחת את הצוות לספא שבו הם יקבלו טיפולי גוף שונים כמו מסג', אבנים חמות, שיאצו, רפלקסולוגיה ולאחר מכן ייהנו מסדנה משעשעת כמו גרפולוגיה או סדנת צחוק ניתן לשלב סרט בהקרנת vip הכולל כיבוד. לכניסה וקבלת מגוון הצעות לחצו על המילה "יום גיבוש לצוות".


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article30936.aspx