ההשפעות של בעיות שינה -פתרונות לינה
נכתב על ידי: די ארקה
תאריך: 18/10/12

בסקר שנערך על ידי מכון "גיאוקרטוגרפיה" עבור חברת "טבע" נודע כי למעלה מ-50% מהישראלים שסובלים מבעיות שינה לא מצליחים לתפקד באופן רגיל ביום שלמחרת במקום עבודתם.


מהסקר שנערך עבור חברת "טבע" המשווקת תרופות שינה ניתן לראות כי 29% מתוך האוכלוסייה הבוגרת בישראל סובלים מבעיות שינה מספר פעמים בשנה ומתוך אותם אלה הסובלים מבעיות שינה יותר מ-50% הצהירו כי הדבר פוגם בתפקודם השוטף בעבודה.

70% מהגברים מתקשים בעבודה לאחר לילה ללא שינה


בסקר נבדק מדגם מייצג של 500 גברים החל מגיל 18 נמצא, כי ישנם הבדלים ניכרים בין צורת ההתמודדות של גברים עם בעיות השינה לעומת נשים. על פי הסקר גברים כמעט ולעולם לא יחמיצו יום עבודה לאחר לילה ללא שינה, אך במקביל כ-70% מתוכם טענו כי אופן התפקוד שלהם בעבודה נפגע. לעומת הגברים, כ-6% מהנשים נוהגות להיעדר מהעבודה לאחר לילה שבו לא ישנו טוב אך פחות ממחציתן דיווחו על פגיעה בתפקוד בעבודה.

מבוגרים ונשים סובלים יותר מבעיות שינה
מהסקר עולה כי נשים סובלות יותר מגברים מבעיות בשינה. 35% מהנשים הצהירו כי הן סובלות מבעיות בשינה לפחות כמה פעמים בשנה, בעוד שרק 21% מהגברים הצהירו כי הם חשים כך. גם הגיל משחק תפקיד בנתון הזה מכיוון ש-24% בלבד בגילאים 18-34 הצהירו על כך אל מול 35% מבני ה-55 ומעלה שסובלים מבעיות בשינה.
ד"ר גילי גבעתי היא נוירולוגית ורופאת שינה במרכז הרפואי שיבא ובמכון השינה באסותא ולדבריה השכיחות של בעיות שינה ונדודי שינה עולים עם הגיל. קיימות סיבות רבות להתפתחות הפרעות שינה כמו שינויים הורמונליים המופיעים אצל נשים בעיקר בגיל המעבר, עלייה בשכיחות מצבי לחץ נפשי ודיכאון המתבטאים בהפרעות שינה.

מצב כלכלי משחק תפקיד
גם המצב הכלכלי מדיר שינה ותורם לנתונים. 36% מבעלי הכנסה נמוכה סובלים מבעיות שינה לעומת 25% בלבד מבעלי הכנסה הגבוהה מהממוצע שאינם ישנים טוב. מתוך בעלי ההכנסה הנמוכה שרואיינו לסקר יותר מ10% מהם השיבו כי התדירות שאינם מצליחים לישון טוב הינה כל יום או כמעט כל יום, לעומתם רק 3.7% מבעלי ההכנסה הגבוהה.

השפעה בריאותית ונפשית.

למעלה מ-20% מהסובלים מבעיות שינה דואגים להשפעה הבריאותית של חוסר השינה, 21% מתוכם מוטרדים מההשפעה הנפשית ואילו 27% מרגישים כי לאחר לילה ללא שינה הם לא מצליחים להישאר סובלניים במיוחד. מתוך הנתונים ניתן לראות כי 66% חשים כי אף אחד לא מבחין בעייפות שלהם, אך 27% מהנשים חשופות להערות על העצבנות שלהם ועל כך שהן נראות עייפות. לעומתם רק 15% מהגברים סופגים הערות על כך.

כרבע מהצעירים הסובלים קוראים להכרת הבעיה כמחלה

מדובר על 24% מהצעירים בגילאים 18-34 שקוראים להכיר בבעיות השינה כמחלה לכל דבר ואליהם מצטרפים עוד 18% מבני ה-55 ומעלה. בגילאי הביניים רק 8% מאמינים כי יש להכיר בבעיה ו-46% מתוכם ציינו כי הדבר שיעזור להם לאחר לילה ללא שינה הוא סיוע של המשפחה בטיפול בעבודות הבית, סידורים והשגחה על הילדים.

אין ספק שאם יש משהו שיכול לתרום בהפחתת בעיות השינה שלכם זה מיטה נוחה. כנסו עוד היום למרכז הרהיטים בראשל"צ וקבלו הצעה למגוון פתרונות שינה, מיטה + חצי ועוד מגוון חדרי שינה. מי יודע, אולי כך תוכלו להפחית בבעיות השינה ולישון כמו שצריך.

אנו ב-Di Arka מעוניינים לשים אתכם הלקוחות במרכז, להגשים לכם חלומות ולהפוך את חלום העיצוב שלכם - למציאות.
אנו עוסקים בעיצוב ריהוט,פתרונות לינה,מיטות וחצי,כורסאות טלוויזיה,ספות מעוצבות, ועוד...
נשמח לארח אתכם בחנויות המפעל שלנו:
סניף ראשון לציון, טל: 03-9510551. רח’ משה לוי 10, מרכז הריהוט הישראלי, חנות 311, קומה ג’
סניף אשדוד, טל: 08-8605222. רח’ הבושם 7, קומה 3
לפרטים נוספים, הזמנות ובירורים, ניתן ליצור עמנו קשר גם בטלפון: 03-9415497


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article33465.aspx