ילד שמן
נכתב על ידי: moti4321
תאריך: 24/10/12

בשנות האלפיים לא מדובר על תרחיש דמיוני: הילד שלך, המתוק החמוד שלך, הוא הילד השמן ביותר בכיתה. ילדים שמנים סובלים לעיתים קרובות למדי מחוסר בטחון עצמי, ירידה בביצועים בבית הספר, נסיגה חברתית ומצב מעגלי בו הם פעילים פחות ואוכלים יותר ככל שהם מרגישים דחויים יותר וההפך. הנטייה הטבעית של האימא לפטם את הקטן שלה, הופכת בשלב מסוים לבעיה אמיתית ועכשיו עליו להתמודד עמה. עכשיו הגיע הזמן למילה הגסה ההיא- דיאטה.

ילדים לא מבוגרים

למרות שרב המבוגרים המתחילים דיאטה לא מסיימים אותה או לא עומדים בה, אנשים עדיין מתמידים בשיטות הנפוצות של השליטה על המזון: הפחדה עצמית, קיצוניות ובעיקר אוכל לא טעים. כאשר מדובר על דיאטה לילד, הרי שאפקט ההתנגדות מוכפל ומשולש רק מעצם השם. לכן, הימנעו מקריאת התפריט החדש בשם "דיאטה" ודברו יותר על תזונה נבונה או על שינוי אורך חיים. אגב, ילד הוא רק הבבואה שלכם וללא שינוי בכל הבית- אין סיכוי שהילד יוכל להפנים הרגלים ולהשתמש בהם. אם לא יהיה שוקולד וקולה בבית- הוא לא יוכל לצרוך אותם, או לפחות לא באותה תדירות בה היה צורך לו היו כאלה בבית.

טעים ושבע

המפתח לילד המצליח בדיאטת הורדת משקל אינה שקילה פומבית מביכה ומחנאות הרזייה (שמוציאים אותו ממערכת הפיתויים והסביבה הטבעית שלו). ההפך נכון. גשו אל דיאטנית מומחית, אחת המתמחה בעבודה עם ילדים בבקשה, והיא תתשאל את הילד שלכם. אחרי שתברר מהם המאכלים האהובים עליו היא תנסה לבנות תפריט בריא שיהיה גם נחשק עבור הילד- כך שיוכל לעמוד בו ולהרגיש לא רק גאווה עצמית אלא גם לחוש בהישג של ירידה במשקל. הייעוץ עם  דיאטנית הכרחי בעיקר כיוון שהילד נמצא בתקופה קריטית בחייו בה הוא עדיין מתפתח וחשוב שיקבל את כל צרכיו.

פעילות בבקשה

החלק השני של מטוטלת ההרזיה, בנוסף לתפריט טוב של דיאטנית, הינה פעילות גופנית. גם כאן מומלץ לגשת אל בעלי מקצוע כיוון שילדים שמנים מאד מנועים מפעילויות מסוימות מחשש לפגיעות כאלה ואחרות. סוגי ספורט מסוימים נחשבים ליעילים יותר מאחרים- שחייה למשל יכולה לתת לילד שלכם בטחון (כיוון שאינו איטי יותר במים מאחרים) והיא גם נחשבת לספורט הבטוח ביותר שיש. גם אם הילד שלכם לא ידע לשחות עד עכשיו, אל חשש, שלל בעלי מקצוע יכולים ללמד אותו לשחות- אף פעם לא מאוחר מדי. קבוצות שחייה עם מדריכים בעלי מקצוע נפתחים עבור כל הגילאים, כולל גילאים מבוגרים ממש.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article33728.aspx