יעוץ מיני לזוגות צעירים
נכתב על ידי: טלי גל
תאריך: 05/11/12

סקסולוגים מוסמכים

בקרב הציבור ישנן דעות קדומות שרואות בסקסולוגים ובטיפול המיני מקור לבושה. מבוגרים רבים חוששים לפנות לטיפול בעקבות הסטיגמה החברתית. אלו שבכל זאת מצליחים להתגבר על המכשול ופונים לקבלת טיפול מגלים כי אפשר לטפל כמעט בכל בעיה, לשפר את מערכת היחסים ולפתור בעיות בתפקוד המיני.

המטפלים בקליניקות הם רופאים, פסיכולוגים ועובדים סוציאליים שעברו התמחות מיוחדת לעיסוק בייעוץ מיני וטיפול. כל אחד מהמטפלים מחויב לסודיות מוחלטת ואין כל צורך לחשוש מדליפת מידע או חשיפת פרטים אישיים. גם במקרים בהם מטופלים שני בני הזוג יחד בקליניקה שומרים המטפלים עש חשאיות ונמנעים מהעברת מידע רגיש לבן הזוג.

מרפאות לטיפול מיני

יעוץ מיני אפשר יהיה לקבל במרפאות ציבוריות בבתי החולים ובקופות החולים. מבוגרים שזקוקים ליעוץ ולא מעוניינים לפנות אל קופות החולים יוכלו למצוא מטפלים מצוינים גם במגזר הפרטי. הצוות במרפאה מטפל בבעיות בבניית קשר זוגי, קשיים ביצירת קרבה אינטימית, קשיים הזיהוי המיני, בעיות תפקוד מיני ושאר קשיים נפשיים ופיזיים. לצד הטיפול בבעיות מציע הצוות גם יעוץ מקצועי להעשרת חיי המין לזוגות, היעוץ מחזיר את הניצוץ לחיי המין של המטופלים ומלבה את הלהבה.

טיפול אישי לצעירים

בעיות בתפקוד המיני בקרב צעירים נובעות לרוב ממתח נפשי וקשיים אישיים. נדירים הם המקרים בהם הצעירים סובלים מבעיות פיזיות שגורמות לקשיים בתפקוד המיני. סקסולוגים שמטפלים בצעירים מסייעים להם להתמודד עם חרדת ביצוע, מתח נפשי וטראומות עבר שגורמות להם להירתע ממגע. ללא טיפול מתאים קשה יהיה לפתור את הבעיה ולנהל קשר זוגי אינטימי.

הקשיים בתפקוד מביאים פעמים רבות לפגיעה בביטחון העצמי והימנעות מקרבה מינית ויצירת קשר זוגי. המטפלים מעודדים את הצעירים לקבל טיפול ומספרים כי ניתן להשיג תוצאות מצוינות כבר לאחר תקופת קצרה.

טיפול סקסולוגי זוגי

המגע האינטימי מהווה חלק בלתי נפרד מהקשר הזוגי. במקרים בהם הזוג לא מצליח לתקשר נכון מבחינה מינית, ולספק לשני בני הזוג את האינטימיות לה הם זקוקים ישנה בעיה. התעלמות מהבעיה תביא במהרה להחרפתה ותיצור ריחוק בין בני הזוג. בעזרת טיפול מיני זוגי אפשר יהיה לגשר על הפערים וללמד את בני הזוג כיצד לתקשר נכון ולחזק את הזוגיות בעזרת מגע אינטימי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article34048.aspx