תרגילי דמיון מודרך
נכתב על ידי: ד"ר כרמי אומרו
תאריך: 06/11/12

מה זה בעצם דמיון מודרך?

כאמור, דמיון מודרך זוהי שיטה פופולארית המאפשרת השגת תוצאות חיוביות בצורה פשוטה ונוחה. איך? באמצעות תרגילי דמיון מודרך. השיטה היעילה, מאפשרת למטופלים בה, לשלוט במחשבות שלהם, ללמוד כיצד הן משפיעות בצורה חיובית או בצורה שלילית על ההתנהלות היומיומית שלהם, הם לומדים כיצד לנתב את המחשבות בצורה שתסייע להם להגשים את התוצאות אליהם הם חותרים ועוד.

מהם תרגילי דמיון מודרך?

תרגילי דמיון מודרך, מהווים את עיקרה של השיטה הטיפולית הזו – דמיון מודרך. רוב תהליכי השיטה, מסתמכים על תרגול שוטף של המטופלים בה. המטופלים לומדים להבין את הכוח של המחשבות על שגרת יומם, הם מתוודעים לאפשרות לנהל ולשלוט במחשבות שלהם, הם מצליחים להתנתק מנורמות שהיו "קבועות" אצלהם, אם אלה אינן תורמות להם והם רוכשים, באמצעות תרגילי דמיון מודרך אלה, את היכולת והאמונה כי ביכולתם לשנות את ההווה שלהם ואת העתיד שלהם.

יתרונות תרגילי דמיון מודרך

לתרגילי הדמיון המודרך יש יתרונות רבים. אם נבחר להתייחס אל היתרונות שתרגילי דמיון מודרך מעניקים למתרגלים אותם- נציין כמובן כי המתרגלים, זוכים לשנות את המצב הנוכחי שלהם לטובה, לנתב את מחשבותיהם לכיוונים שהם בוחרים בצורה שתקדם אותם ותסייע להם לשפר את איכות חייהם. אם נסקור את היתרונות שתרגילי דמיון מודרך מקנים באופן כללי, הן למתרגלים אותם והן לאלה שמעבירים אותם או שומעים עליהם בצורה זו או אחרת, נאמר כי באמצעות התרגילים הפשוטים לכאורה האלה, אותם ניתן לבצע בצורה נינוחה בלי שום כאבים או התאמצות מיוחדת, ניתן לשנות באופן ניכר את התחושות, הרגשות, והאמונה של המכירים אותן, הואיל והן מוכיחות שאפשר, בקלות יחסית, לשנות דברים בחיינו.

דוגמא לתרגילי דמיון מודרך

על מנת לחדד את דברינו במאמר זה, ובמיוחד את הנאמר בפסקה הקודמת, בחרנו להביא לכם, הקוראים, דוגמא לאחד מתרגילי הדמיון המודרך עליהם אנחנו מדברים. להלן התרגיל: עצמו את העיניים, התנתקו לרגע מכל הרעשים שיש מסביב, שמעו אותם ברקע, הבינו כי הם מייצגים את העולם החיצוני שלכם, המשיכו לנשום נשימות עמוקות, התוודעו לתנועות הגוף שמלוות את הנשימות, אל החזה שעולה ויורד, אל הכתפיים שנשמטות, רכזו את תשומת הלב שלכם בשקט שעולה מן הנשימות שלכם, מקדו את מחשבתכם באחד התחומים שתופסים את תשומת הלב שלכם בימים האחרונים, המשיכו לנשום עמוקות, תארו לנגד עינכם את המצב שטורד אתכם, התמקדו במה שמכעיס\מעורר בכם את מרבית הרגשות, המשיכו בנשימות העמוקות ובהתייחסות אל תנועות הגוף, נסו להתייחס אל המוקד שמטריד אתכם כאל עובדה מוגמרת, נסו למקד את עינכם בכל הסובב אותו, ראו את החיובי שבסביבה, שימו לב לכך שאתם נרגעים (במידה והתרעמתם לפני זה), התייחסו אל המצב כמו שהוא עכשיו, כאשר ישנה העובדה המוגמרת וישנו העולם החיובי שמסביב, שימו לב לכך שאתם ממשיכים בדמיונכם לפעול בנינוחות עם הסביבה, עם האנשים שמסביב, עם האפשרויות שישנן. הבחינו כי אתם ממשיכים קדימה, ושום דבר לא נגרע מכם, להפך- אתם הרבה יותר משוחררים ושמחים ומלאים עם הסביבה והאפשרויות שנקרות בדרככם.


 
אודות המחבר

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article34072.aspx