מזרקות לגינה - חלקת גן עדן קטנה
נכתב על ידי: טלי גל
תאריך: 19/11/12

מזרקות במקומות ציבוריים תמיד נותנים לנו הרגשה אירופאית של ממלכתיות ואציליות, יוקרה ושלווה. אז למה לא להפוך את המזרקה למשהו ביתי יותר, כזאת שתעמוד אצלכם בגינה, תשמיע קול קסום, ותהפוך את המרחב האישי שלכם

מזרקות לגינה יהפכו את הגינה שלכם, בין אם היא קטנה ובין אם היא גדולה, למקום אקזוטי שבו תרצו להיות כל הזמן, שתרגישו טבעי ורגוע ותקבלו השראה ושלווה. האורחים שיגיעו לבקר אתכם לבטח יתרשמו מהאפקט המרשים שהמזרקות נותנות.

יש מגוון רב של מזרקות, ואחד היתרונות הגדולים של המזרקה הביתית היא שאפשר לעצב אותה לבד בהתאם לאופי ולסגנון של הבית ובהתאם לתחושה שתרצו להקנות לגינה שכלם. ישנן חברות רבות וקבלנים רבים שעוסקים בתחום בניית מזרקות. אתם יכולים לעצב מזרקה קלאסית עם מים נופלים. במזרקה כזאת מותקן משפך שהוא זה שמזרים את המים למטה. אל דאגה, המשפך הזה יכול להיות מוסתר מאחורי הקיר או בכל מקום אחר כל שהוא לא נראה לעין.

כמובן שבתחום המזרקות הקלאסיות יש סוגים של מזרקות אלו, והכול בהתאם למה שתרצו. ישנן מזרקות עם מים מרוססים, מזרקות אלה מתיזות מים לאוויר. אלו הן מזרקות יותר יוקרתיות ומפוארות כיוון שהן פועלות באמצעות שסתום בקרה שמאפשר את התזת המים. כשאתם באים לבחור חברה שתעצב לכם את המזרקה, חשוב שתשימו לב שהיא עובדת באופן מקצועי ואמין, וכדאי גם לקבל המלצות. בדקו שהחברה היא בעלת תקן מוסמך למערכות מים מטעם מכון התקנים, וכמובן, שהיא מחזיקה תוכניות מאושרות של משרד הבריאות.

בקשו מהחברה להציג לכם תוכנית עבודה והצעת מחיר, ואל תשכחו לדבר על האחריות. האם ישנה אחריות על המזרקה? מה היא כוללת? האם החברה מתחייבת לטפל בליקויים במידה ויהיו? בכל מקרה, חשוב שיהיה מסמך הבהרה עליו מסכימים שני הצדדים, כיוון שמושקע כאן המון מאמץ, מחשבה וכסף. המזרקה גם דורשת מכם טיפול, ואין להזניח אותה. בדקו שאתם לא מציבים אותה ליד או מתחת לאלמנטים שיכולים ללכלך אותה, כמו עלים של עצים. תצטרכו גם למלא מים נקיים, כמובן בהתאם לגודל שלה (אפשר גם להשתמש בממים של המזגן או אפילו הגשם).


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article34468.aspx