טיפול שיאצו לילדים
נכתב על ידי: טלי גל
תאריך: 19/11/12

רפואה משלימה לילדים

טיפולי הרפואה המשלימה מתאימים לילדים, מבוגרים וקשישים כאחד. הרפואה הסינית משמשת לטיפול בבעיות נירולוגיות, בעיות אורתופדיות, הפרעות קשב וריכוז ושאר מחלות ילדות. בכדי לטפל בילדים עוברים המטפלים הכשרות מקצועיות מיוחדות, לומדים להכיר את המבנה האנטומי של הילדים ומפתחים גישה טובה לילדים.

שיטת השיאצו מציעה מענה לילדים שסובלים מבעיות פיזיות ומנטליות. הטיפול אינו כרוך בכאב או אי נוחות והילדים נהנים לקחת בו חלק ולהפוך את המטפל לדמות משמעותית בחייהם.

ילדים עם מודעות עצמית

טיפול שיאצו עוסק בזרימת האנרגיה בגוף ומקשר בין הגוף ונפש. מודעות עצמית לתחושות הפנימיות ולזרימת האנרגיה בקרב ילדים מסייעת להם להרחיב אופקים ולפתח את דרכי החשיבה. מטפלי שיאצו שמטפלים בילדים הופכים את הילד לשותף פעיל בתהליך הטיפול ומראים לו כיצד לגלות את היצירתיות שבתוכו.

יצירת כימיה טובה בין המטפל והילד חיונית להצלחת הטיפול. במקרים בהם הילד לא מרגיש נינוח בסביבת המטפל ומבקש להפסיק את הטיפולים כדאי יהיה לבחון אפשרות להחליף מטפל.

עקרונות הטיפול

תורת השיאצו עוסקת בזרימת אנרגיה, המטפלים מעבירים את האנרגיה בגוף ממקום למקום בעזרת עקרון הלחץ השווה. כלי הטיפול העיקרי של המטפלים הוא הידיים, הפעלת לחץ מדויק במיקומים הנכונים הוא סוד ההצלחה של הטיפול.

מטפלי שיאצו מאופיינים בשרירי ידיים חזקים, את הלחיצות הם מבצעים בעזרת האגודלים, כפות הידיים והמרפקים. הטיפול מצליח להביא את הגוף למצב של רגיעה, זרימת אנרגיה תקינה ואיזון פנימי. יחד עם זרימת האנרגיה משתפרת גם זרימת הדם לאיברים הפנימיים ומשפרת את פעילותם.

מתי כדאי לפנות לטיפול

הילדים בעולם המודרני מתמודדים עם סביבת חיים לחוצה ועמוסה. הם מסיימים את לימודי בית הספר וממשיכים אל צהרונים, אל ביתם הם מגיעים רק בשעות אחר הצהריים או הערב. אורח החיים הזה מעודד חוסר ביטחון, קשיי התבגרות, מצבי רוח ובעיות קשב וריכוז.

שיאצו מסייע לילד לאזן את גופו, להתחבר לרגשות הפנימיים שלו ולמצוא שלווה. חשוב לציין כי המתח הנפשי מעודד גם התפתחות של מחלות, ליקויים בזרימת האנרגיה מחלישים את מערכת החיסון והופכים אותה לפגיעה יותר.

אל מטפלי השיאצו אפשר להגיע עם הילד באופן פרטי ובאמצעות הפנייה של רופא המשפחה ויועצים חינוכיים.ילדים שסובלים ממתחים, חולי וקשיי ריכוז יוכלו להפיק תועלת רבה מהטיפול.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article34470.aspx