תביעה ייצוגית נגד מט"ח 24
נכתב על ידי: Maxim Nagorsky
תאריך: 26/11/12

חברת מט"ח 24 – שירות אישי וליווי צמוד ללקוח

חברת מט"ח 24 מאמינה כי הדבר החשוב ביותר שיש לה הם לקוחותיה. אין זו סתם סיסמא שיווקית, אלא ממש האמת לאמיתה שדרכה פועל צוות החברה. נכון שכל חברה המכבדת את עצמה מצהירה כי לקוחותיה חשובים לה. אחרי הכל הם אלה שמשלמים את החשבונות ומביאים לרווחי בחברה, אבל במט"ח 24 לקחו את זה צעד קדימה. מעבר להצהרות היפות עושה מט"ח 24 רבות כדי לשים את הלקוח בראש סדר העדיפויות שלה ולשם כך היא פיתחה מערכת של קורסים והכשרות מקצועיות .

קורסים והכשרות מקצועיות במסגרת שירותי החברה ללקוחותיה

מט"ח פיתחה מסלול של קורסים והכשרות מקצועיות ללקוחותיה כדי להעניק להם כלים וידע מספיק רחבים על מנת להיכנס לעולם המסחר בבורסה באופן מקצועי. הקורסים כוללים ידע ספציפי כגון: ניתוח טכני וגם פרקטיקות בניתוח טכני וגם מידע אודות תחומי ההשקעה הספציפיים שבה מתמחה מט"ח 24 .

כלים ואמצעים נוספים ללקוח

בנוסף לקורסים ולהכשרות המקצועיות מעניקה מט"ח 24 ללקוחותיה גם אמצעים כדי להצליח במסחר. חדר המסחר של מט"ח 24 עומד לרשות הלקוחות 24 שעות ביממה וגם מחלקת המידע עומדת לרשות הלקוח בהזרימה מידע עדכני אודות הנעשה בבורסות העולם השונות בכל זמן נתון. בנוסף, מקבל הלקוח גישה לכל מערכות המסחר המשוכללות של החברה והוא יכול לעשות בהם שימוש בכל זמן שיחפץ .

מט"ח 24 תביעה  - זה לא מציאותי !

חברת מט"ח 24 עושה הכל על מנת שלקוחותיה ידעו בפני מה הם עומדים עוד  לפני שיתחילו במסחר עצמו, על מנת להגן עליהם עד כמה שניתן מפני השקעה ללא הבנת הסיכון הכרוך בכך. מט"ח 24 תביעה של לקוחות אמנם אפשרית במצב כזה או אחר, אבל מאמצי החברה כלפי הלקוחות ממזערים את הסיכוי של מט"ח 24 תביעה נגדה בצורה גורפת. כאמור, החברה גם עושה גילוי סיכונים כנדרש ומתארת לכל לקוח ולקוח בפירוט את כל הסיכונים האפשריים בתחום מסחר זה, ועל כן הסיכוי של מט"ח 24 תביעה נגדה קטן במידה משמעותית לעומת חברות אחרות בארץ ובעולם .


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article34600.aspx