מדריך בניית מוצר
נכתב על ידי: עיצוב תעשייתי
תאריך: 26/11/12

אם נסתכל סביבנו, או שניזכר בכל מיני שיחות שהיו לנו בהזדמנויות שונות עם אנשים, אנחנו נראה שלהרבה אנשים יש רעיונות טובים לכל מיני מוצרים ופטנטים. אם כן, מדוע לא כל אחד הופך לעסוק בתחום של עיצוב תעשייתי? ומדוע לא כל אחד מאיתנו הופך את הרעיון שלו למוצר? זה קורה כיוון שלייצר מוצר זה עניין מורכב, והדרך בין רעיון ובין מוצר שאפשר להחזיק ביד היא ארוכה, וכוללת הרבה שלבים שלא כולנו מוכנים להם. ייצור אב טיפוס זה בכלל לא עניין קל, ואין ספק שהוא שמור לכל אותם האנשים שעוסקים בתחום של עיצוב תעשייתי. יחד עם זאת, נביא כאן לפניכם מדריך לייצור מוצר, כי אם יש לכם רעיון טוב, רצוי שתדעו מה אתם צריכים לעשות כדי ליצור אותו.

שלבים ראשוניים

לפני שמגיעים לשלבים הנחשקים של עיצוב תעשייתי ושל ייצור אב טיפוס, צריך בכלל לבדוק האם מוצר שלכם כבר קיים או לא, כלומר, יש הרבה שלבים הגנתיים שיש לבצע. מעבר לכך, עוד כמה צעדים שיש לבצע לפני שניגשים לעשות ייצור אב טיפוס, הם צעדים של פיתוח ומחקר בתחום של המוצר שאתם רוצים לעצב. חשוב להבין שליצור מוצר לבד זה כמובן כמעט בלתי אפשרי, אך החדשות הטובות הן, שיש לכם למי לפנות. מעצבים תעשייתיים, ובכלל, אנשי מקצוע שעובדים בתחום פיתוח מוצרים ישמחו מאוד לעזור לכם, כי זו העבודה שלהם. הרבה יותר מידי אנשים מתייאשים בדרך לפיתוח המוצר שהם רצו לייצר, אם בגלל קושי בגיוס ההון ואם בגלל קשיים אחרים בדרך, אך זה חבל.

חברו מקצועיות

על מנת שתוכלו להגיע לשלב שבו אתם מחזיקים ביד את המוצר שתמיד חלמתם לפתח, אתם צריכים להשקיע. ההשקה שלכם היא לא רק בכסף, אלא גם בבחירת החברות הטובות והמוצלחות ביותר, ובבחירת מעצב תעשייתי שיעשה לכם את כל ההכנה של המוצר. חשוב להבין שהיום יש חברות שעושות את העבודה הזו, אך אין ספק שיש עדין מוצרים שעלות הייצור שלהם היא גבוהה מידי, וזה מסביר מדוע הרבה רעיונות לא הופכים להיות מוצרים בסופו של דבר. יש הרבה שלבים שבהם צריך לעבור כדי להפוך את הרעיון שלך למוצר, אבל אם תצעדו ותפעלו לפי השלבים האלה, נכונה לכם הצלחה בייצור המוצר. מובן שעל מנת שתוכלו גם להרוויח מכך כסף אתם צריכים לשווק אותו ולדאוג לכך שכולם יכירו אותו וגם יקנו אותו מכמויות גדולות.


 
אודות המחבר

Quattro-d

חברה לעיצוב תעשייתי המסוגלת לתת מענה בקשת רחבה של תחומים. ממוצרים מורכבים בהייטק ומכשור רפואי ועד למוצרי הצריכה השכיחים ביותר.

לפרטים נוספים כנסו לאתר שלנו:
http://www.quattro-d.co.il/

או בטלפון:
03-6322252

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article34609.aspx