סרטן הפה, איך חוזרים לחיים?
נכתב על ידי: שחזור שד
תאריך: 23/12/12

בעולם שלנו יש הרבה מאוד סוגים של מחלות ממאירות, ואחת מהמחלות הממאירות הקשות ביום הן סרטן הפה. סרטן הפה נמצא במקום השישי בשכיחות שלו מתוך המחלות הממאירות, והתמותה ממחלה כמו סרטן הפה עלולה להגיע ל50% תוך 5 שנים. יחד עם זאת, אם מגלים את המחלה בשלב מוקדם יחסית, אפשר להתמודד איתה בצורה טובה יותר, לטפל ואף לחזור לחיים, כך שגם כאשר מדובר על סוג הסרטן הזה, גילוי מוקדם יכול להציל חיים. ממש כמו שיש ניתוחים של שחזור שדיים אשר עוזרים לנשים לא להתייאש ולא לאבד את הנשיות שלהן, כך יש ניתוחים וטיפולים שונים שעוזרים לחולים בסרטן הפה לחזור לחיים ולשגרה שלהם.

גורמים וסימפטומים

הגורמים העיקריים למחלת הסרטן של הפה הם גורמים ידועים כמו טבק על צורותיו השונות, צריכה מוגזמת של אלכוהול, היגיינה גרועה מאוד של הפה והרס של השיניים, וגם חשיפה מוגזמת לשמש. כאשר מדובר על סרטן שנמצא בשפה התחתונה של הפה, לעיתים המומחים טוענים שזה עלול לנבוע מחשיפה מוגזת לשמש. לגבי הסימפטומים השונים, המומחים מציינים סימפטומים כמו כאב שמוקרן לאוזניים, דימומים, כיב או פצע שאינו נרפא ומחלים. לעיתים כאשר מדובר על סרטן בפה, ישנם גם שיבושים בדיבור וכדומה. חשוב להבין שבין אם מדובר על ניתוח שאפשר לעשות כדי להתמודד עם הסרטן בפה בצורה טובה יותר, יש בימינו הרבה יותר פתרונות לעומת מה שהיה קיים עבר.

להתמודד ולחזור לחיים

ניתוח של שחזור שדיים יכול לעזור מאוד לנשים לחזור לחיים השגרתיים שלהם, ובעיקר, הניתוח הזה יכול לעזור מבחינה רגשית ונפשית, והוא מהווה תמיכה טובה בחולה. כך גם מי שחלילה חולה בסרטן הפה, יכול להרגיש שהוא לא לבד, כי הוא באמת לא לבד. יש הרבה מאוד מקומות של תמיכה ועזרה, בין אם מדובר על קבוצות של ממש ובין אם מדובר על קבוצות בפורומים שונים. יש לא מעט קבוצות שמגישות עזרה ותמיכה לחולי הסרטן, והתמיכה הזו עוזרת להתמודד עם המחלות השונות בצורה טובה. חשוב לקבל טיפול שהוא גם ברמה הפיזית, כדי לעצור את התפשטות המחלה, אך חשוב מאוד לא להזניח את הצד הרגשי. חולה שמקפיד לתת מקום גם להתמודד הרגשית שלו, הוא חולה שיכול להגיע למצב שהוא מנצח את המחלה, כי אין ספק בכלל שחלק חשוב מההתמודדות עם המחלות האלה הוא רגשי, ויש לתת לכך מקום.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article35282.aspx