ט"ו בשבט חג לאילנות ולנטיעות
נכתב על ידי: cruuz
תאריך: 10/01/13

טו בשבט הגיע חג לאילנות

כמדי שנה גם השנה נחגוג את טו בשבט באמצעות נטיעות של עצים לאורך רחבי המדינה. בדרך כלל אנו זוכרים את טו בשבט מימי בית הספר שבהם המורות היו לוקחות אותנו לחצר בית הספר וכל אחד היה מקבל שתיל לשתול באדניות מסודרות.

היום שאנחנו כבר בוגרים כמעט ואין אנו עוסקים בפעילות הנטיעה של העצים ואנחנו בעיקר אוכלים פירות יבשים כאות לציון החג. למי שיש ילדים אז הוא בדרך כלל הולך לנטוע איתו כל מיני צמחים אם יש לו חצר וזאת על מנת להקנות לילדים את מנהגי חג הטו בשבט.

נטיעות לקראת השנה החקלאית החדשה

טו בשבט מסמל את תחילת השנה של החקלאות כמו שא' בתשרי מסמל את תחילתה של שנה חדשה. כל אחד מאיתנו זוכר דבר או שניים מחווית נטיעה שהייתה לו בעבר ויש כאלו שעד היום ממשיכים לעקוב אחר הנטיעות שלהם מאז שהיו ילדים קטנים.

נטיעות עצים חשובה לא רק בשביל ציון חג הטו בשבט אלא היא בעיקר חשובה מאחר והעצים שאנו נוטעים עוזרים בשיפור האוויר סביבנו. אז אם אתם רוצים אוייר טוב יותר סביבכם תשדלו לנטוע עצים וכך תתרמו למאמץ המשותף.

אנו מעודדים את כל נושא נטיעת העצים בחג טו בשבט העצים שנוטעים בחגי טו בשבט נשארים עומדים נטועים לאורך שנים על כי ישראלי תושב הארץ לצאת אל השטח ולנטוע עציטם בחג טו בשבט מאחר ואין עוז זמן שניתן לקנות בו עצים ולנטוע אותם ביערות קק"ל

הנטיעות של קק"ל ממוקמות באזורים שבהם חסרים עצים למדינת ישראל.היום ניתן לראות המון אזורים מיוערים שקק"ל החליטה לייער אותם והם כעת מלאים עצים מסוגים שונים.

http://www.kkl.org.il/tu-bishvat/

לסיכום, מומלץ מאוד לנטוע עצים, זו גם חוויה כיפית שלא יוצא לכם לעשות כל יום וזה גם תורם לשיפור האוויר אז מה רע כבר יכול לצאת מזה? תעשו מזה פסטיבל וצאו לנטוע עצים בין אם זה ליד הבית שלכם או בכל מיני נטיעות מאורגנות שמבצעת קק"ל או כל ארגון אחר. בהצלחה J


 
אודות המחבר

וילה בטוסקנה איטליה

מקווים לראות אותכם בוילה בטוסקנה

http://www.sanfabiano.com/indexis.php

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article35671.aspx