סרטן השד וכיצד מתבצע שחזור שד?
נכתב על ידי: שחזור שד
תאריך: 29/01/13

נדמה שכמעט לא תמצאו אדם אחד אשר איננו ירא ממחלה זו – הסרטן. לא פעם אנו שומעים על אנשים ידועים, על חברים או מכרים שחלו באחד מסוגי הסרטן, ולרוע המזל, חלק מסוגי הסרטן הם חשוכי מרפא. בכל מקרה, בדיקות מוקדמות ואיתור מוקדם של המחלה, יכול להציל חיים והחלמה מהמחלה. ישנם סוגי סרטן האופייניים רק לנשים, ואחד מהם הוא סרטן השד. סרטן זה הוא נפוץ למדיי ותוקף נשים רבות במגוון גילאים. על מנת למנוע אותו יש לעבור בדיקות תקופתיות, אשר יש ביכולתן להציל את חייהן של נשים רבות.

סרטן השד ושחזור איברים

ישנן נשים אשר מהלך המחלה שלהן הוא כה חמור, עד שהרופאים נאלצים לבשר להן בשורה קשה במיוחד. מדובר על הצורך לכרות את אחד משדיהן או אפילו שניים, וזאת על מנת שלא יופיעו גרורות נוספות ויסכנו את חייהן של החולות. מדובר על טרגדיה לא קטנה, שכן השדיים הם חלק בלתי נפרד מגופה של כול אישה. לא לחינם נשים רבות מבצעות ניתוחי הגדלת או הרמת חזה, יופיו של החזה יכול להעלות את רמת ביטחונן של נשים ולהעלות את דימוין העצמי. לכן, כאשר מדובר על כריתת שד, זוהי טראומה משמעותית ביותר, אבל יש לכך פיתרון, וכן, מדובר על שחזור שד. אם תבחרו את הרופא הנכון, רופא מומחה בתחום, בעל ניסיון ועבר מרשים בתחומו, תופתעו לדעת שהתוצאות אף הן מפתיעות ואף מצוינות, מה שיאפשר לכן להמשיך בשגרת חייכם הרגילה.

כיצד מתבצע השחזור?

גם כאן, כול מקרה לגופו. ישנם נשים שעברו כריתה חלקית של השד, וישנן נשים אשר עברו כריתה מלאה. השחזור גם תלוי בגודלו המקורי של השד. כאשר השד היה קטן מאוד מלכתחילה, השחזור עלול להיות מורכב יותר. שחזור השדיים הוא חלק מהותי מהליך שיקומה של כול אישה. אם אתן תוהות מתי מתבצע השחזור, אזי אין מדובר על תשובה חד משמעית. ישנן נשים הבוחרות לבצע את השחזור מייד עם תום ניתוח הכריתה, וישנן נשים אשר מעדיפות לבצע את השחזור בשלבים מאוחרים יותר, וכמובן, יש להתייעץ עם רופאים מומחים בתחום.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article36049.aspx