טיולים במכתש רמון
נכתב על ידי: ליאת ראובן
תאריך: 02/05/13

טיולים במכתש רמון

אזור המכתשים בנגב הוא אחד מאתרי התיירות היפים והפופולריים ביותר בישראל. אלפי תיירים מגיעים בכל חודש אל האזור בכדי לטייל במכתשים, ליהנות מבתי מלון וצימרים מיוחדים ולצפות בכוכבים. טיולים במכתש רמון מתאימים למשפחות עם או בלי ילדים, זוגות או קבוצות מטיילים. דרגת הקושי של המסלולים משתנה. נציין כי לקראת היציאה לטיול כדאי לאסוף מידע אודות השטח, להדפיס מפה, ללמוד את המסלול ולהצטייד בהתאם. אל תשכחו להביא אתכם מים, כובע, בגדים מתאימים, נעלי הליכה, תיק עזרה ראשונה, מצפן, מצלמה וארוחה קלה.

טיולים במכתש רמון עם לינה אפשר לארגן באמצעות אכסניות שפזורות באזור, בתי מלון, בתי הארחה בקיבוצים או לינת שטח. כמו כן, ניתן למצוא צימרים במצפה רמון ובאזור המכתש בחוות פרטיות למיניהן. אם החלטתם לבחור בלינת שטח חשוב לזכור כי לא בכל אזור הנגב ניתן יהיה לשהות גם בלילה. קיימות שמורות טבע שלא מאפשרות קמפינג, הדלקת אש או שהייה בשטחן לאחר רדת החשכה. פקחי שמורת הטבע מסיירים באזור במטרה לפקח על המתרחש ולסייע למטיילים. אם נתקלתם בבעיה נסו ליצור קשר עם נציג החברה להגנת הטבע באזור. הישמעות להנחיות הפקח מומלצת בכל עת. כאשר ישנן התרעות אודות שיטפונות ושאר סכנות הימנעו מכניסה לאזור.

טיולים במכתש רמון עם רכב

בעבור אלו שפחות מחבבים טיולים רגליים נוכל להציע אפשרות לטייל במדבר עם רכב פרטי, ג'יפים או אופנועים. לקראת הטיול ברכב חשוב לבחון היטב אלו מסלולים אכן מתאימים לכך. לא לכל האזורים תהיה לכם גישה גם ברכב. טיולי אופניים באזור המכתשים פופולריים מאוד גם כן. אם אתם נהנים מרכיבת שטח, הצטיידו בקסדה וזוג אופניים מתאים. במידת הצורך אפשר יהיה להשכיר זוג אופניים במושבים או מרכזי הרכיבה בדרום.

אזור מצפה רמון משמש נקודת מוצא להמון מסלולים. חכם יהיה להתחיל את הטיול במצפה רמון בשל האכסניות שממוקמות באזור, מרכזי התיירות וחנויות לרכישת מוצרי מזון מתאימים. אם תרצו להשאיר את הרכב באזור מצפה רמון תוכלו גם כן למצוא חניונים מתאימים. טיולים במכתש רמון יוצאים אל קניוני ורדית או ברק, נחל חווה, נחל נקרות ועוד. את המסלול המתאים ביותר כדאי לבחור בהתאם ליכולות והעדפות אישיות של המשתתפים.

השארת הרכבים ויציאה לטיול

שימו לב למזג האוויר

רגע לפני שאתם סוגרים את תכנית הטיול ויוצאים לדרך יש לבדוק את תחזית מזג האוויר באזור. חום כבד עלול להיות מסוכן. בימים מאוד חמים יש להצטייד במים, אמצעים להגנה מפני השמש ונעליים מתאימות. בתנאים של חום כבד כדאי לבחור במסלולים קצרים בלבד. פרט לחום הכבד יש לבחון גם האם צפויות באזור סופות חול או שיטפונות. שעות רדת החשכה והזריחה משמעותיות גם כן. בימים בהם השמש שוקעת בשעה מוקדמת יהיה עליכם להקדים לצאת לדרך. מטיילים שיוצאים לדרך בשעות הבוקר המוקדמות מצליחים ליהנות ממספר שעות של מזג אוויר נוח. בחודשי הקיץ החום הכבד מכסה את האזור כבר בשעות הבוקר וקשה יהיה להמשיך בטיול.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article37840.aspx