איך מתחילים בהליך – אם חלומכם תמיד היה ללמוד עיצוב אופנה?
נכתב על ידי: אבנר כהן
תאריך: 16/06/13

עיצוב אופנה הוא תחום מעניין במיוחד מבין תחומי העיצוב. הסיבה היא, שבניגוד לתחומי העיצוב האחרים, עיצוב האופנה הוא הכי קרוב לאמנות פרופר מבין העיצובים. הסיבה היא שהרבה מאד פעמים לקולקציות יש תפיסה "מניאקית", כלומר "לא כלכלית", ואף אחד לא באמת ילבש את הקולקציה. המטרה היא עיצוב לשם עיצוב, קרי אמנות לשם אמנות. ישנם סוגים רבים של עיצובים אך עיצוב האופנה הוא היצירתי והאישי ביותר. בשל כך, התחרות להתקבל ללימודי עיצוב, בדרך כלל בשנקר, הם גדולים מאד.

לימודי עיצוב אופנה

מכללה לעיצוב אופנה בארץ לא קל למצוא. יש מס' קטן של מקומות שמלמדים את המקצוע בצורה מסודרת, ומתוכם יש עוד מס' קטן אף יותר שנחשב טוב. המעצב המוצלח / המעצבת המוצלחת יסעו בוודאי לסטאז' בחו"ל, רצוי פריז, ולאט לאט יבנו לעצמם שם עד שיפתחו מותג משלהם. הרי כולם אוהבים בגדים, וידעו שאופנה היא תחום חשוב בתרבות הפופ של המאה ה-20 וה-21, ולכן, בגדים טובים תמיד יהיו בכל חנות שמחשיבה את עצמה.

תרבות הפופ של עיצוב האופנה – ובמיוחד מעצבי האופנה הגדולים – הם תעשייה רווחית מאד. התעשייה מגלגלת מיליארדים של דולרים בשנה, מעסיקה יצרנים וספקים רבים (למעצב יש עוזרים רבים, תופרים, חותכי גזרות, דוגמניות, חייטים, אנשי שיווק ופרסום ועוד ועוד). כל קולקציה זו חגיגה, ובדרך כלל יש 2-4 בשנה.

אז מה עושים?

אם רוצים להתקבל, צריך לעשות ספירת מלאי של בתי הספר הקיימים, ולהירשם לכולם. צריך להגיש תיק עבודות, להגיע לראיון אישי ואם התקבלתם, תתחילו לימודים של תואר ראשון בעיצוב אופנה. אגב, בניגוד לתחומי העיצוב האחרים, בלימודי האופנה לא כולם זכאים להגיש פרוייקט גמר. הפרוייקט, כמובן, היה והוצג – יושק בתצוגת אופנה שמסוקרת בכל העולם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38420.aspx