בשורה לבעלי העסקים זוגות העובדים יחד
נכתב על ידי: דורון עמית
תאריך: 12/11/13

נראה כי כמו שחשבנו ש-שר האוצר ושר הכלכלה יעשו פעולות למען העסקים הקטנים שזה למעשה המרכיב האנושי העיקרי שמחזיק את המשק הישראלי יזמים, בעלי עסקים ולמעלה מ-50% מהמועסקים בהם. אכן באמת בצעדים מדודים הדברים ייעשו.

אחת האחיזות שלי בכול אופן הייתה עצם היותו של השר בנט כ איש עסקים או שותף בחברת הייטק כאשר כול תחלואי הבירוקרטיה, המיסוי היו חלק פעיל מהלך ניהלו את המיזם שלו עצמו, עובדה זאת ביחד עם העובדה כי השר לפיד ישב בצומת תקשורת חשובה אשר גם הוא תקף את הבירוקרטיה והעוולות שעוברים עסקים בישראל הבנתי כי אכן פעילות נכונה בתחום המיסוי, ההיטלים, החוקים, האגרות והבירוקרטיה עלולים להשתנות.

כמי שנותן יעוץ עסקי אני רואה במהלך החודשים האחרונים אכן נעשו מספר פעולות למען עסקים קטנים, נראה לי כי הפעולות הללו עדין נשארו בגדר ההכרזות במדיה או שהיו חלק ממסע פרסום מתוקשר של עסקנים כאלה ואחרים אך מה שהתוודענו לו בתקופה האחרונה כי חישובי המס בשנת 2014 לבעלי עסקים העובדים יחד עם בני זוגם יהיה חישוב מס נפרד ולא חישוב מס מאוחד.

כ יועץ עסקי חישובי המס המאוחדים גרמו לאנשים העובדים ביחד חוסר צדק משווע מאחר ועלויות השכר לא היו שוות ובני הזוג נאלצו לתכנן את תקציב השכר שלהם ע"פ מה שהם מקבלים או מחליטים לקבל ביחד. אני לא רוצה לדבר כאן על החוסר שוויון ועל חוק לא מוצדק בעליל כי מקבלי שכר אפילו שהם בעלים של עסקים או מנהלים בחברות צריכים להשתכר כול אחד לפי תפקידו ומאמציו בארגון, החוק הישן והמיושן המוזכר רק גרם לאנשים לעשות קוסמטיקה בשכר שלהם ולהוציא כספים בדרכים אחרות מעסקם.

בכלל כאשר מצב העסקים נמצא במצב כפי שהוא היום בתקופה האחרונה או יותר נכון משנת 2008 אנו חייבים בעלי העסקים לתכנן את ההוצאות שלנו בקפידה, בשורה כזאת כי חלוקת המיסוי תהיה בין בעל לרעייתו כול אחד בנפרד זו בשורה אדירה לעסקים בישראל, וזהו ביטול חוק מס שיעשה רבות לעזרת העסקים בישראל.

כ יועץ שיווק אם הייתי יועץ שר האוצר לפיד ז


 
אודות המחבר

דורון עמית יועץ עסקי וגם מלווה בתחום הניהול, השיווק, המכירות, יועץ עסקי ויועץ שיווק

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article40556.aspx