פורטל ארגוני – מגוון יתרונות
נכתב על ידי: אוהד זמלר
תאריך: 22/01/14

פורטל ארגוני הוא אתר פנימי של ארגון שמכיל בתוכו ממשקים רבים, שנבחרים על ידי בעלי החברה או המנהלים הבכירים בה, בהתאם לאופי של ארגונם. אתר פורטל ארגוני הינו מערכת סגורה אשר פתוחה רק לעובדי הארגון, וניתן להיכנס אליה באמצעות הקלדה של שם משתמש וסיסמה. במאמר הבא נדבר על היתרונות של פורטל ארגוני עבור כל ארגון שמעוניין להתייעל, ולשפר את הקשר בין ההנהלה לעובדים בו.

הקלה ביורוקרטית

ארגון שמקל על העובדים מבחינה ביורוקרטית, נתפס בעיני העובדים בו כארגון שהולך לקראתם, ודואג להם. עובד שמקבל כל טופס שהוא צריך באמצעות פורטל ארגוני, ללא כל מאמץ, וללא צורך להגיע למחלקת משאבי אנוש, או לבקשו מחבריו לעבודה, ירגיש שבאים לקראתו ודואגים לצרכיו.

קבלת פידבקים מן העובדים

בפורטל ארגוני ישנה אפשרות לכך שהארגון יוכל לקבל פידבקים מן העובדים. מדובר במתן אפשרות לעובדי החברה לבקר את ההנהלה אם צריך, ולמחות על דברים מסוימים המתרחשים בו בחופשיות. לארגון לא תמיד נעים לשמוע את הדברים, אבל בסופו של דבר התועלת בכך היא גדולה, כיוון שכך גם מאפשרים לעובדים להשמיע את דעתם, וגם יש לארגון הזדמנות לדעת על דברים לא תקינים שמתרחשים בו, ולשפר אותם.

פרסום לוח אירועים

באמצעות לוח האירועים, העובדים יכולים להתעדכן על האירועים הצפויים להתרחש בארגון, הכשרות וקורסים שונים, משרות חדשות ועוד.

כרטיסים להצגות ומופעים

הפורטל הוא פלטפורמה מצוינת למכירת כרטיסים למופעים והצגות במחיר מוזל, ואפילו חבילות ודילים זולים לחופשות וטיולים.

פרסום של משרות

פורטל ארגוני הוא כלי מצוין עבור גיוס עובדים חדשים, או קיימים שמעוניינים להגיש מועמדות למשרה חדשה שנפתחה בארגון . ידוע שהמשאב האנושי שמגיע מתוך שורות הארגון הוא הטוב ביותר בשבילו, כי מדובר בעובדים שכבר הוכיחו את מקצועיותם. כמו כן ניתנת האפשרות דרכו לעובדים קיימים להמליץ על חבריהם לארגון במסגרת "חבר מביא חבר".פרסום משרות בפורטל הינו כלי נהדר עבור החברה, כיוון שדרך חבר מביא חבר או גיוס עובדים מתוך שורות הארגון היא לא צריכה לבזבז כסף וזמן על פרסום במודעות דרושים.

המאמר נכתב ביוזמת חברת Dreamview המציעה שירותים של בניית אתר קופונים ו – בניית חנות וירטואלית


 
אודות המחבר

אוהד זמלר

אודי כלי עבודה בירושלים

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41702.aspx