מס הכנסה לכם
נכתב על ידי: totach kidum
תאריך: 20/03/14

מס הכנסה נחשב בכל מקום בעולם כאחד הגופים הפחות אהודים בלשון המעטה כיוון שהוא נתפס כמי שגורם להוצאות שנתיות גבוהות לעצמאים ושכירים כאחד. כמובן שאת החלק שבו מס הכנסה עוזר למעשה לממן את מרבית הפעולות התפקודיות של המדינה אין מחשיבים דוגמת חינוך, שיטור, ניקיון וכדומה כיוון שמה שבאמת מרגישים הוא את הכיס ממנו יוצאים הכספים.

אחד הדברים הטובים היחידים הניתפסים ככאלו וקשורים למס הכנסה הוא זה של החזרי מס הכנסה המבוצעים עבור לא מעט שכירים ועצמאים מדי שנה בהתאם לקריטריונים שונים.

החזרי מס הכנסה מגיעים למי שעומד בפרמטרים שונים שניקבעו ע"י המדינה, ובין השאר:

  1. שינוי מצב משפחתי (גירושין, התאלמנות...)
  2. ילד עם ליקוי לימודים או נכות
  3. אזור מגורים עם הטבות מס
  4. חיילים משוחררים בתקופה שלאחר שחרור
  5. עולים חדשים
  6. תרומה למוסדות שונים
  7. אירוע רפואי קשה
  8. עבודה שאינה רציפה
  9. עבודה במספר מקומות עבודה שונים

החזרי מס הכנסה לא מקבלים מהמדינה באופן אוטומטי והמדינה אינה מחפשת למי מגיע ולמי לא. לעתים ניקבעים החזרים אוטומטית אך לא בשיעורים האופטימליים המגיעים לתושב.

על מנת למקסם את אפשרויות קבלת החזרי המס יש לפנות לחברות המתמחות בטיפול בנושאים הללו. חברות אלו יבקשו ריכוז של כל הניירת האפשרית ממכם ומה שלא תמצאו הם ינסו לשחזר באמצעות תוכנות שונות וחיבור שלהם למערכות כאלו ואחרות. הם יעשו את החישובים עבורכם ואם יימצא כי מגיע לכם החזר מס הכנסה הם יגישו את הניירת המדוייקת למס הכנסה בבקשת החזר זה.

בדרך כלל חברות אלו דורשות תשלום דמי טיפול ו\או אחוזים מערך החזר המס שיגבו עבורך. מדובר בד"כ בשיעור של כרבע עד שליש מסכום ההחזר. זה אולי נישמע יחס די גבוה לטיפול שכזה אך יש לזכור כי אם הם ימצאו לנכון שיבוצע עבורך החזר של עשרות אלפי שקלים שלא היית מקבל בשום דרך אחרת – בהחלט מגיע להם הנתח שלהם בעוגה. 

ריכוז מלא של כל העילות להחזרי מס הכנסה שונים תוכלו למצוא כאן:
http://www.iblazer-cpa.co.il/tax-refunds/how-to-get-more

 


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article42304.aspx