איך יכול יועץ מס לעזור לעסק שלך?
נכתב על ידי: דניאל דורמן
תאריך: 02/04/14

ייתכן ואתם יודעים, כי בעלי עסקים רבים אינם לוקחים רואה חשבון, אלא יועץ מס. מיהו יועץ כזה, וכיצד הוא יכול לסייע לעסק שלך? המאמר להלן יפרט בנושא.


מיהו יועץ מס


יועץ מס הוא חשבונאי אשר התמחה בייעוץ בענייני מיסים, לרבות מס הכנסה, ביטוח לאומי, מס ערך מוסף וכדומה. הוא עבר בחינות הסמכה מיוחדות מטעם רשות המיסים. הוא יכול לייצג כל בעל עסק בפני שלטונות המס, ולעשות עוד מגוון רחב של פעולות חשבונאיות, שיפורטו להלן.


הגשת דוחות למס הכנסה


יועץ מס יכול לסייע לך למלא ולהגיש עבורך דוחות למס הכנסה. לא מדובר בפעילות פשוטה, אלא בכזו הדורשת ידע מעמיק בתחומי החשבונאות והמיסוי. גם אתה יכול להגיש דוחות כאלו לבד, אולי בסיוע לשכת היעוץ של מס הכנסה, אך אין ספק כי אם  יועץ מס יסייע לך להכין את הדוחות ויגיש אותם עבורך, תשלם את סכום המס שבו אתה מחויב באמת על פי חוק, ללא שגיאות, אי הבנות, או טעויות למיניהן.


תכנון מס


עוד פן אשר בו ניתן להסתייע בשירותיו של  יועץ מס מוסמך הוא תכנון מס. משמעות הדבר היא כי יועץ המס יוכל לצמצם, במסגרת מה שהחוק מתיר, את נטל המס בו תהיה מחויב בשנה מסוימת, באמצעות שורה של פעולות חשבונאיות חוקיות. תכנון מס נכון יכול להוות יתרון כלכלי ופיננסי גדול לכל בית עסק, קטן או גדול.


יעוץ עסקי שוטף


מאחר ואיש מקצוע שהנו יועץ מס, מבין גם בייעול תהליכים עסקיים, מאחר והוא רואה את מכלול ההוצאות וההכנסות של העסק, הוא יכול להמליץ בפניך על שורה של תעדי התייעלות, שיגדילו את שורת הרווח, על ידי קיצוץ בהוצאות ואסטרטגיות להעלאת הרווחים. הוא גם יוכל לומר לך, אילו הוצאות עסקיות נחשבות כהוצאה מוכרת מבחינת מס הכנסה, ובכך להקל על החלטתך לרכוש ציוד או אמצעים, שיסייעו לך בהגדלת ההכנסה. ייעוץ עסקי שוטף שמספק יועץ מס מקנה ללקוחו שקט נפשי.


יצוג בפני רשות המיסים

בנוסף לכל אלו, יועץ מס גם מוסמך לייצג אותך בדיונים ובמשא ומתן מול רשות המיסים, במקרה הצורך. בצורה כזו, עומד לרשותך איש מקצוע שמבין את עבודתו היטב.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article42479.aspx