פתרונות אשראי חוץ בנקאי של Cal: כל האפשרויות
נכתב על ידי: מיכאל רומנסקי
תאריך: 27/06/14

המציאות הכלכלית של שנת 2014 מאלצת רבים מאיתנו לשנות את חוקי המשחק. כאשר הוצאות המחיה עולות, וכאשר המצב בחשבון הבנק הופך לנזיל יותר ויותר, עולה לא פעם הצורך להתבסס על פתרונות אשראי. בהקשר הזה, על רקע הקשיים שמערימים הבנקים, נראה כי האשראי החוץ בנקאי מקבל עדיפות בעיני לא מעט אנשים, ומסיבות ברורות.

חברת Cal, אחת מחברות האשראי הגדולות בישראל, החלה במהלך השנים להציע את שירותיה גם בתחום הפורה הזה. כיום, היא מציעה מגוון פתרונות אשראי, שנועדו לספק מענה לכל צורך של הלקוחות. אלו הם הפתרונות שמציעה החברה, נכון לעכשיו:

הלוואות

כשמדברים על פתרונות מימון, דומה כי הלוואות חוץ בנקאיות מקבלות את מלוא תשומת הלב. ואכן, סל השירותים של Cal בתחום רחב בכל קנה מידה. החברה מציעה הלוואות לכל מטרה, עד לגובה של 50,000 ש''ח. ההלוואות ניתנות על גבי כרטיס האשראי, בתשלומים נוחים (עד 60 תשלומים) וללא כל ערבים, והן מועברות תוך שלושה ימי עסקים לחשבון הבנק של מבקש ההלוואה.

הלוואה אקסטרה היא הלוואה חשובה נוספת, אשר גובהה, ללקוחות כל הבנקים, עשוי להגיע עד 40,000 ש''ח. מספר התשלומים בהלוואות אלה נע בין 12 ל-60, ולקיחתה ניתנת ללא כל ערבים או בטחונות, ובלי קשר למסגרת האשראי הנוכחית. מיני הלוואה, הסוג השלישי, ניתנות עד לסכום של כ-6,000 ש''ח, בשלושה עד שישים תשלומים.

חיוב חודשי: קבוע או פרוס?

מעבר לאותן הלוואות, מציעה Cal פתרונות אשראי נוספים. תוכנית החיוב החודשי הקבוע מבוססת על עיקרון פשוט מאד: הלקוח מגדיר מראש מהו סכום החיוב החודשי שלו, כאשר מרגע הבחירה יחויב החשבון שלו, מדי חודש, בסכום זה. כאשר סכום החיוב בפועל נמוך מהסכום המוגדר, ישלם הלקוח את הסכום הנמוך. כאשר הסכום גבוה מזה הנבחר, תועבר יתרת התשלום לחודש העוקב.

אפשרות אחרת היא לפרוס את החיוב החודשי לתשלומים, מה שמגדיל, כמובן, את השליטה בהוצאות, ומונע מצבים של יתרת מינוס. את הפריסה ניתן לעשות עד השעה 22:00 ביום שלפני מועד החיוב, כאשר תחילת התשלום מבוצעת החל ממועד החיוב הבא.

משיכת מזומנים

התוכנית הבאה שמציעה Cal היא תוכנית משיכת מזומנים בתשלומים. המהות העיקרית שלה היא לאפשר משיכת מזומנים במכשירים האוטומטיים באמצעות ופריסה של הסכום, על פי תנאי התוכנית תשלום עדיף - תוכנית נוספת של Cal, המאפשרת פרישת החיובים אל מול בית עסק לתשלומים קבועים ונוחים, שיחויבו מדי חודש, במועד חיוב הכרטיס, ואשר סכומם ייקבע על פי טבלת המדרגות שבאתר החברה.

ברמת העל, שירות משיכת המזומנים מאפשר משיכת מזומנים מבלי שעולה החשש מחיוב מיידי, או לחילופין מחריגה ממסגרת העובר ושב של חשבון הבנק.

כרטיס CalChoice

כרטיסי CalChoice מאפשרים לבחור איזה סכום לשלם מדי חודש. לאחר קבלת דף פירוט העסקאות החודשיות, ולפני שמתבצע החיוב בפועל, יכול הלקוח לבחור את הסכום שהוא מעוניין לשלם בחודש הנוכחי, מתוך סך ההתחייבויות הכלכליות שבכרטיס שלו. הדבר מאפשר גמישות, והתאמה למצב הפיננסי בכל רגע נתון.

קרדיט Cal

תוכנית קרדיט Cal היא תוכנית חשובה נוספת של החברה, וכזו המאפשרת לחלק תשלומים שבוצעו עבור קניות ל-18 או 36 תשלומים חודשיים שווים (בהתאם למסלול הנבחר). כל תשלום כרוך בריבית קבועה, הנקבעת על ידי הגורם המנפיק את הכרטיס הספציפי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43287.aspx