ביטוח רכב - למה לשים לב
נכתב על ידי: מיכאל רומנסקי
תאריך: 29/06/14

כמו כל מוצר ביטוחי אחר, גם ביטוח רכב נחשב למומלץ מאד והוא מוצע על ידי חברות הביטוח השונות בארץ. ביטוח רכב מציע למבוטחים כיסויים ביטוחיים חשובים ביותר, בין אם עבור הרכב עצמו ובין אם עבור הנהג שבו או נוסעיו. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח חובה, ביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג', כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.

מהו ביטוח חובה לרכב

מי שרוצה לרכוש ביטוח רכב ימצא מגוון רחב מאד של פתרונות, המותאמים לצרכים שונים. אולם, בכל הקשור לביטוח חובה, אין התלבטות. מדובר בביטוח שהוא בגדר חובה על פי החוק במדינה ונהג שנתפס נוהג ללא ביטוח כזה צפוי לקבל עונשים חמורים, לרבות קנס כספי. ביטוח חובה לרכב, המוצע כיום על ידי חברות הביטוח בארץ, כולל, במסגרתו כיסוי ביטוחי במקרה של פגיעה פיזית או נפשית כתוצאה מתאונה. בין אם מדובר בנהג שנפגע, בנוסעי הרכב או בהולכי רגל שהיו במקום בעת התאונה, ניתן לפנות לחברת הביטוח המבטחת כדי לקבל את הפיצוי המתאים. העלות החודשית שיש לשלם עבור ביטוח זה נקבעת בהתאם לגילו של הנהג ברכב, בהתאם לסוג הרכב וגם בהתאם להיסטוריית הנהיגה שלו. נהג שהגיש בעברו תביעות לחברת הביטוח או היה מעורב בתאונות, ישלם יותר מנהג שעברו נקי.

מהו ביטוח מקיף

לצד ביטוח חובה לרכב, מוצע ביטוח מקיף לרכב, שאכן נחשב למקיף במיוחד. ביטוח זה כולל במסגרתו שלל של כיסויים וגם אפשרות להרחבות שונות. ביטוח מקיף לרכב, ושלא כמו ביטוח החובה, מציע פיצוי במקרה של פגיעה ברכב המבוטח או ברכב צד שלישי. ביטוח זה מכסה את המבוטח במידה ורכבו נפגע כתוצאה מתאונת דרכים, כתוצאה מניסיון פריצה אל הרכב או אפילו במקרה של גניבה. חברות ביטוח רבות מעמידות לרשותו של המבוטח במקרים של נזק בלתי הפיך ברכב או גניבה, אפשרות לקבל רכב חלופי. הביטוח מציע כיסוי גם במקרים של נזקים העשויים להיגרם לרכב בשל שריפה, או בעקבות תנאי מזג אוויר קיצוניים, כמו ברד כבד, רוחות עזות, שיטפונות ועוד.

מה מציע ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' הוא ביטוח נוסף, המוצע גם הוא בשוק ביטוחי הרכב. ביטוח זה מציע כיסוי במידה והרכב המבוטח גרם נזק לרכב אחר או לרכוש אחר. מי שיש ברשותו ביטוח מקיף, איננו צריך לרכוש ביטוח צד ג' שכן הוא כולל כיסוי זה באופן אוטומטי. בדרך כלל רוכשים את הביטוח הזה בעלי רכבים ישנים מאד או כאלה שהחלפים שלהם נדירים במיוחד. עבור רכבים אלה יש לשלם על הביטוח המקיף סכום גבוה במיוחד, ובחירה של ביטוח צד ג' יכולה להיות אפשרות זולה יותר. חשוב לזכור שביטוח צד ג' איננו מכסה במקרים של פגיעה ברכב המבוטח עצמו או במקרים של פגיעה פיזית.

רגע לפני שרוכשים את הביטוח

שימו לב. לפני שאתם רוכשים את הביטוח לרכב, הקפידו לערוך סקר שוק מקדים והשוו בין כמה פוליסות שונות. השוואה כזו תחשוף אתכם לשוק הביטוחים ותאפשר לכם לקבל מושג כללי לגבי המחירים הנדרשים עבור כל אחת מהפוליסות. בנוסף, תוכלו גם לבדוק אילו תנאים מוצעים במסגרתה של כל פוליסה ואילו הרחבות ניתן להוסיף.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43297.aspx