למה כל עסק חייב שירותי מחשוב?
נכתב על ידי: רותם וובז
תאריך: 30/06/14

ההתפתחות בנושא המחשוב בעולם כולו הביאה למצב שבכל עסק היום יש לפחות מחשב אחד, אם מדבר בצלמי וידאו, או במספרה היום כל אדם משתמש במחשב לצורכי העסק שלו, גם החיים הפרטים שלנו מתועדים במחשב באמצעות תמונות או ברשתות החברתיות. אך שמדובר העסק המידע שנישמר על גבי המחשב הוא חשוב להמשך אורך חיי העסק בצורה תקינה.

לעוד מידע אודות שירותי גיבוי שונים הקיימים היום לחצו כאן.

חברות שירותי מחשוב קמו מתוך הצורך להגן על המידע של העסק במחשבים. כמו שכל עסק היום צריך מערכת הגנה נגיד פריצות של גנבים הכוללת אזעקה ושמירה. כל גם המידע שעל גבי המחשבים בעסק צריך הגנה מפני פריצות והחדרת וירוסים לצורך ריגול תעשייתי. כחלק ממערך שירותי מחשוב לעסקים מציעות החברות חבילות של פתרונות מחשוב המותאמות לצרכים של העסק. לדוגמא: ניקח לצורך העניין די ג'יי שעובד באירועים ובברים. הדי ג'יי מכין סטים של מוזיקה מראש לאירוע מסוים או לבר מסוים. אם מדובר בחתונה סביר להניח שהוא ישב עם הזוג לפני והם אמרו לו איזה סוג מוזיקה הם מעדיפים באירוע ואם יש שירים ספציפיים לחופה או לריקוד הסלואו. הכל רשום לו על גבי המחשב ושמור בקבצי מוזיקה שהוא הכין. אם אותו די ג'יי יאבד את המחשב או תהיה בו תקלה כלשהי שגרום נזק למידע שבו הרי שהוא מסכן את עבודתו מול הלקוחות, וכן את המוניטין שלו בתחום.

לכן חברות של שירותי מחשוב חשבו על פתרון של גיבוי בענן, בגיבוי נעשה על ידי שרתים חיצונים בין 2-3 שרתים, החומר מוצפן ומקודד ורק אדם בעל הרשאות וסיסמא יכול להיכנס למידע ולחמורים המגובים. הגיבוי נעשה באופן אוטומטי. כל שלא צריך מכשור יקר ומסרבל. רק לעדכן כל פעם שיש מידע חדש.

פתרונות מחשוב מורכבים משני אופנים, חומרה ותוכנה. כאשר החברות למעשה מעבירות הדרכה מסודרת לכל מנהלי הארגון לגבי תפעול נכון, ואבטחת מידע בארגון, מעבר לכך יש תמיכה 24 שעות, ניתן לפתור את רוב התקלות בצורה טלפונית על ידי תומך מקצועי שמתחבר אך המחשב שלנו און ליין, בזמן השיחה ובודק את מקור הבעיה.

כמו כן חברות שירותי מחשוב מעניקים לווי לרכישת חומרה ותוכנה לעסק וכמובן רישיונות מתאימים לתוכנות.

לכל השירותים המוצעים היום בתחום שירותי מחשוב לעסקים בקרו באתר החברה complit שירותי מחשוב לעסקים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43321.aspx