ספסלי ספרים
נכתב על ידי: centrifogo
תאריך: 24/08/14

החל מחודש יולי ועד ספטמבר הקרוב, תערך בלונדון תערוכה מיוחדת במינה. התערוכה מציגה ספסלים אשר עוצבו בהשראת נובלות וספרי ילדים פופולאריים. במהלך חודשי התערוכה חמישים ספסלים מעוצבים בהשראת ספרים יוצבו ברחבי העיר. הספרים ברובם מציינים את המורשת הספרותית העשירה של לונדון. הספסלים ברובם עוצבו על ידי אומנים מקומיים. מבין העיצובים תוכלו למצוא את מרי פופינס, הדוב פדניגטון, שרלוק הולמס ואפילו ג'ימס בונד. בסופה של התערוכה הספסלים יוצעו למכירה וההכנסות ישמשו לחינוך לקריאה. התערוכה נקראת באנגלית books about town.

מבין הספסלים המוצבים ברחובות לונדון תוכלו למצוא את:

יומנה של ברידיג'יט ג'ונס – האמנית פאולה ברסל יצרה את הספסל בהשראת הספר יומנה של ברידג'יט ג'ונס. חלקו העליון של הספסל מציג את דמותה בסלון הביתי וחלקו התחתון מציג קטע מדף יומן.

דר סוס – דר סוס הוא דווקא מאייר וסופר אמריקאי. הוא כתב 46 ספרי ילדים, מבין המפורסמים שבהם החתול תעלול. הספסל המעוצב בהשראתו מציג מבחיר מדמויותיו. זהו אחד הספסלים החביבים עליי מבין כולם.

איך לאמן דרקון – הספר אשר היה גם השראה לשני סרטים שימש השראה לספסל זה. הספסל מציג דמות של דרקון יורק אש על רקע של צבעים קרים.

1984 – גם ספרו של ג'ורג' אורוול קיבל את אחד הספסלים.  אתם מוזמנים לשבת על הספסל ולתהות האם ספרו של ג'ורג' אורוול חזה את הנולד.

באתר האינטרנט של התערוכה תוכלו למצוא מפות המציגות את מיקום הספסלים ברחובות לונדון. הספסלים מוקמו במספר מסלולים בעלי משמעות. איזור בלומסברי, כאשר אתם צועדים באיזור זה יתכן שאתם דורכים ממש במקום בו צעדו הסופרים עצמם לפני שנים והיום מוצגים שם ספסלים בהשראתם. גרינוויצ' – האיזור הוכרז כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו ושם ניתן לראות את הספסלים המציגים את המורשת התרבותית של לונדון. איזור הסיטי – מרכז העסקים והפיננסים של לונדון נותן לנו הצצה לאתרים אשר היו הרקע לסיפורים שונים. תוכלו לשוטט באיזור לגלות פארקים חבויים לצד מבנים היסטוריים בעודכם תרים אחר ספסלים . איזור הריברסייד – שם תוכלו למצוא את מיטב הספרים האיקוניים של התרבות האנגלית.

מבין האמנים אשר עיצבו ספסלים עבור התערוכה ניתן למנות את אנדריאה ג'וסף, בת' קוינטון, ג'רמי בנקס ועוד רבים אחרים. רשימת האמנים המלאה מוצגת באתר האינטרנט של התערוכה.

תערוכת הספסלים של לונדון היא בהחלט אטרקציה חביבה על תושבי לונדון ועל המבקרים הרבים בה. ניתן ללכת באחד המסלולים ולהינות מרחובותיה של לונדון, האתרים ההיסטורים והמבנים המפורסמים, בעודכם מגלים ספסלים אשר הוצבו בהשראת הספרים האהובים עליכם או האומנים האהובים עליכם אשר התנדבו לעצב ספסל. במידה ואתם מבקרים בלונדון הקיץ מומלץ לבקר בתערוכה, למעשה אי אפשר להתחמק ממנה מכיוון שהיא מוצבת במקומות מרכזיים. התערוכה תימשך את ה -15 בספטמבר וניתן להסתכל באתר האינטרנט של התערוכה למידע נוסף.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43858.aspx