השלבים בפיתוח קריירה בתעשיית הבידור
נכתב על ידי: מיכל ז
תאריך: 01/10/14

גם היום, כל אימא הייתה רוצה שהילדים שלה יהיו בעלי מקצוע מוערכים במקצועות נחשבים, כמו רפואה, עריכת דין, ראיית חשבונות וכדומה, אף על פי שהמצב בשוק אינו מזהיר עבור מקצועות אלו, לפחות לא בשנים הראשונות.

אבל אתם החלטתם שאתם רוצים להתנתק מהשגרה ולהיות חלק ממשהו מיוחד- תעשיית הבידור. מדובר בתעשייה קשה במיוחד, מאוד תחרותית ולפעמים גם מאכזבת, אלא אם כן יש לכם את הכישרון הנדרש ואם אתם פועלים לפי השלבים.

השלב הראשון בפיתוח קריירה בתעשיית הבידור הוא כמובן לרכוש מיומנות בתחום הספציפי בו אתם מעוניינים. לדוגמא, אם אתם רוצים להיות שחקנים, לכו לסדנאות משחק; יותר טוב, בחרו מתכונת לימודים אינטנסיבית של כמה שנים בבית ספר למשחק מוערך ומוביל בתחומו.

במקביל ללימודים, כדאי לכם לחפש הזדמנויות להתנסות וליישם את כל הדברים שאתם לומדים, כך שתוכלו לקבל פידבק, לראות מה אתם עושים נכון וגם ללמוד באילו דברים אתם יותר חלשים וצריכים להשתפר.

אחרי הלימודים וההתנסויות בכל מיני עבודות זניחות, הגיע הזמן לקחת את הדברים קדימה. בשלב הזה, אתם צריכים לחפש לכם אמרגן. משרדים כמו גלובוס ייצוג אמנים ומשרדים אחרים, קטנים וגדולים, יכולים לעזור לכם לפתח ולמנף את הקריירה שלכם. הצורך באמרגן הוא גלובאלי ונכון לגבי כל אמן- שחקנים, זמרים, דוגמנים וכן הלאה. בלעדי אמרגנים לא תוכלו לדעת על עבודות פתוחות שמתאימות לכם וכמעט תמיד מלהקים, מפיקים וכדומה לא יקבלו אתכם לאודישנים ללא הפנייה של אמרגן.

אם כן, ייצוג של אמרגן הוא שלב הכרחי. כאן יש לציין שמציאת אמרגן היא תהליך לא פשוט. יש ברי מזל שאמרגנים רודפים אחריהם ואף נלחמים בינם לבין עצמם כדי לייצג אותם. אבל רובכם תצטרכו לעבור בכמה משרדים עד שתמצאו משרד שירצה לייצג אתכם. היאזרו בסבלנות ואל תתנו לתשובות שליליות מצד משרדים כאלו ואחרים לייאש אתכם או חלילה לפגוע לכם בביטחון.

השלב הבא כולל הרבה המתנה... האמרגן ייצור אתכם קשר ברגע שישמע על עבודות שמתאימות לכם. מומלץ להיות זמינים בכל עת כדי שמישהו אחר לא יקבל את העבודה במקומכם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44195.aspx