טיפים לרכישת מסור שולחן ולשימוש נכון בו
נכתב על ידי: אוהד זמלר
תאריך: 20/10/14

מבין כלל המסורים הקיימים, מסור שולחן הינו המסור המשוכלל והמעניין ביותר שישנו. מסור שולחני הוא מסור שמאפשר לחתוך באופן מדויק פלטות ומשטחים משלל סוגים של חומרים כגון עץ, אלומיניום ועוד. מהירותו של להב הדיסק של המסור השולחני הינה מהירות גבוהה באופן יחסי, מה שמאפשר לו להתמודד ביעילות ובדייקנות עם אותם משטחים ופלטות שמנוסרים על ידו.

מסור שולחן מוצב בדר"כ מעל מיתקן קבוע ולעתים על מיתקן נייד, ומנסרים אתו באמצעות דיסק ייחודי המורכב עליו. במאמר הבא יובאו טיפים לשימוש ורכישה נכונים של מסור שולחני.

טיפים לשימוש ורכישה של מסור שולחני

· זהירות- כאשר מנסרים באמצעות מסור שולחן יש לנקוט באמצעי זהירות, וחשוב מאוד לקרוא את הוראות הבטיחות אשר מצורפות אליו. בנוסף, יש לדאוג לכך שכל חלקי המכשיר יהיו מחוברים כראוי, ושהמסור יתאים לסוגה של העבודה אותה אתם מתכוונים לבצע. כמו כן, יש להיזהר מרתע של הפלטה או המשטח שאתם עובדים עליו, היות ורתע (Kickback) של המשטח עלול לפגוע הן בכם והן במסור השולחני.

· בחירת להב- כאשר בוחרים להב של מסור שולחני לעץ כגון מסור שולחן מקיטה יש לשים לב לשני דברים- גודל הלהב והחומר ממנו הוא מורכב. אם התקציב שלכם מוגבל או שזה המסור השולחני הראשון אותו אתם קונים, מסור שולחן עם להב דיסק שיש בו שילוב של מספר חומרים הינו הדבר שיתאים עבורכם, ועם מסור כזה תוכלו לחתוך כמעט את כל מה שתרצו. שימו לב- שימוש בלהב שהינו גס יתר על המידה עלול להעיף שבבים בעת חיתוך החומר, ושימוש בלהב דק מדי כאשר חותכים עץ, יכול לגרום לשריפה של העץ ולפגיעה במסור השולחני.

· מותג מוכר- ישנם הרבה מותגים שמייצרים מסור שולחני לעץ עם מתקן קבוע או נייד. החברות המובילות והמוכרות מוכרות מסורים שולחניים איכותיים ומשוכללים שכוללים תוספות מצוינות כגון מתקנים עבור איסוף של השבבים או חיבור לסרגלי סימון ולשואבים. רכשו מסור שולחן של חברה מוכרת כגון מסור שולחן מקיטה, וכך תוכלו ליהנות ממסור בטיחותי אשר יחזיק הרבה זמן, ושהאחריות עליו תהיה אמינה.


 
אודות המחבר

אוהד זמלר

אודי כלי עבודה בירושלים

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44311.aspx