שאיבת שומן לעיצוב הגוף
נכתב על ידי: ubebig@gmail.com
תאריך: 25/10/14

שאיבת שומן מאפשרת לנו ליהנות מעיצוב מרשים של הגוף אך חשוב לדעת כי ההליך אינו מהווה חלופה להורה במשקל ולשמירה על אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית והרגלי תזונה נכונים ובריאים. במהלך הטיפול שואבים שומן שנמצא בין השריר לעור ובאמצעות הליך השאיבה ניתן להקטין את ההיקפים של ריכוזי השומן באזורים מסוימים בגוף, כאשר לרוב מתקדמים באזורים גוף שאינם נמצאים בפרופורציה לאזורי גוף אחרים. אגב, בשומן ששואבים ניתן להשתמש לעיצוב אזורים אחרים בגוף כמו הגדלת השדיים, מילוי אזורים בפנים או עיצוב העכוז.

איזון הפיזור השומני בגוף

הליך שאיבת שומן אינו מתאים לכל אחד ומטרתו לאזן את הפיזור השומני בגוף ולעצב את הגוף מחדש. כיום יש טכניקות חדשניות באמצעות מכשור מתקדם המקרין גם גלי אור שנועדו להמסת השומן או טכניקה חדשה של המסת שומן בקור ולאחר מכן שואבים אותו החוצה ויש מכונות באמצעות מזריקים נוזל פיסיולוגי שמטרתו להפריד את השומן מנוזלים אחרים וכך ניתן להשתמש בשומן ולהזריק אותו באזורים אחרים בגוף. על מנת לשאוב את השומן ביעילות חשוב לפנות לרופא מקצועי ומנוסה בתחום או למרפאה מקצועית המציעה שיטה זו. במהלך השאיבה מסמנים את האזורים בגוף מהם מעוניינים לשאוב שומן ובהתאם למכשיר בו משתמשים חותכים חתכים קטנים ומחדירים נוזל פיסיולוגי להפרדת השומן מנוזלים או ממיסים את השומן באמצעות אולטרא סאונד ושואבים את השומן החוצה. באזור ממנו שואבים נהוג להזריק חומרי אלחוש והרדמה ובמקרים בהם מבצעים שאיבה באזורים נרחבים נהוג לבצע הרדמה חלקית או מלאה.

החלמה לאחר הניתוח

לאחר ניתוח שאיבת שומן יש ללבוש חגורת לחץ מיוחדת המתאימה לאזור ממנו שואבים את השומן. את החגורה יש ללבוש כחודש ועל מנת להקל על הנפיחות לאחר הניתוח ניתן לעסות את המקום במשך מספר ימים ברציפות, העיסוי תורם גם להפחתת הכאב. חשוב לדעת כי הליך השאיבה מקובל ופולארי וניתן לשלבו בניתוחים פלסטיים אחרים כמו מתיחת בטן. את הניתוח מומלץ לבצע לפני גיל 40 כאשר העור עדיין אלסטי. משך הניתוח כשעה עד שעתיים ולאחר כחודש ניתן להתחיל לראות את התוצאות אך חשוב להקפיד על אורח חיים תקין על מנת לשמור על תוצאות הטיפול.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44365.aspx