טכניקות לביצוע פילינג בינוני
נכתב על ידי: ubebig@gmail.com
תאריך: 02/11/14

נהוג לחלק את מגוון טיפולי הפילינג למספר רמות טיפול כשהמרכזיות שבהן הן פילינג קל, פילינג בינוני ופילינג עמוק. ההבדל בין סוגי הפילינג השונים היא עוצמת ההשפעה שלהם על העור, ובהתאם לכך התוצאות. אין זה אומר שככל שעוצמת הפילינג היא נמוכה יותר כך היא פחות יעילה, אלא שכל עוצמת פילינג מיועדת למטרה שונה. כך למשל, על מנת להביא את העור למצב בריא וטוב יותר בשלב ראשוני, יתבצע טיפול עמוק, אחת לתקופה יתבצע פילינג בינוני לפנים ואת התחזוק השוטף ניתן לעשות באמצעות פילינג קל.

התאמת הטיפול למטופל

כאשר אנחנו מדברים על עוצמת פילינג ברמה בינונית, אנחנו מדברים על טיפול המבוצע על ידי מריחת תכשירים המכילים חומרים החודרים אל מתחת לשכבת העור ויוצרים את האפקט הנדרש של קילוף, ליטוש ומיצוק עור הפנים. ישנן מספר טכניקות לביצוע הפילינג, והבחירה בטכניקה המתאימה צריכה להיעשות על פי מגוון שיקולים, ביניהם יעילות עבור המטופל הספציפי, עלות, משך זמן הטיפול, חיבור אישי של המטופל עם סוג הטיפול וכדומה.

טכניקת חומצה אצטית טרי כלורית

טכניקה ראשונה מבוססת על טיפול באמצעות חומצת TCA שהיא חומצה אצטית טרי כלורית. החומצה משולבת בתכשיר הפילינג בריכוז הנע בין 20% ל-70% בהתאם לאפקט הנדרש, ובהתאם למצב עור המטופל. עוצמת ההשפעה של התכשיר והצלחת הטיפול תלויה בריכוז שבו נעשה שימוש, במספר הפעמים שמורחים את התכשיר על עור הפנים, ובעוצמת ומשך זמן השפשוף המופעל על העור יחד עם התכשיר.

טכניקת פנול ופילינג באמצעות לייזר

טכניקה נוספת לביצוע פילינג בינוני היא טכניקת פנול. פנול הוא חומר כימי בעל ריאקציה חזקה, המיועד לבצע את אותה הפעולה כמו כל פילינג אחר. יחד עם זאת, מדובר בחומר חזק המגיע בדרך כלל בצורת נוזל, ולכן יישום טכניקה זו חייב להתבצע באמצעות איש מקצוע מיומן, המכיר היטב את העבודה עם התכשיר ואת כללי הזהירות שיש לנהוג בו. כמו כן, ניתן לבצע פילינג ברמה בינונית גם באמצעות לייזר שיודע לבצע עבודה מרוכזת ברמת התא, ובצורה עוצמתית ומדוייקת מבלי לגרום נזק לתאים שכנים. הבחירה בין האפשרויות השונות היא בחירה אישית של המטופל ומקצועית של המטפל.

טכניקה חדשה , עדכון לשנת 2017 - מזותרפיה

טכניקה נוספת שכדאי להזכיר במאמר היא טיפול מזותרפיה . ציטוט הלקוח מתוך האתר של מוניקה פכטר , אשר לה נסיון רב בשיטה המתקדמת "מהות טיפול מזותרפיה היא החדרת חומרים מזינים - פפטידים, ויטמינים, מינרלים, וחומצות שונות אל הדרמיס - השכבה השנייה של העור, מקום שהקרמים לא יכולים להגיע אליו. קומפלקס של כ- 30 מרכיבים מזינים את העור, מעודדים את חידוש תאי העור, מעוררים את ייצור הקולגן ומאיצים את קצב חילוף החומרים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44434.aspx