איך קידום אתרים אורגני יראה בשנת 2015?
נכתב על ידי: ליאת מ
תאריך: 05/01/15

 

כעסק קידום אתרים וותיק אנו חיים ונושמים את התחום שנים רבות הן כמקדמים והן כגולשים רגילים.
כאמור, שנת 2015 (לדעתנו האישית) לא תביא עמה איזה חידוש יוצא דופן אלא רק התחזקות של מגמות קיימות, אותן מגמות אנו לוקחים בחשבון בעת עריכת אסטרטגיית קידום אתרים מחודשת שאנו עורכים לכל קהל לקוחותינו (ללא יוצא דופן כחלק ממתן השירות שלנו ושאיפתנו למצוינות הן בקידום והן מבחינת שירותיות). אז כיצד אנו עומדים לקדם אתכם השנה? בואו אחרינו לפסקה הבאה.

פרסום באינטרנט באמצעות קידום אורגני

כפי שאמרנו תחילה – קידום אתרים אורגני מקצועי ויעיל צריך להיעשות על פי מגוון של פרמטרים תוך כדי התחשבות ויציאה מנקודת הנחה שבאינטרנט, כמו באינטרנט, הדברים משתנים והקרוסלה שנקראת מנועי החיפוש – אף פעם לא עוצרת. רגע לפני שאתם מקבלים סחרחורת, תנו לנו להושיט לכם את היד ולהוריד אתכם מהקרוסלה ולתת לכם לשבת בצד ולהבין מדוע קידום אורגני עדיין נחשב לעמוד התווך המרכזי בשיווק האינטרנט.

אם אנו נדברים על "לידים" (מושג שקיבל חיזוק משמעותי בשנים האחרונות והפך לחביב הקהל של בעלי עסקים) הרי שקידום אורגני משמעותו היא הבאת לידים מדויקים לבעל העסק, כלומר, אם לדוגמא ברשתות החברתיות צריך להתחיל "לצוד אחר" לקוחות פוטנציאליים, הרי שבקידום האורגני אלו מגיעים לבד אך עם זאת השינויים הקרבים ישימו את הדגשים על הדברים הבאים.

ראשית כל, מהפכת הסלולר. כן חברים, אנו יודעים, היא ממזמן כבר קיימת אך מנועי החיפוש הולכים לשים לה דגש הרבה יותר משמעותית ולכן הקידום האורגני הולך להתאים עצמו לכך. כיום כולנו מבלים שעות רבות לא רק מול המחשב אלא גם אל מול הפלאפון המתקדם שלנו, אייפד וכיוצא מכך ולכן התוכן חייב להיות נגיש, קריא ונוח לכל המכשירים הללו. אנו מבעוד מועד יוצרים לקהל לקוחותינו אתרים "רספונסיבים" (כלומר, תומכים ומגישים לכל סוגי המסכים) – חשוב לנו לא לאבד אפילו לא גולש אחד שיכול להפוך ללקוח פוטנציאלי.

אנו לא נבזבז כאן זמן על קלישאת "התוכן הוא המלך", אין חדש תחת השם כאן אך על מנת להצליח במגמת הקידום של השנה החדשה התוכן חייב להיות קצת יותר מקורי כי...היי, בוא נאמר את האמת – יש כמוהו בכמויות כאן! אנו עובדים עם טובי הכותבים, כאלו ששוברים את הראש פעם אחר פעם כיצד להפוך את התוכן שהם יוצרים לבעל ערך מוסף ולא כזה שמפרסם פרטים טכניים משעממים שבסופו של יום פשוט לא אומרים לגולש את מה שהוא צריך ורוצה לשמוע:"למה שהמוצר/שירות אלו יעניינו אותי?!, אני יכול להסתדר בלעדיהם?!" ענית את התשובה לא? איבדת לקוח.

נקודות בונוס על נגישות

הקידום האורגני כבר לא נקבע רק על פי מדדים של כמה קישורים החלפת וכמה תוכן כתבת (כמובן שיש להם מקום של כבוד בתחום הנ"ל) אך כיום נגישות לבעלי מוגבלויות באתרים מזכה את האתרים בנקודות וחשובה מאוד בכל הנוגע להליך קידום אורגני שהרי בעלי מוגבלויות שיכנסו לאתר שאיננו יהיה נגיש ונוח להם – יאבדו גולש וגרוע מכך – לקוח פוטנציאלי ולכן חשוב בעת בניית אתר לשים דגש על כך.

נגישות באה לידי ביטוי על ידי אותיות גדולות, רקעים נוחים ובעיקר נכונים, סוגי גופנים, שימוש מוגבר לא רק בתוכן אלא שילוב גם של תמונות ובעיקר – סרטוני שמע. אלו לא רק משדרגים את חויית הגלישה אלה תורמים ברמת הקידום האורגני וכן, גם ברמת הנוחות לגולש.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article45087.aspx