הרחקת יונים מגגות רעפים
נכתב על ידי: ענבל פלוס
תאריך: 09/03/15

על רב הבתים הפרטיים בישראל ניתן לראות גגות רעפים. גג הרעפים נפוץ במיוחד ביישובים ובקיבוצים אך לא רק וכמעט על כל גג רעפים ניתן למצוא כיום יונים. היונים חודרות אל גג הרעפים, מתבייתות על אזור מסויים, ומתחילות את תהליך הקינון. תהליך הקינון כולל כניסה ויציאה באופן רצוף לאיסוף זרדים, חלקי ענפים או כל פריט אחר שיועיל בבניית הקן. שלב האיסוף יבטיח לכם גג עמוס בלכלוך ויבטיח ליונים קן מושלם לגידול דורות רבים של גוזלים. בתם פרויקט הבנייה, יחל פרוייקט ההתרבות. היונה היא עוף נאמן. היא מונוגמית וחיה את כל חייה משלב הבגרות המינית עם בן זוג קבוע. זוג היונים המאוהבים מביאים את הביצה הראשונה (לעיתים אפילו שתיים) ודוגרים עליה על לבקיעתה. מרגע בו מגיח הגוזל לאוויר העולם, היונים יחד מזינים אותו, מגדלים אותו ושולחים אותו לחופשי וחוזר חלילה.

הרחקת יונים מגג רעפים נחוץ במיוחד אם אתם רוצים להימנע ממפגעים רבים כמו לכלוך, רעש בלתי פוסק וצחנה אדירה, אך מלבד זאת חשוב לדעת כי היונים מביאות איתן נזקים גדולים יותר כמו מחלות קשות, אלרגיות וקרציות, כינים ופרעושים העשויים לפגוע באיכות החיים. הרחקת יונים לצמיתות תתבצע בצורה יסודית שתבטיח כי היונים לא יחזרו שוב. מומלץ להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בתחום על מנת להרחיק את היונים לצמיתות ולהתקין עזרים להרחקת יונים בצורה מקצועית ויעילה שתבטיח עמידות גם בתנאי מזג אויר קיצוני ותבטיח יציבות לאורך שנים.

מספר דברים שחשוב לשים עליהם דגש בהרחקת יונים:

1. בביצוע הרחקת יונים חשוב להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בתחום על מנת למנוע נזקים עתידיים.

2. בביצוע הרחקת יונים מגובה, יש להקפיד לשכור שירותי מרחיקי יונים מקצועיים המוסמכים לעבוד בגובה.

3. לאחר הרחקת היונים ולאחר כיתור האזור המיושב, יש לנקות ולחטא היטב את האזור על מנת להימנע מהתפשטות והתרבות חיידים וטפילים.

4. בכל שלב, יש להרחיק את היונים בצורה הומאנית אשר תבטיח את שלומן!


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article45580.aspx