מזותרפיה
נכתב על ידי: כתיבת מומחים
תאריך: 26/03/15

מזותרפיה הינה שיטת טיפול המבוססת על הזרקת מנות קטנות של חומרים שונים, כדוגמת חומרים הומאופתיים, בצורה תת-עורית או שטחית. ההזרקה מתבצעת לאזור המיועד או בסביבתו הסמוכה. בתחום הרפואה האסתטית משמשת שיטת המזותרפיה כדי לטפל בהשפעות ההזדקנות על העור. ניתן להיעזר בה כדי לתקן סימני הזדקנות באזורים שונים, לביצוע מתיחות עור, להרמת עור נפול בחלקי גוף שונים, לשאיבת שומן, לטיפול בסנטר כפול, בצלוליטיס ובאקנה ובצלקות כתוצאה מהפצעים.

תוצאות חיוביות

בעזרת טיפולי המזותרפה ניתן להגיע לתוצאות חיוביות רבות. ניתן לשקם את רמת הנוזלים בעור, להאיץ את תהליך החידוש של תאי העור, לשחזר את מרקם ומראה העור, להביא ליצירת כלי דם חדשים, לשקם סיבי קולגן ואלסטין, להעלות את רמתה של החומצה היאלורונית אשר סופחת נוזלים ולנטרל רדיקלים חופשיים. כתוצאה מכל אלה, תהליך הצערתו של עור הפנים מואץ וחוזרים הברק, המוצקות והסומק הטבעי. הקמטים הבולטים נהיים רכים יותר והקמטוטים נמתחים ונעלמים. עור הפנים מתוח יותר כולו ונפטרים גם מכתמי הפנים. תהליך ההזדקנות מואט.

מה הם היתרונות בטיפולי מזותרפיה

עקב אופיים הפיזיולוגי של טיפולי מזותרפיה ומכיוון שהרכיבים מוזרקים ישירות לתוך העור, זהו טיפול יעיל אשר מפיק תוצאות הנשמרות זמן רב. הרכיבים המוזרקים לעור נשמרים בו למשך זמן ארוך. טיפול קבוע במזותרפיה מאפשר כמות מופחתת של הזרקות בכל אחד מו הטיפולים ומינונים נמוכים יותר של החומרים המוחדרים לעור בכל הזרקה. טיפולי המזותרפיה ניתנים לשילוב עם שיטות טיפול אחרות.

יישומים שונים

מזותרפיה אינה מיושמת רק ברפואה אסתטית, ויש לה שימושים בתחומי רפואה רבים למשל רפואת שיניים, פסיכיאטריה, רפואת אף-אוזן-גרון, וראומטולוגיה. טיפול זה יעיל בטווח רחב של בעיות כגון פגיעות שונות, כאבים, דלקות, מחלות עור, בעיות במערכת העיכול ועוד.

טיפול

ככל שעולה הגיל משתנה מראה העור וסימניה של ההזדקנות נראים יותר לעין. מעל לגיל 25 מואטים תהליכיו השיקומיים של הגוף ו בגיל 45 נוספים שינויים הורמונליים אשר משפיעים גם הם על מראה העור. טיפולי המזותרפיה מסייעים בשיקום תוצאות תהליכים אלה ותוצאות נזקי השמש והרגלים מזיקים. עם עליית הגיל ותחילת התהליכים המתוארים הופך העור דק יותר ועל-כן פגיע וחשוף יותר לנזקי הסביבה וההרגלים. מלבד השמש יכולים גם חום, קור ולחץ להשפיע לרעה על מראה העור. הרגלים מזיקים כמו עישון וחוסר בהרגלים טובים כגון הקפדה על תזונה נכונה ומתאימה מאיצים ומגבירים גם הם את תהליכי ההזדקנות והשפעותיהם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article45742.aspx