על התפקידים השונים של מד מוליכות?
נכתב על ידי: איציק דר
תאריך: 13/04/15

מד מוליכות נמנע על אותו ציוד מעבדתי פופולארי בו נהוג להשתמש במעבדות מסוגים שונים.
התפקיד העיקרי של מד מוליכות הוא לזהות את תכונת ההולכה החשמלית בתמיסות שונות. בנוסף, באפשרות מד זה ניתן למיין חומרים מולכים וחומרים מבודדים.
במקרים רבים מד מוליכות יכיל בתוכו גם מד טמפרטורה מה שיאפשר לקבל תמונה יותר מדויקת לגבי אותה התמיסה אשר נבדקת.
לכל אחד מהסוגים של מדי המוליכות ישנן תכונות שונות במקצת ולכן, בכדי לקבל מענה מלא לכל הדרישות מאותו המכשיר, קיימת חשיבות גבוהה להכיר לעומק את תכונותיו השונות ובסופו של דבר לבחור בזה אשר יספק את המענה האיכותי ביותר על הצרכים.

השימושים הנפוצים של מד מוליכות
למדי מוליכות ישנם תפקידים רבים ומגוונים ובין היתר: אבחון של שינויים במקורות מים מסוגים שונים. בקה על תהליכים של ייצור מים טהורים. בקרה על מיהול של כימיקליים במים. בקרה על כניסת שפכים בעת תהלים של טיפול בשפכים ותפקידים נוספים.
ישנם עשרות סוגים שונים של מדי מוליכות הנדלים אלו מאלו במגוון רחב של פרמטרים - מאוד חשוב להתאים את אותו מד המוליכות למטרות השונות בגינן יהיה צורך לעשות בו שימוש.

מה חשוב לדעת על מד טמפרטורה?

במקרים רבים, מד מוליכות מגיע יחדיו גם עם פונקציה של מד טמפרטורה.
תפקידו של מד טמפרטורה – בהתאם לשמו, הוא למדוד את גובה הטמפרטורה בתמיסות שונות.
ניתן כמובן, גם לרכוש את מד הטמפרטורה באופן נפרד – כאשר ישנם סוגים רבים ומגוונים של מכשירים אשר נבדלים אלו מאלו בתכונות השונות המהוות חלק מהם – כך שמי שמעוניין במד טמפרטורה באופן פרטני, כדאי שיאסוף מידע על האפשרויות השונות המוצעות עבורו ובסופו של דבר יעשה את הבחירה המתאימה


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article45856.aspx