מיחזור אלומיניום דורש אנרגיה קטנה מאוד לעומת ייצור חדש של אלומיניום
נכתב על ידי: dadon
תאריך: 21/04/15

חומר האלומיניום נקרא בעברית חמרן אך נדיר לשמוע את המילה הזו לתיאור החומר. השימוש באלומיניום הוא מהנפוצים בעולם. הוא חלק ממוצרים רבים ויום יומיים בהם אנו משתמשים באופן קבוע. לדוגמא, פחיות המשקה עשויות ממתכת האלומיניום. לשם עיבוד החומר נדרשת השקעת אנרגיה רבה. בשל סיבות אלה קיימת חשיבות גדולה מאוד למתכת זו וכן מיחזור אלומיניום הוא מהחומרים המבוקשים ביותר.

מהו מיחזור אלומיניום

מיחזור זה הוא לקיחת חומר של פסולת אלומיניום, עיבוד חומר זה בדרך שמאפשר לעשות שימוש חוזר בחומר כחומר גלם חדש. פלסטיק הוא אחד החומרים בהם המיחזור הנפוץ ביותר אך גם אלומיניום הוא חומר מבוקש למיחזור. כיצד יודעים אם חומר ניתן למיחזור? קיים סימון מיוחד המראה כי ניתן למחזר חומר. סימון זה נראה כמשולש העשוי שלושה חיצים.

יתרון ענק למיחזור

מיחזור של אלומיניום דורש השקעת אנרגיה קטנה מאוד לעומת ייצור אלומיניום חדש. למעשה צריך רק 5% מהאנרגיה הנדרשת לייצור אלומיניום ממוחזר מתוך כמות האנרגיה הנדרשת לייצור אלומיניום חדש. פער זה הוא אדיר והוא מראה על החשיבות, היתרון והמשמעות של מיחזור לעומת הפקה חדשה של חומר. כמו כן בתהליך המיחזור נעשה פחות נזק לסביבה מאשר בייצור החומר מחדש.

אילו מוצרים ממחזרים

המוצר ממנו נעשה צר ממנו נעשה מיחזור חומר האלומיניום הנפוץ ביותר הוא פחיות משקה. בדרך כלל פחיות אלה עוברות תהליך מיחזור ליצירת פחיות משקה חדשות. מלבד פחיות המשקה מוצרים נוספים הממוחזרים לחומר גלם האלומיניום הם תריסים העשוים אלומיניום, מוצרים טכנולוגים, חלקי מכונות העשוים אלומיניום ואלומיניום מפרופילי חלונות.

כיצד נעשה המיחזור

תהליך מיחזור אלומיניום נעשה ראשית על ידי הפרדת מרכיב האלומיניום ממרכיבים אחרים במוצר אותו רוצים למחזר. מרכיבים אחרים כוללים חומרי פלסטיק, גומי, זכוכית ועוד. לאחר זאת מיחזור מתכת האלומיניום דורש ניקוי המוצר, כמו פחיות המשקה הקל. השלב הבא כולל מעיכת האלומיניום כך שיהיה נוח יותר לעיבוד, התכת האלומיניום בחום גבוה מאוד ושימוש בחומר ליצירת מוצרים חדשים על ידי תבניות יציקה מתאימות.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article45942.aspx