סכיני גילוח לעור חלק ועדין מתמיד
נכתב על ידי: קובי לוי
תאריך: 08/06/15

גברים ונשים כאחד (וכאחת) משתמשים בסכיני גילוח- מי יותר ומי פחות.  יש המסתפקים בסכיני גילוח חד פעמיים ויש המשתמשים בהם בשל שמירתם הקפדנית אל תנאי היגיינה מיטביים. סכינים כאלה משמשים, לדוגמה, במספרות, שבהם בזה אחר זה מתיישבים גברים על כיסא הספר ושימוש בסכין גילוח חד פעמי מהווה ערובה לשמירה מרבית ומיטבית על היגיינה.

סכיני גילוח משמשים לגילוח שיער מאיברים אינטימיים אבל עיקר השימש בהם הוא לגילוח זיפי הזקן. סכיני גילוח מותקנים גם במכשירים לגילוח עצמי של שיער הראש ובעיקר של שיער הפנים. מכונות שונות מיוצרות ומשווקות עם מספר חלופות, כאשר ניתן להשתמש בסכינים שונות ליצירת מראה מבוקש: יש גברים הרוצים להיראות מגולחים למשעי, חלקים לחלוטין, בעוד יש מי שמשתמשים בסכינים מיוחדים ליצירת מראה זיפי, קוצני, ו"בלתי מגולח", אשר גם כדי ליצור אותו יש צורך בסכיני גילוח.

גילוח סמוי

יש מי שבוחרים בגילוח שיער מאזור המפשעה - בעיקר נשים- ולצורך זה משתמשים בסכין גילוח. מאחר שמדובר באזור מוסתר על פי רוב יש המסתפקות בגילוחו באמצעות סכין גילוח אף שלא מדובר בשיטה המסירה שיער לנצח;  היות שבגילוח לא מסירים את השיער מהשורש, הוא שב וצומח ומחייב גילוח לעתים תכופות ובתדירות גבוהה. בתקופה שבה לא נחשפת המפשעה- כגון בחורף- יש מי שאינם מהדרים בגילוח ומבצעים אותו לעתים יותר רחוקות.

יתרונות הגילוח באמצעות סכין גילוח וחסרונותיו

השימוש בסכין גילוח להסרת שיער נובע מהיתרונות הגלומים בו: הוא פשוט ומתבצע במהירות, הוא זול לעומת החלופות, הוא יכול להיעשות בכל מקום ובכל זמן, הוא אינו מחייב חיבור לחשמל, הוא נטול כאב. עם זאת יש בו  גם חסרונות: היעילות מוגבלת מאחר שכבר בתוך זמן קצר, כפי שעשויים להיווכח ולהעיד לא מעט גברים, השיער צומח מחדש. יש מי שבשל רגישות עורם כל גילח מעלה בו תפרחת אדמומית וגורם לגירוי העור. יש חשש משימוש לא זהיר בו העלול לגרום לפציעת העור ולדימומו.

רבים בעולם, גברים ונשים, משתמשים בקביעות בסכיני גילוח. מדובר במוצר צריכה בסיסי וחיוני. לצרכנים מוצע מגוון סכינים בסוגי איכות ובמחירים שונים.

בשנים האחרונות מוצעים סכיני גילוח איכותיים,  המאפשרים גילוח קל וחלק. גמישות הסכינים מאפשרת להם להתאים עצמם למבנה הפנים ובכך ליצור שטח מגע גדול יותר, המאפשר מי שמתגלחים להגיע עם מכשיר הגילוח בכלל ועם הסכין בפרט לכל המקומות, אשר לפנים היה קשה להגיע אליהם ולגלחם.

המגוון המוצע לצרכנים מאפשר בחירה בין סוגי סכינים שונים. גם אם השימוש במכשיר גילוח ידני, לא חשמלי, הוא בחירה טבעית של המתגלחים וגם אם הוא ברירת המחדל שלהם - מגוון הסכינים מאפשר להתנסות ובדרך של ניסוי וטעייה לגלות את הסכין גילוח המתאים להם ביותר בשקלול היתרונות והמחיר גם יחד.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article46250.aspx